Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamiast antyperspirantów  (Przeczytany 250612 razy)
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #80 : 08-09-2010, 12:10 »

Dziękuję Lilijko! Spróbuję przygotować sama, gdyż troszkę cena fakt wygórowana. Na mnie nie działa schemacik podany przez Grażynkę powyżej (woda utleniona, itd.) dlatego szukam nowych sposobów. Tym bardziej, że zmieniam pracę i muszę po prostu ładnie pachnieć!

Kroplę olejku (np.różanego) próbowałaś? Czasem w pośpiechu używam i jest ok smile.//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 08-09-2010, 20:49 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #81 : 07-10-2010, 12:23 »

No, więc Lilijko muszę ci podziękować za tę mgiełkę własnej roboty-jest extra! Tymczasem zrobiłam mniejszą ilość, ale myślę że będę stosować codziennie, więc szybko się zużyje. Wiadomo, lato sie już skończyło, ale jestem dobrej myśli, że sprawdzi się również w upały. Co do olejków, to nie działały na mnie, może dlatego że stosowałam je bez uprzedniego mycia (niestety w pracy ciężko jest zdjąć bluzkę i po prostu się umyć). 
Zapisane
Mydlarka
« Odpowiedz #82 : 27-03-2011, 20:08 »

A mój sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu spod pach, ale bez zahamowania pocenia się, jest taki:

Mydlę się pod pachami mydłem (kiedyś szarym, teraz samo robię mydło, więc używam tylko swojego), pianę zostawiam na kilka minut, spłukuję i smaruję się kryształem ałunu.

Kiedyś miałam straszny problem z tym nieprzyjemnym zapachem spod pach, ale teraz to już przeszłość. Działa rewelacyjnie cały dzień.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2011, 09:56 wysłane przez Apollo » Zapisane
Mea
« Odpowiedz #83 : 14-06-2011, 11:18 »

Też używam kryształu ałunu. Naprawdę pomaga i starczy na dłuugi czas smile
Zapisane
metaform
« Odpowiedz #84 : 31-08-2011, 23:29 »



    * Nie blokuje porów
    * Nie zawiera aluminium oraz parabenów
    * Bezwonny
    * Działa bakteriostatycznie - hamując zapach, który powstaje w wyniku działalności bakterii
    * Nie posiada lepkiej czy tłustej konsystencji, dzięki czemu nie pobrudzi ubrania, nie zostawia też białych   plam ani przebarwień na odzieży
 
    * Nie zawiera SLS / SLES, glikolu propylenowego, parabenów, silikonowych lub syntetycznych zapachów
    * Nie testowany na zwierzętach
    * Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego
    * Ze względu na naturalny skład oraz sposób produkcji jest to kosmetyk polecany osobom, którym bliska jest idea zdrowego i ekologicznego trybu życia (weganie, wegetarianie...) oraz kobietom karmiącym piersią
    * Składniki: Siarczan amonowo-glinowy czysta, sól mineralna naturalnie występująca w przyrodzie (ang. Amonium Alum )


strzał w 10 czy lipa ?
   
Zapisane
Sertraline
« Odpowiedz #85 : 21-09-2011, 18:33 »

Mogę polecić z Rossmana serię Crystal Essence, są w niej dezodoranty w kulce oraz w atomizerach, jest też sztyft zawierający ałun, taki jak Super Duo, tylko że większy. Bez parabenów i aluminium, ładnie pachnie (zwłaszcza zapach granatu), można pryskać nie tylko pod pachy, ale też na plecy czy dekolt (tam się mocno pocę) oraz na stopy przed założeniem skarpetek. Nie podrażnia skóry po goleniu. U mnie sprawdza się lepiej niż Super Duo, który praktycznie nie działał, a może to ja go nieprawidłowo użytkowałam... Jeszcze nie zdążyłam rano wyjść z domu, a ju czułam przykry zapach potu po Super Duo... W każdym razie te Crystal Essence w kulkach czy atomizerach są dużo wygodniejsze, niż sztyft, który za każdym razem trzeba zmoczyć, a po użyciu opłukać i osuszyć.

Dezodoranty Isany też wypróbuję, dzięki, Sylvio. smile
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:36 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #86 : 21-09-2011, 19:00 »

Podam Wam przepis na wypróbowany przeze mnie dezodorant własnej roboty. Używałam go przez całe lato i sprawdził się świetnie w największe upały. Nie blokuje wydzielania potu lecz skutecznie usuwa niemiły zapach.

2 łyżki sody oczyszczonej,
2 łyżki mączki kukurydzianej,
4 łyżki oleju kokosowego (roztopić w kąpieli wodnej), można dać zamiennie olej jojoba,
20 kropli ulubionego olejku eterycznego

W filiżance lub porcelanowym kubku wymieszać sodę i mączkę, dodać olej i całość utrzeć szpatułką drewnianą, bagietką szklaną lub po prostu widelcem. Dodać olejek zapachowy (ja dałam lawendowy).
Powstały dezodorant, o konsystencji gęstego kremu, przełożyć do pudełeczka lub słoiczka po kremie.
Konsystencję dezodorantu możemy regulować ilością dodanej sody i mączki. Taki dezodorant możemy przechowywać w chłodnym miejscu 4-5 miesięcy.
Ja dodałam jeszcze resztkę glinki czerwonej, którą miałam na zbyciu. Bardzo udany produkt, tani, skuteczny i bardzo wydajny.

