Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 05:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1556099 razy)
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2320 : 14-07-2018, 14:49 »

Jak rozpoznawać czy dany produkt w drugim etapie DP szkodzi czy nie?
Od dłuższego czasu, jeszcze przed zaczęciem MO i DP mam problemy z trawieniem i wypróżnianiem. Stolce mam luźne lub nieuformowane cokolwiek bym nie jadła. Jak więc rozpoznać czy wprowadzany nowy składnik nie szkodzi mi?

Wszystkie Twoje posty świadczą o zupełnym braku podstawowej wiedzy.
Zapisane
Nika77
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31-05-2018
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2321 : 23-07-2018, 10:49 »

suplementy (D3 z k2mk7, boraks, jod na skórę, olej z czarnuszki
Czy to się godzi poddawać własne dzieci tym głupim eksperymentom, rodem z jakichś podejrzanych, ukrytych terapii?

To mnie Mistrz zaskoczył.... Powiem tak dzieci piją olej z czarnuszki i biorą d3 z k2mk7. Od roku nie chorują poważnie,została nam alergia i w przypadku synka  niedowaga i niski wzrost(problem niemal od urodzenia). Gdziekolwiek bylam( czytaj u naturopatów,homeopatów) słyszałam podawać d3 obowiązkowo.
Boraks i jod biorę ja z mężem chodzi o tarczycę i stawy.
Czy Mistrz  uważa,że mikstura plus dieta i koktajle wystarczą do usunięcia  alergii i problemów z niedoborem jodu oraz problemy ze stawami?
Czytałam założenia Mistrza( na blog i w broszurce),że dieta dużo daje,ale ja wciąz z tyłu głowy mam wątpliwości co do jakości tego pożywienia.
Przepraszam za nieco przydługi post:)
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2322 : 23-07-2018, 12:03 »

To, że dziecko nie odchorowuje chorób wieku dziecięcego, to nic dobrego.

Cytat
Czy Mistrz  uważa,że mikstura plus dieta i koktajle wystarczą do usunięcia  alergii i problemów z niedoborem jodu oraz problemy ze stawami?
Nie, tak nie uważam.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nika77
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31-05-2018
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2323 : 23-07-2018, 13:26 »

To, że dziecko nie odchorowuje chorób wieku dziecięcego, to nic dobrego.

Cytat
Czy Mistrz  uważa,że mikstura plus dieta i koktajle wystarczą do usunięcia  alergii i problemów z niedoborem jodu oraz problemy ze stawami?
Nie, tak nie uważam.

Czyli podsumowując : MO, KB i dieta nie leczą tylko nazwijmy to wzmacniają organizm. Ale by się wyleczyć trzeba jednak wsiąść dodatkowe witaminy,suplementy choćby jod. Oczywiście jesli chce się uniknąć sterydów,antybiotyków i tym podobnych "super" specyfików.
Dziękuję za odpowiedź Mistrzu


Zwróć uwagę na spacje, bo strasznie kaleczysz nam oczy.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2018, 13:41 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2324 : 23-07-2018, 16:00 »

Gdziekolwiek bylam( czytaj u naturopatów,homeopatów) słyszałam podawać d3 obowiązkowo.
Boraks i jod biorę ja z mężem chodzi o tarczycę i stawy.

Tak w skrócie..
Zamiast łykać D3, organizować więcej spacerów na świeżym powietrzu w słoneczne dni, koniecznie bez filtrów na skórę. Lepsze są spacery chociażby 30-40 min w samo południe niż dwukrotnie dłuższe w godzinach popołudniowych. To jest prawidłowa droga zaopatrywania organizmu w tę witaminę, dostarczanie jej z przewodu pokarmowego przyczynia się do niechcianych efektów ubocznych.

Jeśli chodzi o stawy, to ograniczenie spożywania toksyn i uszczelnienie przewodu pokarmowego zatrzymuje stopniowe odkładanie się ich w tkance łącznej.

Dla uzupełnienia niedoborów jodu w pożywieniu zalecaną formą jest zażywanie Kelpu.
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/kelp

Witaminy powinny być dostarczane w formie nieprzetworzonych produktów, warzyw i owoców, nie w tabletkach.

