Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamiast antyperspirantów  (Przeczytany 250601 razy)
taszczyk
« : 31-10-2007, 15:54 »

Grażynko, czy homeopatia ma coś do zaoferowania zamiast antyperspirantów? Wiem, że na forum były propozycje np. smarowania się pod pachami kroplą cytryny, dla mnie to jednak za mało, pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie wszelkie zapachy są zintensyfikowane. Perspirantu muszę używać przynajmniej 2x dziennie, rano, a potem poprawiać w pracy. Ubrania zakładam tylko raz i codziennie rano biorę prysznic. Czy mogłabyś mi coś doradzić? Wielkie dzięki.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2009, 17:57 wysłane przez Mistrz » Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #1 : 31-10-2007, 18:41 »

Nie wiem, co ma do zaoferowania homeopatia ale ja polecam to :
http://vitamarket.pl/sklep/p4251-DEZODORANT-SUPER-DEO-REUTTER-w-krysztale.html
Sama uzywam. Tylko że ja się w ogóle prawie nie pocę, więc nie wiem jak on się sprawdza w przypadku większych wymagań.
Pozdrawiam  smile
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #2 : 06-11-2007, 22:53 »

Witajcie, ale ten dezodorant zawiera ammonium alum, czyli związek aluminium,  Smutny ....
zresztą jak wszystkie kosmetyki nawilżające... Smutny ...
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Maldona
« Odpowiedz #3 : 06-11-2007, 22:56 »

Ammonium alum- kryształ ( w tym dezodorancie)   czy to ma związek z aluminium ? Czy jest bezpieczny dziewczyny?
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 06-11-2007, 23:24 »

W Wikipedii znalazłam:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_alum
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
żmijka
« Odpowiedz #5 : 06-11-2007, 23:26 »

Czasem mam wrażenie, ze juz w ogole nic nie jest do końca bezpieczne, co tylko opuściło progi jakiejkolwiek fabryki.
Czyli pozostaje nam woda źódlana jedynie ?  :shock:
A to ze strony Alvy :
DEZODORANT W KRYSZTALE
Do normalnej i wrażliwej skóry. Kryształ pozostawia na skórze delikatną mineralną warstwę, która chroni przed potem do 24 godzin!
Opakowanie starcza na rok albo i dłużej!!!
Może być stosowany także jako ozdoba w łazience.
Sposób użycia: Przed użyciem należy kryształ zwilżyć zimną wodą. Smarować delikatnie na umytą i wilgotną skórę. Po zastosowaniu pozostawić kryształ do wyschnięcia!
INCI: Ammonium Alum
Używane przez nas kryształy deo składają się z ałunów, tak zwanych soli aluminiowych.
Ałuny tego rodzaju znajdują zastosowanie nawet w medycynie. Jak potwierdza nasza ekspertyza, są one absolutnie nieszkodliwe przy odpowiednim zastosowaniu.
Oddajemy takie kryształy do biednych krajów - w Brazylii mogliśmy się przed kilku laty przyczynić do ograniczenia epidemii cholery. Minerały uzyskuje się ze skał boksytu oraz ałunitu. Skała jest palona, mielona, wymywana. Pozostające z tego procesu minerały są umieszczane w pojemnikach z linkami. Na tych linkach przez ok. 3 miesiące rosną kryształy. Czoła kryształów są ścinane i szlifowane. Znajdujące sie pod czołami porowate kryształy roztapia się i odlewa w małą formę produktu końcowego. Ponieważ kryształy mogą "rosnąć" swobodnie na lince, łączą się tylko równoimienne molekuły. Dzięki temu kryształy są absolutnie czyste. Wskaźnik wywołujący odczyn alergiczny lub alergiczne reakcje jest skrajnie niewielki - związany z ewentualnym przedawkowaniem. Dezodoranty hoduje się w dużych pojemnikach (krystalizacja kadziowa lub blokowa) potem są wycinane i szlifowane.
Nasze płynne dezodoranty z kryształu są obecne na rynku od 1994 roku.
Do czystej substancji czynnej dochodzą pielęgnująco - kojące komponenty (woda różana, hamamelis, echinacea, aloe vera). Przedawkowanie jest przy tym wykluczone. Jesteśmy dumni z faktu, że do dziś nie został zgłoszony ani jeden przypadek reakcji alergicznej. Obszar pod pachami jest wyjątkowo wrażliwy, dlatego rezygnujemy w tym przypadku z dodatków zapachowych.
W naszym dezodorancie kulkowym z serii FOR HIM stosujemy materiał zapachowy, który nie posiada alergenów. Zapach ten jest także pozbawiony policyklicznych związków piżma.
Nasze ałuny (ammonium alum oraz potassium alum) nie są mieszane ze związkami aluminiowo- -chlorowymi używanymi w konwencjonalnych dezodorantach. Jeden dezodorant w postaci kryształu wystarcza nawet na rok stosowania! Dezodoranty kryształowe alva stanowią idealne rozwiązanie dla alergików. Niezależnie od rodzaju - czy będzie to deo INTENSIV (przy inetnsywnym poceniu) czy też deo SENSITIV (dla skóry bardzo wrażliwej) dezodoranty alva są absolutnie niezawodne i łagodne dla skóry. Błonka minerałowa z delikatnym nalotem zwilża skórę i udaremnia rozmnażanie się bakterii wytwarzających nieprzyjemny zapach. Działanie utrzymuje się nawet do 24 godzin, co umozliwia uprawianie sportu czy imprezowanie bez kłopotliwych plam pod pachami. Dezodoranty kryształowe alva nie zawierają alkoholu, perfum, zwiazków chlorkowych oraz konserwantów.
Zapewniają perfekcyjną ochronę i delikatne działanie na skórę, a dodatkowo sa praktyczne w zastosowaniu. Znakomite dopasowanie do skóry, długie działanie oraz wysoka skuteczność pozwalają zakwalifikować nasze dezodoranty do absolutnych faworytów.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #6 : 06-11-2007, 23:50 »

