Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Olej z pestek winogron - właściwości  (Przeczytany 40162 razy)
Woytek1
« : 28-12-2010, 12:55 »

Witam wszystkich, na tym forum jestem nowy, ale miksturę piję już od połowy stycznia b.r.
W chwili obecnej do mikstury stosuję olej z pestek winogron; i po prawie roku stosowania mikstury mam pewne wątpliwości dotyczące codziennego picia oleju z pestek winogron, a mianowicie: na portalu: poradnikzdrowie.pl (link: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/rodzaje-olejow_34969.html) można przeczytać, że: „Olej z pestek winogron .... Składa się przede wszystkim z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie omega-6. Zawiera tylko śladowe ilości kwasów omega-3.........”Na tym samym portalu (link: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/kwasy-omega-3-wyjatkowy-budulec-naszych-komorek_35586.html ) można znaleźć informację, że: „Do tego byśmy byli zdrowi, potrzebujemy omega-3 i omega-6 w odpowiednich proporcjach. Stosunek kwasów omega-3 do omega-6 powinien wynosić 1:5 lub 1:6......”; natomiast na portalu: We-Dwoje.pl (link: http://www.we-dwoje.pl/kwasy;tluszczowe;omega-3;i;omega-6,artykul,4819.html) mamy informację, że: „Kwasy omega- 6 wykazują również korzystne oddziaływanie w odniesieniu do obniżania poziomu tzw. „złego” cholesterolu (frakcji LDL). Stwierdzono jednak, że wysokie spożycie tych kwasów, oprócz obniżania „złego” cholesterolu może powodować również obniżenie tzw. „dobrego” cholesterolu (frakcji HDL). Kwasy tłuszczowe omega-6 zwiększają utlenianie cholesterolu LDL, co w konsekwencji może prowadzić do odkładania utlenionego tłuszczu na ściankach tętnic prowadząc do ich stwardnienia, zwężenia światła naczyń krwionośnych, a w przyszłości chorób serca. Skutkiem działania hormonów tkankowych wytwarzanych przez n - 6 jest także proliferacja i rozrost komórek nowotworowych szczególnie w okolicach gruczołu sutkowego, jelita grubego i prostaty. Dzieje się tak, kiedy zachwiana zostaje równowaga między proporcjami kwasów z rodziny n – 3 i rodziny n – 6. Należy więc bezwzględnie zadbać o odpowiednie proporcje między nimi.”
I to ostatnie zdanie w zasadzie budzi moje największe obawy – na ile codzienne dostarczanie organizmowi kwasów omega-6 (w 10 ml oleju z pestek winogron), ma wpływ na pogorszenie proporcji w stosunku do omega-3 i jaki to może mieć wpływ na zdrowie, biorąc pod uwagę powyższy artykuł? Czy pijąc miksturę, zawierającą w/w olej, z jednej strony leczymy organizm, uszczelniając jelita, a z drugiej strony czy nie szkodzimy mu (narażając się na poważne choroby), dostarczając mu w znacznych ilościach omega-6, co powoduje zaburzenie w proporcjach dostarczanych do organizmu kwasów omega-3 do omega-6?
Nadmieniam, że można znaleźć dużo więcej artykułów na ten temat w internecie i wszystkie, niestety mają podobną wymowę.
Czy mógłbym poprosić Pana Słoneckiego o zajęcie stanowiska w tej sprawie?
Pozdrawiam
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 28-12-2010, 13:59 »

Pije Pan MO od bez mała roku, i zamiast podzielić się efektami, robi nam Pan przegląd medycznych portali...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Woytek1
« Odpowiedz #2 : 28-12-2010, 14:47 »

Myślałem, że wyraziłem się jasno, i że zrozumiałe dla wszystkich będzie to, że "przegląd medycznych portali" jak Pan to raczył ująć, jest tylko środkiem do przedstawienia problemu, a nie celem samym w sobie i że Pan, jako autor tej metody i autorytet, będzie w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi, która rozwiałaby moje wątpliwości. Miałem również nadzieję, że to forum nie służy tylko "do dzielenia się efektami", ale również do dzielenia się ewentualnymi uwagami i wątpliwościami. Swoje zdrowie traktuje jako dar bezcenny i nie chciałbym stosować czegoś (MO), co z jednej strony poprawia zdrowie, a z drugiej strony (być może? To są moje wątpliwości) szkodzi zdrowiu.
Jeżeli tak wygląda Pana odpowiedź na moje wątpliwości, to dziękuję bardzo, daje mi ona dużo do myślenia.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:11 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #3 : 28-12-2010, 15:28 »

Czy Pan jest pewien, że na tych stronach internetowych, które Pan podaje wypowiadają się fachowcy? A może to tylko osoby, które coś gdzieś zasłyszały, skleciły tekst dla poradnika zdrowia i tak naprawdę nie do końca wiedzą, co napisały? W przypadku skrócenia, przemilczenia, podkolorowania wychodzi czasem coś co z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. O olejach, w roli nośników MO, jest strasznie dużo w różnych wątkach tego forum, a dodatkowo (a może nawet głównie) o wspieraniu organizmu w zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:12 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #4 : 28-12-2010, 18:06 »

I to ostatnie zdanie w zasadzie budzi moje największe obawy – na ile codzienne dostarczanie organizmowi kwasów omega-6 (w 10 ml oleju z pestek winogron), ma wpływ na pogorszenie proporcji w stosunku do omega-3 i jaki to może mieć wpływ na zdrowie, biorąc pod uwagę powyższy artykuł?