Jeśli chodzi o niezbędne mikroelementy, to prócz jodu w formie Kelpu, propagujemy jeszcze Slow-Mag jako tymczasowe uzupełnienie magnezu.
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/magnez
« Ostatnia zmiana: 23-07-2018, 16:08 wysłane przez Brer » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2325 : 23-07-2018, 16:07 »

Jak rozpoznawać czy dany produkt w drugim etapie DP szkodzi czy nie?
Wrócić do pierwszego etapu i zobaczyć czy objawy ustąpią.
Zapisane
Nika77
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31-05-2018
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2326 : 26-07-2018, 17:09 »

Jeśli chodzi o niezbędne mikroelementy, to prócz jodu w formie Kelpu, propagujemy jeszcze Slow-Mag jako tymczasowe uzupełnienie magnezu.
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/magnez-przecież magnez lepiej wchłania sie przez skórę. Fakt upierdliwe to jest,ale jednak bezpieczniejsze.

D3 ze słońca? W naszym klimacie nierealne. Do tego godziny około południowe spędzamy zwykle w pracy,szkole. Spójrz na lipiec tego roku ciepłych,słonecznych dni malutko. Czerwiec to samo,przynajmniej na południu kraju.

Trafiłam tutaj bo znajoma naturopata zaleciła całej mojej rodzinie MO. Plus dietę tak zwaną 3xbez.
Chciałam dopytać co konkretnie mogę stosować przy MO. I już dostaję po uszach....A to wątek dla początkujących przecież?
W necie wiele opinii o tym forum,że jesteście niegrzeczni,traktujecie wszystkich z góry i odsyłacie do książek. Lub lupki. To zniechęca do wszystkiego .

p.s szukałam w lupce MO a suplementy,minerały.
 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2327 : 26-07-2018, 18:40 »

Cytat
W necie wiele opinii o tym forum,że jesteście niegrzeczni,traktujecie wszystkich z góry i odsyłacie do książek.
A jak ci krytykanci wyszli na tym swoim krytykanctwie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2328 : 26-07-2018, 19:54 »

Cytat
I już dostaję po uszach....
A my wciąż dostajemy po oczach, pomimo wielu próśb.


Cytat
W necie wiele opinii o tym forum,że jesteście niegrzeczni,traktujecie wszystkich z góry i odsyłacie do książek. Lub lupki. To zniechęca do wszystkiego .
Wręcz przeciwnie. Dostałaś konkretne odpowiedzi na zadane pytania. Co mamy poradzić na to, że odsyłanie do książek i już istniejących wątków jest najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, komu zależy na zdrowiu?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Janek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2016-08-27
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #2329 : 27-07-2018, 09:14 »

W necie wiele opinii o tym forum,że jesteście niegrzeczni,traktujecie wszystkich z góry i odsyłacie do książek. Lub lupki. To zniechęca do wszystkiego .
Na początku miałem podobne wrażenie, jednak jest to nieprawda - wynikająca z nieobiektywnej i/lub powierzchownej oceny. Te forum rządzi się swoimi zasadami, a ludzie którzy się do nich nie stosują, prawdopodobnie najczęściej krytykują.
To jest forum edukacyjne, które umożliwia zdobycie przydatnej wiedzy, ale wymaga inicjatywy (podjęcia wysiłku) od użytkowników. Dlatego odsyła się do książek lub do lupki. Najłatwiej jest liczyć, że ktoś za Ciebie coś wyszuka (poświęci swój czas) lub sprzeda Ci gotowca (bo wcześniej poświęcił swój czas), a Ty w tym czasie nie zrobisz nic i jeszcze rościsz sobie prawo do krytyki. Wbrew pozorom, na które tu wskazałaś, ludzie są tu pomocni - sama zobacz do tej pory odpowiadali na Twoje pytania. Jak zdobędziesz podstawy propagowanej tu wiedzy, to nie będziesz miała potrzeby zadawania takich pytań jak do tej pory.
Może to początkowo zniechęcać, ale wymaga to zmiany myślenia. Ideą tego forum jest wzięcie zdrowia we własne ręce, a nie liczenie na pomoc innych (prowadzenie za rączkę). Nie wyklucza to oczywiście konsultowania swoich decyzji.
Głowa do góry! Jak będziesz chciała to będzie dobrze smile
Zapisane

Droga do zdrowia jest pokrętna... Do czasu, kiedy pozna się Biosłone smile
Janek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2016-08-27
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #2330 : 27-07-2018, 12:37 »

przecież magnez lepiej wchłania sie przez skórę. Fakt upierdliwe to jest,ale jednak bezpieczniejsze.