Jeszcze coś takiego znalazłam:
http://portalwiedzy.onet.pl/76430,,,,kosc,haslo.html
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Maldona
« Odpowiedz #7 : 07-11-2007, 22:02 »

To garbowanie skóry i wyginanie kości, hm......   :|
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #8 : 07-11-2007, 22:41 »

Kobitki... przecież się nie bedziecie w tym roztworze alunu zanurzać i moczyć ?
Nieraz już mówiliśmy sobie tutaj, ze największa trucizna w minimalnej ilości bywa lekarstwem.
A tak, btw, co używacie ?
Zapisane
Maldona
« Odpowiedz #9 : 07-11-2007, 22:54 »

No jest kłopocik niejaki - prawie nie używam bo mało się pocę i od sporego czasu 2-3 m-ce bezzapachowo, a jeśli jakiś stres mnie dopadnie to pozostaje częste mycie i cytrynka choć niewygodne , przyznaję.  confused
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #10 : 09-11-2007, 13:41 »

Kiedyś bardzo się pociłam ale od kiedy piję MO pocę się mniej i zapach też inny, więc cytryna mi wystarcza. Oczywiście tylko przy naturalnych tkaninach, bawełna, wełna. Przy syntetycznych bluzeczkach najlepszy dezodorant nie pomoże. Natomiast zauważyłam, że przy zastosowaniu sklepowego dezodorantu, czasem mnie to jeszcze skusi, kiedy wracam do cytryny przez pierwsze dni jest jakby gorzej, szybciej odczuwam zapach potu. Po paru dniach wszystko wraca do normy i cytryna znowu wystarcza, najwyżej po pracy myję się jeszcze raz np. przed wieczornym wyjściem. Zastanawiam się, czy to może być spowodowane zabijaniem naturalnej flory bakteryjnej skóry przez dezodorant? Jak myślicie?
Zapisane
iwona 77
« Odpowiedz #11 : 05-12-2007, 22:11 »

Kiedyś przeczytałam że żadnych antyperspirantów nie powinno sie stosować stale (codziennie). Zaburza to wydzielanie łoju (mogą być bolesne, ropne stany zapalne). Najlepiej jeden dzień antyperspirant drugi dzień przerwa albo dezodorant (albo chociaż w weekend dać skórze odpocząć). Antyperspirant hamuje wydzielanie potu, dezodorant niweluje przykry zapach potu. Oczywiście czasem są dezodoranty antyperspiracyjne - niby 2 w 1 - raczej trzeba je traktować jak antyperspiranty.

