Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 06:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przewlekłe zaparcia  (Przeczytany 49226 razy)
Bogna777
« : 30-01-2011, 20:29 »

Od kilku lat mam zaparcia  crybaby
Zaczęłam pić od 11.01.2011 MO i wydaję mi się, że zaparcia się zwiększyły. Z wielkimi problemami oddaję (raz na kilka dni!)  zbity, grudkowaty stolec oblepiony śluzem .
Czy powinnam się martwić?!
Myślałam, że MO pozwoli mi wyzbyć się zaparć.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2012, 13:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 30-01-2011, 20:44 »

Twarda bądź, nie tak szybko.
 A koktajle pijesz? Coś o DP słyszałaś?
Zapisane
Bogna777
« Odpowiedz #2 : 30-01-2011, 20:53 »

Wcześniej przez rok czasu piłam siemię lniane i dzięki temu przytyłam ładnych parę kg. Boję się, że jeśli będę piła KB to moja nadwaga się zwiększy : |
Do DP jeszcze nie doszłam, chciałam zacząć od MO.
Zapisane
Bogna777
« Odpowiedz #3 : 30-01-2011, 21:01 »

postaram się być twarda jak mój stolec;]
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 30-01-2011, 21:03 »

No ale koktajle to nie tylko siemię. Tu wszystko, że się tak wyrażę, działa synergicznie. Odstaw gluten i wszystke środki przeczyszczające, zacznij DP i koktajle w pełnym składzie z ostropestem.
Zapisane
Bogna777
« Odpowiedz #5 : 30-01-2011, 21:07 »

Dzięki, zacznę od jutra i zobaczę, co z tego będzie.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2011, 21:45 wysłane przez Solan » Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #6 : 30-01-2011, 21:15 »

Wcześniej przez rok czasu piłam siemię lniane i dzięki temu przytyłam ładnych parę kg. Boję się, że jeśli będę piła KB to moja nadwaga się zwiększy : |
Do DP jeszcze nie doszłam, chciałam zacząć od MO.


Przytyłaś od picia siemienia?! Przecież to niemożliwe, musiałabyś tego pić ogromne ilości. Nie mówię, ani nie sugeruję, że tak było w Twoim przypadku, ale często osoby, które stosują jakiś suplementy czy dodatki żywieniowe na odchudzanie na przykład, pozwalają sobie na więcej innego jedzenia i stąd efekt tycia. To jest jakiś taki efekt psychologiczny, że niby ten dodatek zabezpiecza przed tym, co negatywne i człowiekowi wydaje się, że może zjeść więcej, czy też jeść mniej zdrowo itp.

KB to samo zdrowie, regulują wypróżnienia bardzo dobrze, oczywiście nie od razu, tylko z czasem. Samo MO nie zadziała na zaparcia, bez odpowiedniej diety, odpowiedniej ilości różnych rodzajów błonnika w diecie. Nawet według zwykłej medycyny powinno się zaczynać leczenie zaparć od zmian w diecie.
Zapisane
maciej_k
« Odpowiedz #7 : 30-01-2011, 21:23 »

Przy zaparciach KB robimy z 2 łyżek siemienia lnianego i 1 łyżki niełuskanych pestek słonecznika, bez niełuskanych pestek dyni. Można oczywiście dorzucić ostropest, chociaż sam najpierw poczekałbym z tydzień, żeby sprawdzić, w jakim stanie jest wątroba. Pamiętaj, żeby zrobić test na kiełkowanie nasion.
Zapisane
Bogna777
« Odpowiedz #8 : 30-01-2011, 22:03 »

Łyżka świeżo zmielonego siemienia (a czasem dwie) zalanego wrzątkiem, czy to jest za dużo? Moja dieta nie zmieniła się, albo zmieniła raczej na dobre, tzn. nie jadłam obfitej kolacji i nie za późno, tzn. do 18, 19-tej. Nie jadam dużo słodyczy, ani nie lubię tłustego. Nawet jeden z tut. lekarzy powiedział, że od siemienia można przytyć. 
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 30-01-2011, 22:04 »