D3 ze słońca? W naszym klimacie nierealne. Do tego godziny około południowe spędzamy zwykle w pracy,szkole. Spójrz na lipiec tego roku ciepłych,słonecznych dni malutko. Czerwiec to samo,przynajmniej na południu kraju.
Na jakiej podstawie uważasz, że magnez lepiej wchłania się przez skórę? Przecież po to mamy przewód pokarmowy, żeby dostarczać organizmowi niezbędne substancje do życia, jak magnez. Zadaniem skóry jest raczej ochrona przed środowiskiem zewnętrznym, niż dostarczanie magnezu. Nie twierdzę, żeby to było nie skuteczne, ale żeby lepsze i bezpieczniejsze od drogi pokarmowej, to mam obiekcje.
My całą rodziną (ja, żona i niemowlę) wit. D3 sztucznie nie suplementujemy, ale wychodzimy jak najczęściej na dwór. Nie wiem jak tam było z pogodą u Ciebie, ale u mnie czerwiec był naprawdę słoneczny, jak i ten tydzień. Takiej opalenizny jak w tym roku nie miałem od kilku ładnych lat, a mam pracę biurową i wystawiam się na słońce wieczorami i weekendy.
Zamiast tych suplementów polecam koktajle błonnikowe oraz spożywanie dobrej jakościowo i jak najmniej przetworzonej żywności.

Zastanawiam się również czy zbyt dosadnie nie zrozumiałaś wcześniejszej wypowiedzi Mistrza:
Cytat
Czy Mistrz  uważa,że mikstura plus dieta i koktajle wystarczą do usunięcia  alergii i problemów z niedoborem jodu oraz problemy ze stawami?
Nie, tak nie uważam.
Nikt Cię nie zapewni, że tyle tylko wystarczy. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że może się udać.
Zapisane

Droga do zdrowia jest pokrętna... Do czasu, kiedy pozna się Biosłone smile
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2331 : 28-08-2018, 07:23 »

Witam,

MO stosuje dopiero od 4 dni, wiec to dopiero moje poczatki. Za jakies 2 tygodnie chcialabym zaczac DP, jednak mam pytanie odnosnie drugiego jej etapu. Z owocow wtedy powoli mozna wlaczac jablko, gruszke, brzoskwinie. Niestety po badaniach na nietolerancje pokarmowe, to wlasnie te owoce powoduja u mnie niepozadane reakcje. Czy podpowie mi ktos czym moge je zamienic? Jak jest z kiwi, granatem, ananasem, nektarynkami, borowkami amerykanskimi? Czy one tez nehatywnie wplywaja na gojenie nadzerek jak owoce, ktore mozna dopiero w etapie 3? Szukam jakiejs alternatywy.

Dodatkowo co z produktami takimi jak amarantus, quniona, mleko kokosowe;)?

I jeszcze pytanie o olej z czarnuszki. Kupilam zanim przeczytalam ksiazke, w ktorej jest napisane ze dodatkowe metody oczyszczania nie sa wskazane. Tak wiec niestety nie powinnam go nawet otwierac?

Mam nadzieje ze na efekty nie bede dlugo czekac i z wasza pomoca z candida bardzo sprawnie sie uporam. Walcze od ok 3 lat i mimo diety bez cukru nabialu i w wiekszosci bez glutenu efekty sa marne.
Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #2332 : 28-08-2018, 10:00 »

