Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 09:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cysta na podniebieniu  (Przeczytany 7158 razy)
Monique
« : 16-12-2010, 22:21 »

Witam serdecznie,

jest to mój pierwszy post, jednak nie pierwszy kontakt z bioslone.
Czytam serwis od ponad 3 miesięcy z coraz większą uwagą, skupieniem i zrozumienim.
Cieszę się, że tu trafiłam!

Chciałabym prosić o poradę w sprawie cysty na podniebieniu - jest to górna prawa strona podniebienia.
Dentysta zrobił prześwietlenie zębów w okolicy cysty - zero informacji zwrotnej co to może być.
Laryngolog stwierdziła cystę. Cysta charakteryzuje się tym, że puchnie, pęka, po pęknięciu maleje i ... powtórka.
Z moich obserwacji wygląda to podobnie, z tym, że ja nie czuję pęknięcia cysty - jedynie jej puchnięcie oraz to, że maleje. Wydaje mi się, że cysta reaguje na gorąco, lub jakieś mechanieczne podrażnienia - wtedy rośnie.
Pani laryngolog kazała ją obserwować.

MO stosuję od września; stosuję również maść propolisową Lucky'ego do pielęgnacji zębów oraz dziąseł (z uwagi na zaawansowaną paradontozę), od kilku dni wcieram też maść w cystę. zdecydowanie się powiększyła....

Bardzo proszę o uwagi i porady w sprawie cysty. Czy jest to efekt oczyszczania, grzybica jamy ustnej...?

Jeśli wyraziłam się mało fachowo w sprawach zdrowia to z góry przepraszam. Jestem na etapie poznawania, badania i rozmowy z samą sobą  ...
Monika
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #1 : 23-12-2010, 23:58 »

Czy nikt nie ma dla mnie żadnych wieści w sprawie cysty ?

cały czas smaruję ją maścią propolisową Lackiego, w ostatnich dniach nie czuję, żeby się powiększała, jedynie pobolewa.

Cysta jest wyczuwalna językiem.

co to może być ? czy jest to efekt oczyszczania?
moje oczyszczanie MO przebiega, powiedziałabym, stabilnie - katar, kaszel mokry, wypryski na ciele, przetłuszczające się włosy (są dodatkowo brudne podczas mycia, choć myję co 2-3 dni); ssanie oleju - bóle głowy, bóle szczęki, katar, maść Lackiego - też powiedziałabym standardowe objawy.

Wszystko jest w normie, na wszystkie moje dolegliwości znajduję odpowiedzi na forum, ale ta cysta mnie niepokoi ...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!