Ostatnio wypróbowałam tą cytrynę - jestem pod wrażeniem - działało super. Spróbuję jeszcze w nieco bardzie stresujący dzień.

Pozdr.
iwona
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #12 : 09-01-2008, 17:49 »

Podaje stronke na zrobienie sobie dezodorantu, który neutralizuje przykry zapach potu.
Po otwarciu tej stronki proszę wejsc w olejek z drzewka herbacianego. Polecam ta stronę. http://www.jaworek.net/kosmetyki/moje_fascynacje.php
pozdrawiam

[ Dodano: 09-01-2008, 17:53 ]
Aha olejek herbaciany pachnie nieprzyjemnie.Ja neutralizuje go grejfrutowym cytrynowym i melisowym. Watro też zastosować odpowiednią ilość olejku do roztworu. Ja wszystko robię na oko io jest ok.

[ Dodano: 09-01-2008, 18:03 ]
Miło stronka ta jest polecana tu na forum.
Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #13 : 23-01-2008, 11:35 »

Broniu, jak dokładnie sporządzić ten dezodorant? Ile dać kropli olejku? Ja od tego oczyszczania mam tak nieprzyjemny zapach potu, ze nie mogę doprać ubran.
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #14 : 01-03-2008, 17:12 »

O nie zauważłyam wczesniej. Zależy od buteleczki. Ma się uzyskać wg przepisu 10% roztór alkoholu(może być wódka).Można wczęsniej przygotować roztór z jakiegoś zioła, może być szałwia i do tego dodac troche wódki i olejki. Podstawą ma być herbaciany. Ja na buteleczke ok 200 ml wlewam ok. 30 kropel i dodaje inne antyseptyczne olejki, można rozmaryn, szałwię, melisę, grejfrut, cytryna, dla miłego zapachu.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #15 : 12-04-2008, 07:32 »

Cytat od: "Grażyna"
Zainteresowanym podaję jeszcze jedno źródło. Miałam dzisiaj w ręku dezodorant płynny z kulką, produkcji niemieckiej, niedostępny w sklepach, w 100% naturalny, z szałwią, witaminą C i lawendą, 50 ml, ok. 50 zł. Mogę podać namiary do dystrybutora w Piekarach Śląskich.


Grazyno, mozesz podac namiar?
Zapisane
Franka
« Odpowiedz #16 : 12-04-2008, 12:33 »

A co powiecie o tym sztyfcie? http://www.flpp.com.pl/produkty/9/78 używam go już od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Jest nieprzyzwoicie wydajny (prawie rok przy codziennym stosowaniu).
I jeszcze jeden: http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=info&id=44
Ten stosuje moja córka i jest bardzo zadowolona.  Kosmetyki ATW produkowane są na wyciągach ze świeżych roślin
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #17 : 12-04-2008, 13:28 »

Franka - ja używam dezodorant Super Deo Reuttera, ale chętnie bym  zmieniła zainteresował mnie ten ATW, lubię bezzapachowe,  czy jest ogólnie dostępny ? czy w wybranych sklepach? smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Izunia 3ch
« Odpowiedz #18 : 12-04-2008, 14:29 »

Na tej stronie podanej przez Frankę jest sklep internetowy. Sprawdzałam-można zamawiać.
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #19 : 12-04-2008, 15:13 »

Można samemu zrobić larendogrę -  nalewkę rozmarynowo-lawendową (50g suszonych kwiatów lawendy i 100g suszonych listków rozmarynu zmieszać w szklanym naczyniu. Następnie zalać zioła spirytusem tak, aby całkowicie przykryć zioła. Naczynie odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przecedzić płyn przez kilkakrotnie złożoną gazę, a następnie rozcieńczyć - w proporcjach pół na pół - wcześniej przegotowaną i wystudzoną wodą. Rozlać do buteleczek z ciemnego szkła. Zakorkować. Przechowując - chronić przed światłem). Można wlać do atomizera i używać jak dezodorant.
Spirytus wysusza i zabija bakterie, lawenda pachnie - zdrowo i bez zbędnej chemii.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!