Możesz jeść tylko to co jest dopuszczone w każdym etapie diety. Jak będziesz przechodziła do kolejnego etapu diety to włączaj wszystko pojedyńczo a nie naraz, bo nie będziesz wiedziała co ci szkodzi.
Testy na nietolerancje, a w szczególności te tanie są nic nie warte, no chyba że robiłaś takie drogie za około 2000,00 zł to już można coś dobrego o nich powiedzieć - niestety nie pamiętam jak się nazywają. Najlepiej się kierować własnymi odczuciami.
Na efekty to trzeba czasami bardzo długo czekać, także radzę się uzbroić w cierpliwość. 
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2333 : 28-08-2018, 11:52 »

Dziekuje za rady, za test troche zaplacilam, byl troche inny niz wszystkie - nie na przeciwciala. Jednak sadze, ze calkiem dokladny bo jak odstawilam produkty na jakis czas, moj problem z tradzikem praktycznie minal. Produkty oczywiscie bede wdrazac pojedynczo jednak kwestia byc moze nawet polrocznej diety bez owocow mnie troche przeraza... Kiwi i ananas np byly polecany w KB, a zupelnie nie sa wymienione w DP stad moje pytanie.
Zapisane
Poeta
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 17.04.2013
Skąd: Gołdap/Wrocław
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #2334 : 28-08-2018, 18:59 »

Od biedy można dodać kawałek banana do KB.
Zapisane

„Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae“
https://znajnizszejwiezy.wordpress.com/
Rafalecito
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 26.05.2015
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #2335 : 29-08-2018, 11:43 »

Cytat
Na jakiej podstawie uważasz, że magnez lepiej wchłania się przez skórę? Przecież po to mamy przewód pokarmowy, żeby dostarczać organizmowi niezbędne substancje do życia, jak magnez. Zadaniem skóry jest raczej ochrona przed środowiskiem zewnętrznym, niż dostarczanie magnezu. Nie twierdzę, żeby to było nie skuteczne, ale żeby lepsze i bezpieczniejsze od drogi pokarmowej, to mam obiekcje.
Przetestowałem chyba wszystkie metody/próby uzupełnienia magnezu w moim organizmie. Slow Mag, pełna kuracja, następnie dwie skrócone. Nie odczuwałem poprawy. Sześciowodny chlorek magnezu - stosowałem zarówno w postaci oliwki jak i dodawałem do kąpieli. Brak poprawy. W którymś z postów na tym forum, przeczytałem, że jeżeli komuś nie pomaga chlorek magnezu powinien stosować siarczan magnezu. Tak też uczyniłem. Zacząłem sypać do wanny, poprawa nastąpiła po dwóch kąpielach. Objawy niedoboru magnezu, z którymi walczyłem kilka miesięcy tj. drganie powieki oraz kołatanie serca, ustąpiły. Wystarczyły dwie kąpiele w jednym tygodniu. Teraz stosuję jedną kąpiel z siarczanem magnezu na dwa tygodnie.   
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2336 : 29-08-2018, 18:56 »

Powiecie mi jeszcze, jak to jest z tym odstawieniem mikstury oczyszczającej? Czy odstawia się ją przy każdej reakcji organizmu, czy dopiero jak organizm zareaguje tak gwałtownie, że nie możemy sobie z tym poradzić? Po 5 dniach zaczęła mi się łuszczyć skóra głowy i czasami trochę mnie mdli. Mimo tego czuje się bardzo dobrze i nie wiem czy odstawić, a może tylko zmniejszyć dawkę...
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2337 : 30-08-2018, 11:01 »

Przy takich objawach nie ma potrzeby odstawiać ani zmniejszać dawki. Dopiero jak zacznie występować intensywne wydalanie toksyn najczęściej w formie śluzu z ropą, co powszechnie jest znane jako "złapanie infekcji".
Zapisane
Kot00
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 2018-03-01
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #2338 : 04-09-2018, 06:14 »

Od 3 miesięcy stosuje DP i do tego czasu stan zdrowa mi się poprawiał. Od 2 tygodni natomiast zaczynają mi szkodzić produkty, które wcześniej mogłam jeść. Przykładem może być surowa Marchewka, po zjedzeniu której teraz po kilku godzinach idę do toalety z biegunka.
Czy taka reakcja jest normalna?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #2339 : 04-09-2018, 07:25 »

Raczej nie jest to normalne ale zdarza się. Odstaw na jakiś czas marchewkę i zobacz, czy to na pewno marchewka.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!