Jak wątroba jest w złym stanie to tym bardziej  KB z ostropestem. Ostropest zresztą też rozluźnia stolec  . No i ten gluten wycofaj z diety razem ze słodyczami.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2011, 22:07 wysłane przez Iza38K » Zapisane
maciej_k
« Odpowiedz #10 : 30-01-2011, 22:23 »

Jak wątroba jest w złym stanie to tym bardziej  KB z ostropestem. Ostropest zresztą też rozluźnia stolec  .
Zgadzam się Iza, dlatego napisałem, że:
chociaż sam najpierw poczekałbym z tydzień, żeby sprawdzić, w jakim stanie jest wątroba.
Wprowadzając ostropest od razu, nie możemy tego ocenić. A nuż nie trzeba dodawać ostropestu, a nuż same siemię wystarczy, po co więc robić więcej skoro organizm się nie domaga. A jeśli stolec będzie żółtawy bądź wątroba zacznie dawać się we znaki - wtedy wprowadziłbym ostropest.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 31-01-2011, 07:54 »

A nuż nie trzeba dodawać ostropestu, a nuż same siemię wystarczy, po co więc robić więcej skoro organizm się nie domaga. A jeśli stolec będzie żółtawy bądź wątroba zacznie dawać się we znaki - wtedy wprowadziłbym ostropest.

Hm...a to jakby odbiegało od dotychczasowych zaleceń.
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #12 : 31-01-2011, 09:48 »

Od kilku lat mam zaparcia..
Zaczęłam pić od 11.01.2011 MO i wydaję mi się, że zaparcia się zwiększyły.  
Myślałam, że MO pozwoli mi wyzbyć się zaparć.
Mikstura ma za zadanie wspomóc organizm w zagojeniu nadżerek powstałych w przewodzie pokarmowym. http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
To głównie gluten i słodycze oblepiają przewód pokarmowy i są sprawcami u Ciebie zaparć i przytycia, a nie np. siemię lniane. Mikstura to nie lek, po którym dolegliwości ustępują natychmiast. Należy wprowadzić całościowo MO + KB + DP. Dopiero wtedy zaczną odklejać się przez lata nagromadzone złogi. Dopiero po uzyskaniu homeostazy następuje zdrowienie, to od Ciebie zależy w jakim czasie chcesz to osiągnąć.
Wcześniej przez rok czasu piłam siemię lniane i dzięki temu przytyłam ładnych parę kg. Boję się, że jeśli będę piła KB to moja nadwaga się zwiększy..
Zielone siemię lniane zalane gorącą wodą pęcznieje i robi się gęste. W koktajlu nie zdąży, bo pijemy (płynny) koktajl zaraz po przyrządzeniu i pijemy go z warzywami. http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl
Na początku możesz pić koktajl z płaską łyżką lnu i ostropestu.
Rozluźnienie stolca może wspomóc zjedzenie jabłka, kiszona kapusta i ogórki lub sok z kiszonek, wieczorem można zalać parę śliwek suszonych przegotowaną wodą a rano przed śniadaniem wypić.  beer
« Ostatnia zmiana: 31-01-2011, 09:56 wysłane przez Agna » Zapisane
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #13 : 18-02-2011, 13:37 »

Polecam 1 łyżkę miodu zalać ciepłą przegotowaną wodą i odstawić na noc. Rano, godzinę po wypiciu MO, wypić ten miodzik z wodą.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 15:42 wysłane przez Apollo » Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #14 : 12-04-2011, 07:19 »

Mam pytanko, odkąd przeszłam na dietę prozdrowotną, picie koktajli (1 dziennie - dynia, słonecznik, ostropest, siemię lniane) i miksturę oczyszczającą, mam straszne  zaparcia. Czy ktoś może mi pomóc. W jaki sposób zmodyfikować koktajl, by się ich pozbyć. Wcześniej nie miałam tego problemu.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2011, 17:00 wysłane przez Apollo » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #15 : 12-04-2011, 14:46 »

