Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki przeciwpadaczkowe  (Przeczytany 4777 razy)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« : 04-01-2011, 11:39 »

Czy leki przeciwpadaczkowe należą do grupy leków bardzo toksycznych?
Mam koleżankę, ma rocznego synka, który nie rozwija się prawidłowo, tzn jeszce nie siedzi, nie interesuje się zabawkami, nie przejawia wielu reakcji normalnych dla rocznego malucha. Po ukończeniu trzeciego miesiąca (jakby trochę po trzecim szczepieniu, od tej pory szczepiony nie był) zaczął mieć objawy kolki - konkretnie wygląda to tak, że mały zaczyna płakać, zginać do góry nóżki, a po paru minutach beka i się uspokaja. To trwa już, jakby nie spojrzeć 9 miesięcy. Mały przeszedł badania, w których wyszedł nieprawidłowy obraz eeg (w rezonansie brak uszkodzeń mózgu), została postawiona diagnoza o podejrzeniu padaczki. Jest to podejrzenie, ponieważ obraz eeg wyszedł niejednoznacznie - diagnoza wskazuje zespół Westa, ale neurolodzy nie są tego pewni. Mały dostał leki przeciwpadaczkowe i koleżanka niestety mu je podaje, chociaż jednocześnie wdrożyła MO i zmieniła dietę. Ja leków bym nie podawała, ale oczywiście łatwo mi tak napisać, bo to nie jest mój bezpośredni problem. Namawiam ją do odstawienia leków, bo po pierwsze nic się po nich nie zmieniło (Mały dalej się zwija od czasu do czasu), po drugie dwóch neurologów tylko podejrzewa, że to padaczka, a po trzecie bekanie na koniec ataku i uspokojenie po tym świadczy dla mnie o objawach ze strony układu pokarmowego. Ona jedna mówi, że tak ją nastraszyli, że boi się dalszego uszkadzania mózgu przez ataki tej niby padaczki.
Stąd moje pytanie. Czy te leki przeciwpadaczkowe są bardzo toksyczne? Dodam, ża po wdrożeniu MO Mały nareszcie przeszedł jaką infekcję z wyższą gorączką i dużym katarem bez żadnych leków więc jakby coś się zaczęło dziać, ale obawiam się, że toksyczne leki mogą dalej blokować mocno jego organizm w oczyszczaniu się i wskoczeniu na właściwy tor.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 04-01-2011, 12:25 »

Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jednak każdy lek "zadany" tak maleńkiemu ciałku może się okazać silną toksyną. To paranoja, żeby dawać leki w ciemno.

Twój opis rzeczywiście wskazuje na objawy ze strony przewodu pokarmowego.
Nie rozumiem rodziców, którzy nie ufają naturze, a ufają lekom. Nastraszyli ją i boi się uszkadzania mózgu - czy organizm ludzki to bubel wyposażony w narzędzia do uszkadzania... a uszkadzania i zatruwania organizmu przez leki się nie boi?

Moim zdaniem do postawienia właściwej diagnozy wystarczy jedna wizyta http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4121.msg34931#msg34931 albo zakup książki Krystyny i ćwiczenia wykonywane w domu.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #2 : 04-01-2011, 12:38 »

Właśnie, niestety moja koleżanka jest na etapie nauki zasad Biosłone, jakby "chciałabym ale się boję". Sama po sobie wiem, że przeważnie trzeba czasu lub silnego bodźca, żeby uwierzyć. Dopuszczenie u Synka do przejścia infekcji bez leków było u koleżanki dużym sukcesem (z mojej strony zaczęła się perswazja połączona z perfidią smile), a ja cały czas mam nadzieję, że po kolejnej coś się zmieni, pokaże się choćby jakieś maleńkie światełko w tunelu i ona zacznie czuć, że moje "wykłady" są słuszne.
Lublin to dla nas bardzo daleko - zachodnia Polska przy granicy z Niemcami. Postaram się ją jakoś namówić. Dzięki Grażynko smile
A propos, szukam książki, o której piszesz. Mogę prosić o namiary, czy po prostu trzeba załatwić telefonicznie?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #3 : 04-01-2011, 12:44 »

Na allegro jest http://allegro.pl/rozwoj-dziecka-do-1-roku-zycia-i1392239286.html
Zapisane

Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #4 : 04-01-2011, 12:46 »

Właśnie też przed chwilą udało mi się znaleźć, dzięki. Niestety licytacja, do tego 9 dni.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!