Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 18:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Służba zdrowia w więzieniu.  (Przeczytany 5630 razy)
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« : 21-01-2011, 23:20 »

Cytat
Opieka zdrowotna woła o pomstę do nieba. Przynajmniej tak twierdzą sami więźniowie...

- Lekarz jest raz na dwa tygodnie, więc jak zachorujesz po jego wizycie, to musisz czekać 14 dni aż cię znowu przyjmą. I znowu zarazisz innych i czekacie już wszyscy. Leków i antybiotyków nie mogą ci dać bez wiedzy lekarza, więc chodzisz chory dopóki lekarz się nie zjawi. Zazwyczaj jest tak, że sam zdrowiejesz bez leków - opowiada w dramatycznym liście do redakcji NaSygnale.pl 28-letni Artek, który od prawie 10 lat siedzi w więzieniu.

Zródło:
http://nasygnale.pl/gid,12271570,img,12271602,page,12,title,Jak-zyja-polscy-wiezniowie,galeria.html
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #1 : 25-01-2011, 00:52 »

Nie rozumiem, dlaczego więźniowie są lepiej traktowani od zwykłych uczciwych obywateli. W każdej celi powinien być lekarz z gotowym zestawem szczepionek i antybiotyków dla skazanego. To by było wychowawcze dla obu stron.
Zapisane
Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #2 : 25-01-2011, 14:18 »

Eliot, taki zestaw bez wyroku?
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #3 : 27-01-2011, 13:19 »

Pomyślałem sobie Ewelo, że to będzie zestaw promocyjny za dobre zachowanie. Tylko wtedy więzienie zamieni się szybko w hospicjum, ale może przestępczość spadnie. Taki bandzior jak wyjdzie na wolność ze zrujnowanym zdrowiem, to za nic w świecie nie będzie chciał tam wrócić.  smile
Zapisane
Basiula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.01.2008
Wiadomości: 85

co cię tyka to cię tyczy.....

« Odpowiedz #4 : 28-01-2011, 14:22 »

A ja powiem Eliot:

“Traktuj człowieka tak, jakim jest, a pozostanie takim.
Traktuj człowieka tak, jakim być może, a będzie się stawał takim jakim może i powinien być”

                                                                                                                 J. W. Goethe.
Zapisane

Co cię tyka, to cię tyczy .....
eljot
« Odpowiedz #5 : 28-01-2011, 20:14 »

Pięknie brzmi ta sentencja.
Jednak myślę, że bandzior generalnie ma gdzieś jak się go traktuje. Pisząc "bandzior" mam na myśli typa, który wychodzi na wolność z silnym postanowieniem, że więcej nie da się złapać i nie chodzi tu o wolę poprawy. disgust
Ale istotą mojej wcześniejszej myśli jest taka nieuczesana ironia, co do narzekań więźniów na opiekę medyczną.  Może i drastyczne posunięcia, ale niektórzy pensjonariusze szpitali mają to bez wyroku.  dry confused

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!