Zwiększ siemię do 1 1/2 łyżki, a zmniejsz ilość dyni do 1/2 łyżki.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #16 : 13-04-2011, 09:16 »

Dziękuję, tak zrobię.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2011, 17:01 wysłane przez Apollo » Zapisane
Doris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: 01.09.2011, przerwana od 2013r.
Skąd: podkarpackie
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #17 : 02-01-2012, 19:12 »

Z tego co czytam to KB powinien być idealny na problemy z zaparciami, u mnie jednak jest niestety odwrotnie. Nigdy nie miałam problemów z wypiciem KB, był dla mnie dość smaczny, głównie piłam ze słonecznikiem, siemię lniane, dynia, ostropest + miód. Od pewnego czasu przestałam go pić, gdyż po paru minutach od wypicia robiło mi się niedobrze i miałam uczucie jakby coś siedziało mi na żołądku (raz nawet zwymiotowałam), dodatkowo ogromna zgaga po wypiciu KB, a dodam że nigdy wcześniej nie miałam problemów ze zgagą. Było to na tyle uciążliwe że odstawiłam KB, teraz próbuje go na nowo wdrożyć zaczynając od mniejszych porcji, jest ok ale zaparcia jak były tak są, dodatkowo ogromne boleści brzucha poprzedzające oddanie stolca. Myślałam że to objaw oczyszczania ale dzieje się to już kolejny miesiąc i nie bardzo sobie z tym radzę. Czy mieliście podobne przypadki ?
Zapisane

Zrób coś jak się należy albo w ogóle.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #18 : 02-01-2012, 19:57 »

Doris, czy dodajesz do KB cytrynę? U mnie po koktajlach z cytryną (nawet tylko z sokiem cytryny, nie lubię skórek od cytrusów) również pojawiały się rożne bóle brzucha. Było to z reguły z lewej strony.
 A swoją drogą dopiero zaczęłaś oczyszczanie. Przed Tobą długa droga, chyba, że się do tej pory źle nie odżywiałaś i stan Twych jelit nie jest tragiczny.
Daj sobie czas. Zacznij na pewno od I etapu DP, choć sama po sobie wiem, że to nie jest łatwe. Najważniejsze byś wyeliminowała gluten a koktajle pij w małych ilościach, bardzo płynne, tak by Ci smakowały. Nawet jeśli mają być słodkie. Tu najważniejsze jest działanie ziaren.
 
Ja też jeszcze mam czasem zaparcia, wzdęcia i pobolewania w jelitach. Ale wiem, że to moja wina, bo podjem trochę glutenu, czekolady (kakao -  tego na pewno nie mogę) i wiem też, że choć jest u mnie dużo lepiej, nie wywaliłam od siebie z organizmu jeszcze "grzybka".
 
Ostatnio odkryłam, że bardzo oczyszczająco (pobudzająco) działa na mnie filiżanka kawy (sypanej) z jednej łyżeczki z dodatkiem kardamonu lub innej przyprawy do kawy i śmietanki kremówki. Myślę, że te dodatki nie są tak ważne, jak samo działanie kawy na moje jelita.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2012, 19:58 wysłane przez Lenka » Zapisane
Doris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: 01.09.2011, przerwana od 2013r.
Skąd: podkarpackie
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #19 : 02-01-2012, 20:10 »

Raz dodałam cytrynę do KB ale nie smakował mi więc robię tylko z tych produktów, które wyszczególniłam powyżej.

Jeśli chodzi o DP to pierwszy etap mam za sobą wraz z wykluczeniem glutenu, ale, w związku z ciągłymi objawami oczyszczania, zastanawiam się czy nie wrócić do I etapu. Może rzeczywiście za gęste KB spożywałam, spróbuję tak jak mówisz bardziej płynne.

A co do kawy to lubię również się napić od czasu do czasu, najlepiej po posiłku, wtedy problem z zaparciami chociaż na chwilę mija.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2012, 20:28 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zrób coś jak się należy albo w ogóle.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!