Aby użyć dezodorantu bierzemy odrobinę kremu, rozcieramy w palcach i smarujemy skórę pod pachami.
Przepis znalazłam na stronie mydlarskiej "Lawendowo".
Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #87 : 27-09-2011, 09:07 »

Świetny przepis Klaro27, jak tylko skończy mi się substytut antyperspirantu, który zrobiłam z ziół (mgiełka wg Lilijki - przepis w tym wątku), chętnie wypróbuję Twój!
« Ostatnia zmiana: 27-09-2011, 09:15 wysłane przez Wera » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #88 : 02-11-2011, 12:17 »

Czy mogę używać czegoś takiego jako dezodorantu: http://www.hairstore.pl/Alun_w_sztyfcie_krysztal_alunu_120g-2345.html.

Opis jakoś nie daje mi spokoju, czy coś takiego się nadaje: "hamuje wysięki i krwawienia z drobnych naczyń krwionośnych. Przyspiesza gojenie otarć i zacięć na skórze oraz łagodzi podrażnienia skóry po goleniu czy depilacji".
« Ostatnia zmiana: 02-11-2011, 20:13 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #89 : 02-11-2011, 13:15 »

Ale to jest typowy sztyft na skaleczenia, po co zapychać tym pory pod pachami? Rany powinny się goić same! Co do dezodorantu to jest tu polecany sprawdzony kryształ o nazwie Super Deo. Przeczytaj ten wątek raz jeszcze, a na pewno coś dla siebie znajdziesz. Jesteś facetem, to wiadomo, że pocisz się więcej niż kobieta. Spróbuj może na początek używać antyperspirantu tylko do pracy, a nie każdorazowo przed wyjściem.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #90 : 02-11-2011, 13:34 »

Kryształ ałunu jest dostępny w Rossmanie, jeśli ktoś nie chce kupować wysyłkowo.
« Ostatnia zmiana: 22-06-2012, 08:01 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Pontotitu
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 2008-12-12
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #91 : 13-11-2011, 23:24 »

Te propozycje na temat przemywania pach alocitem są bardzo ciekawe... może tez spróbuje, na początek w weekend:P Tak szczerze mówiąc od kilku lat mam problem z alergią. Pojawiła się nagle i testy niczego nie wykryły, a ja przez połowę roku kicham i mam ropę na ściankach jamy nosowej.
Zastanawiam się czy to nie jest od używania od wielu lat antyperspirantów....

A co myślice o takim kosmetyku http://naturo.pl/pl/p/Dezodorant-w-kulce-aloesowy-BIO-50ml-Urtekram/1421. ?

Używam szampony z tej firmy i jestem zadowolona, ale dezodorantów nie używałam jeszcze.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #92 : 29-11-2011, 15:43 »

Czy ktoś z Was ma jakiś pewniak jeśli chodzi o antyperspiant? Na stronie Ekomamy jest link do sklepu internetowego,gdzie sprzedają jakieś ekologiczne dezodoranty, ale nie wiem, czy skuteczne. Wiem,że nie należy zbytnio blokować pocenia, ale czasem muszę użyć jakiś antyperspirant a pocę się ostatnio niezbyt przyjemnie. Na domiar złego odkąd piję MO mój organizm się zbuntował i reaguje alergią na stosowany dotad dezodorant.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #93 : 29-11-2011, 18:23 »

Cytat
Czy ktoś z Was ma jakiś pewniak jeśli chodzi o antyperspiant?
Ja stosuję wykonaną własnej roboty mgiełkę z ziół. W tym wątku jest o tym mowa, zachęcam do czytania. Mgiełka sprawdza się, szczególnie w zimie.
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #94 : 06-02-2012, 16:18 »

Aktualnie w Rossmannie jest promocja na dezodoranty Crystal Essence w  spray'u, cena 14,99 zł.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #95 : 06-02-2012, 16:31 »

Cytat

Przyłączam się do zapytania. Czy ktoś tego używał, albo podobnych firmy Urtekram? Jakie efekty czy jest skuteczny?

Co do Crystal Essence niestety czytałam opinie, że u niektórych osób nie działa. No i niestety bardzo długo wysycha na skórze.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2012, 16:33 wysłane przez Whena » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #96 : 06-02-2012, 16:59 »

Miałam różany tej firmy. Działa ale dość krótko, trzeba powtarzać aplikację. Prz silniejszym poceniu (w trakcie oczyszczania tą drogą) mało efektywny.
Zobacz sobie, Wheno, w tym wątku mój wpis (post 86) z przepisem na dezodorant własnej roboty. Zrobisz go szybko, jest wydajny, zdrowy no i skuteczny, co miałam okazje sprawdzić tego lata, gdy pociłam się
niemiłosiernie a efektów 'zapachowych' zero.
Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #97 : 06-02-2012, 21:40 »

Czytałam Klaro, ale mam obawy, że taki dezodorant będzie klejący i może sobie go zrobię, ale jak będzie cieplej. Czy on się nie klei i nie zostawia śladów na tkaninach? Ogólnie czytałam o twoich propozycjach różnych kosmetyków robionych w domu, ale jakoś ciężko mi się zabrać za takie domowe wytwarzanie msn-wink Chyba do tego trzeba dojrzeć i mieć czas aby zgromadzić wszystkie składniki i potem to wymieszać. (Myślałam o twoich propozycjach szamponów, ale boje się, ze umycie nimi bardzo długich włosów może być problematyczne. Boję się o problem z nałożeniem tego na włosy, że trzeba będzie dużo tej mieszanki i do tego na koniec nie rozczesze włosów, które będą splatane na amen.)

Na razie zaryzykowałam na zimę ten Crystal Clear z Rossmana, ale w sprayu, a nie w kulce.
Jak wypróbuję to dam znać czy działa.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2012, 21:57 wysłane przez Whena » Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #98 : 06-02-2012, 21:45 »


2 łyżki mączki kukurydzianej


Czy mączka to to samo co mąka?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #99 : 07-02-2012, 08:40 »

2 łyżki mączki kukurydzianej
Czy mączka to to samo co mąka?

Tak, to samo.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!