Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 21:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl błonnikowy a karmienie piersią  (Przeczytany 6179 razy)
ann
« : 21-01-2011, 17:25 »

Piję koktajl od tygodnia, ale na opakowaniu z nasionami lnu jest napisane, że nie powinno się ich jeść w ciąży i w przypadku karmienia piersią, ponieważ mają działanie estrogenne. I już sama nie wiem, czy zrezygnować z nasion lnu? Drugie pytanie - czy w koktajlu muszą być warzywa, jakoś lepiej smakują mi same zmielone pestki?
« Ostatnia zmiana: 22-01-2011, 12:09 wysłane przez Solan » Zapisane
maślak
« Odpowiedz #1 : 30-01-2011, 21:28 »

Na opakowaniu jakiej firmy nasion lnu zawarto taką informację? Pytam ponieważ ja jestem w 5 miesiącu ciąży i cały czas piję KB z siemieniem lnianym, właściwie piję tylko siemię (łyżkę) czasami ze ziarnami słonecznika. Kupuję nasiona lnu SANTE i nigdzie nie znalazłam informacji o tym, aby nie można ich było spożywać w ciąży. Natomiast przejrzałam strony anglojęzyczne w tym temacie i było trochę takich informacji - działanie estrogenne potwierdzały badania na myszach. Nie było natomiast oczywiście żadnych badań na kobietach w ciąży. Mimo tego w wielu poradnikach "ciążowych" wskazywano na zaparcia ciążowe jako pomocne nasiona lnu więc już sama nie wiem. Ja je pije do tej pory KB, ale po tym jak dowiedziałam się skąd inąd o niby działaniu estrogennym zmniejszyłam ilość do kilku 2-3 razy w tygodniu.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 30-01-2011, 21:57 »

Wiecie co dziewczyny! A Wy w ogóle wiecie co to estrogeny? To, że nasiona lnu są estrogenne to zaleta! Poza tym spożywacie 1 kg nasion dziennie czy co? Zamiast się cieszyć, że siemię lniane ma działanie estrogenne to Wy tu siejecie zamęt. Poczytajcie może co nieco: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Hormony-w-ciazy--prawdziwa-burza_35231.html
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #3 : 31-01-2011, 08:31 »

Pod moim wpływem moja siostra zaczęła pic koktajle będąc w ciąży. Była bardzo zadowolona. Dziś chłopiec jest zdrowym , naprawdę zdrowym dwuletnim dzieckiem smile. Wniosły dużego dobrego do organizmu.Zrezygnowała ze szczepień. Nie pomijam faktu, że siostra i szwagier należą do ludzi zdrowych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!