Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciąża vs. grzybica jelit/ogólnoustrojowa  (Przeczytany 12862 razy)
antonina
« : 22-01-2011, 21:45 »

Domyślam się, że ciąża i grzybica to nie najlepsze połączenie. Mam jednak 32 lata, dopiero 1 dziecko (2-letnie), a chciałabym przynajmniej jeszcze jedno. Od niedawna borykam się z grzybicą, która prawdopodobnie siedzi nie tylko w jelitach. Tzn. od niedawna o niej wiem.
Zastanawiam się jak zaplanować swoją przyszłość rodzicielską. Wiadomo, że najpierw muszę rozprawić się z grzybicą. Ale co dalej?
Załóżmy, że się uda, a co jeśli wróci? Jakie to niesie za sobą ryzyko dla dziecka? Dla mnie? Jakie są możliwości działania w takiej sytuacji? Macie doświadczenie w tej kwestii? Czy możecie coś doradzić?
« Ostatnia zmiana: 14-07-2016, 17:01 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #1 : 22-01-2011, 21:52 »

Do czasu uzyskania lepszego stanu zdrowia lepiej wstrzymaj się z zajściem w ciążę. Mogłabyś zaszkodzić również sobie. Gdy wdrożysz prozdrowotne metody (chyba wiesz, o czym mowa), możesz odczuć skutki oczyszczania. Zależy więc głównie od Twojego samopoczucia.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2011, 01:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #2 : 14-11-2011, 07:16 »

Ja tez myślę o kolejnej ciąży i proszę dziewczyny, które mają doświadczenie w tym temacie kiedy myśleć o ciąży, piję MO od marca 2010, małe akcje z czyszczaniem się pojawiają, obecnie katar i schodzenie wydzieliny po gardle, jakby oczszczanie zatok. Myślę o drugim dziecku, ale czy nie zaszkodzę dziecku i sobie? czy można tamponować przed zajściem w  ciąży i w  ciąży?
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #3 : 14-11-2011, 08:58 »

Antonina, ja jestem święcie przekonana, że miałam wszystkie możliwe grzybice jak zachodziłam w ciąże, na dodatek brałam jeszcze leki w czasie ciąży - witaminy, hormony, krople do nosa i inne. Urodziłam dwójkę zdrowych dzieci.
Oczywiście, że teraz jestem mądrzejsza, więcej wiem i gdybym zaszła w ciążę, to bym trzymała dietę, nie zażywała leków i stosowała się do wszystkich mądrych zasad, o których jest mowa na tym forum.

To, co piszesz o grzybicy to nic innego jak strach, w który się wkręciłaś. I po co radzisz się ludzi i pytasz o zdanie? A kto może zadecydować w sprawie Twojej ciąży????? Sama wyciągaj wnioski, planuj, obserwuj, czytaj - mam wrażenie, że wkręciłaś się w jakieś błędne grzybiczne koło.
Setki, tysiące, a nawet miliony kobiet nie pije MO i rodzą zdrowe dzieci.
Uważam, że strach jest gorszy od grzybicy.
Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #4 : 14-11-2011, 12:19 »

Antonina, ja też myślę o drugim dziecku. Ale mój stan zdrowia, huśtawki hormonów, zresztą plany zawodowe - przede wszystkim jednak organizm przez spadek instynktu macierzyńskiego na widok maluchów w pieluszkach mówi, żeby poczekać jeszcze trochę.
Na pocieszenie powiem, że moja koleżanka będąc w ciąży trafiła na mądrą ginekolog, która po zdiagnozowaniu drożdżycy pochwy zaleciła jej dietę bez cukru i nabiału /co najmniej 6 tygodni/, którą Ewa przez cała ciążę kontynuowała. Więc i w ciąży można wiele zmienić mając wpływ na siebie i na dziecko.
Mój lekarz a propos kandydozy pochwy z kolei twierdził, że to bardzo częste przy ciąży przy dużej podatności na infekcje i że dieta nie ma tu większego znaczenia. Poza tym sugerował, że powinnam jeść wszystko czego organizm się domaga... A nie domagał się rzeczy zbytnio zdrowych smile.
Brałam witaminy, żelazo. A warto było skupić się na diecie i oczyszczaniu, które przecież jest dozwolone również w ciąży.

Przecież nasze matki rodziły nas także będąc w różnym stanie, chociaż ich dieta wówczas była zdecydowanie korzystniejsza dla zdrowia. Myślę, że będąc na tym forum wiesz już dostatecznie dużo, by mieć wpływ na własny stan zdrowia i zdrowia przyszłego malucha. Ale zgadzam się z Monique - nie dajmy się zwariować.

Jeśli chodzi o planowanie to tak jak z dawkowaniem MO i wszystkim innym w życiu - decydujesz Ty sama słuchając... Samej Siebie.

PS. Przy ostatniej cytologii usłyszałam: "niestety jesteś zdrowa" /to taki żelazny dowcip gina zabarwiony nutą smutku, że pacjentka nie wymaga leczenia.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2011, 12:23 wysłane przez Ola » Zapisane

Róbmy swoje smile
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #5 : 14-11-2011, 13:47 »

a  co z    tamponowaniem?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #6 : 14-11-2011, 20:26 »

Cytat
Od niedawna borykam się z grzybicą, która prawdopodobnie siedzi nie tylko w jelitach. Tzn. od niedawna o niej wiem.

A skąd wiesz, że masz grzybice jelitową?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!