Taka ilość jak w miksturze nie powinna nikomu zaszkodzić.
Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #5 : 28-12-2010, 20:19 »

Interesujące rozważania. Podobno (właśnie! podobno!) kwasy tłuszczowe omega - 6 nie są zbyt dobre dla naszego zdrowia, omega - 3, natomiast mają niby działanie zbawienne, niektórzy twierdzą nawet, że jest to jeden z czynników mogących dać szansę na wyleczenie z raka (np Dr David Servan - Schreiber, wspaniały i mądry człowiek). Myślę jednak, że bardziej do wszelkich chorób przyczynia się toksemia, aniżeli nierównowaga pomiędzy powyższymi. Też chciałabym się dowiedzieć, czy faktycznie taka porcja oleju z pestek winogron w jakiś sposób nie zaszkodzi, ja ewentualnie będę się zabezpieczać większą porcją siemienia lnianego do KB (zmniejszę ilość słonecznika, wiadomo zawiera dużo omega -6), jedzeniem ryb, kiedy już dojdę do etapu z olejem z pestek winogron. Nie wiemy na pewno, czy jest tak jak twierdzą naukowcy, czy faktycznie to prawda z tymi kwasami, czy tylko propaganda po to, by produkować kapsułki z omega - 3? Co jest pewne w tym świecie?
Woytek1, jeśli boisz się tego, po prostu zabezpieczaj się spożywaniem większej ilości produktów z omega - 3, co Ci szkodzi? smile I tak nie będziesz wiedział na pewno, jak jest.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwasy_t%C5%82uszczowe_omega-3

Podobno tej olej, to faktycznie same kwasy omega - 6, na podstawie tej tabeli można sobie próbować zrównoważyć wszystko w swojej diecie, jeśli ktoś chce i ma czas.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2010, 20:21 wysłane przez Catherine » Zapisane
darek
« Odpowiedz #6 : 28-12-2010, 21:38 »

Ostatnio pojawia się coraz więcej użytkowników, którzy piszą swoje pierwsze posty po kilkunastu miesiącach stosowania MO. Wydaje się, że wszelkie pytania, wątpliwości powinny pojawić się tuż przed rozpoczęciem spożywania MO lub zaraz na początku.

Czyżby BIGoFERMA trafiła na ten portal i zaczęła stosować czarny PR? Jakoś trudno mi uwierzyć, że robią to jakieś jednostki indywidualne.

« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:12 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 28-12-2010, 21:41 »

na podstawie tej tabeli można sobie próbować zrównoważyć wszystko w swojej diecie, jeśli ktoś chce i ma czas.
i nie ma poukładane pod sufitem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #8 : 28-12-2010, 22:20 »

na podstawie tej tabeli można sobie próbować zrównoważyć wszystko w swojej diecie, jeśli ktoś chce i ma czas.
i nie ma poukładane pod sufitem.

 Czy ja mówię, że tak robię? To była propozycja dla Woytek1. Poza tym, każdy jest wolny i może robić to, co mu się podoba.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #9 : 28-12-2010, 22:55 »

Przeczytałem tytułowy tekst z trudem, jakby był to tekst sztywnego urzędnika. "Nadmienię", że na miejscu Mistrza, "w chwili obecnej" zamknąłbym mu te "złotouste usta" msn-wink. Jak można się wciąż przyczepiać do takich różnych drobiazgów? Ręce opadają... "i naprawdę dużo dają do myślenia" msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2010, 22:57 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Gościsław
« Odpowiedz #10 : 29-12-2010, 08:51 »

Dla mających wątpliwości pozostaje walnąć sobie kieliszeczek oleju lnianego tłoczonego na zimno, najlepiej do poduszki. thumbup
Zapisane
hauke
« Odpowiedz #11 : 08-02-2011, 11:41 »

Wszedłem, po wątpliwościach jakie przeczytałem w książce Dr David Servan, o której pisze Catherine i owszem opis Woytek1 jest długawy a co za tym idzie nudzący.
Ale do rzeczy. Ja osobiście zamieniam olej z winogron na olej lniany i tyle w odpowiedzi na słowa Wojtka.
ZASKOCZONY NATOMIAST JESTEM ODPOWIEDZIĄ MISTRZA - bo pytanie jest, uważam, ważne i nie należy go bagatelizować.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:10 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Kidney
« Odpowiedz #12 : 22-02-2011, 14:08 »

Mikstury OK, ale możesz też spróbować jeść owoce winogrona. Tylko trzeba je wcześniej rozgnieść tak, aby zmiażdżyć nasiona - przynajmniej wiesz co jesz, bo teraz, to nie wiesz, co kupujesz, nawet w aptece.

Nawet w aptece?  eek A to ci dopiero.... naughty//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:13 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!