Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gusiaczek - moje wątpliwości.  (Przeczytany 6530 razy)
Gusiaczek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomości: 47

« : 05-02-2011, 13:36 »

Sądziłam, iż nie będę potrzebowała konsultacji, lecz mam pewne wątpliwości i muszę się was poradzić. Na forum trafiłam szukając pomocy dla mojej „nerwicy żołądka”. Lekarz stwierdził, że skoro mam dobre wyniki to bóle brzucha powoduje stres. I ja w tą diagnozę uwierzyłam na tyle, że teraz mam również nerwicę. Kiedyś tak usiadłam i stwierdziłam, że tak naprawdę to miałam dolegliwości żołądkowe już w szkole średniej  i nawet podstawowej, więc przyczyna jest fizyczna. MO i DP stosuję już prawie rok z przerwą w wakacje kiedy to zastosowałam nalewkę propolisową . Ostanio odstawiłam MO bo nie mam na nic siły, nie mam apetytu i zauważyłam krwawienie z odbytu i pobolewa mnie w okolicy pępka. Krwawienie zauważyłam już w sierpniu i co jakiś czas się pojawia.
 Podejrzewam, że mam tam jakieś guzki, które pękły. Stosuję na to maść propolisową.
Nie mam zaparć, po kuracji slow magiem wręcz odwrotnie. Ostatnio sporo schudłam nawet 1kg w ciągu 2 dniu. Przed rozpoczęciem oczyszczania warzyłam 52kg, a obecnie 45kg. Nie stosuję żadnych lekarstw.
Przez pewien czas włosy mi wypadały masowo obecnie wypada ich coraz mniej. Po sałatce z buraczków mocz zaróżowiony. Czasami mam mega nerwy.  mad
Moje menu wygląda następująco:
- ok. 5 rano MO z oliwą z oliwek ( od 2 dni odstawione),
- ok. 8-9 rano kisielek z siemienia lnianego,
- śniadanie to jajecznica lub jajka gotowane lub jakieś mięsko lub ryba z warzywami,
- kawa z miodem po śniadaniu,
- obiad to mięsko i warzywa lub zupa,
- w  między czasie jakiś owoc, orzechy lub nasionka, ,
- kolacje stanowią resztki z obiadu lub jajka lub sama surówka, ziemniaczki w mundurkach z masłem,
Dodam, iż jajka i mięso oraz warzywa (niestety już się skończyły) pochodzą z własnej hodowli. Jem jak najprościej i staram się unikać przetworzonej żywności. Z nabiału tylko śmietana i masło.
Jak sądzicie czy coś mam zmienić w moim postepowaniu, coś dodać lub ująć?
Nie pracuję zawodowo, siędzę w domu z trzyletnim dzieckiem i obecnie mam mało ruchu. Jak mi się przypomni to trochę poruszam się ale ostanio nie mam siły. Doradźcie coś.

Zapisane

Mam na imię Gosia i dążę do odzyskania zdrowia smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 05-02-2011, 14:31 »

...zauważyłam krwawienie z odbytu i pobolewa mnie w okolicy pępka. Krwawienie zauważyłam już w sierpniu i co jakiś czas się pojawia.
Napisz coś więcej o krwawieniach. Jakiego rodzaju jest krew? (żywo czerwona czy ciemna)
Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #2 : 05-02-2011, 14:38 »

Gusiaczek nic nie piszesz o KB. Nie pijesz?
Może warto zacząć pić KB, w ten sposób wzbogacisz dietę. Osoby, które cierpiały na depresję, pisały o poprawie nastroju po wdrożeniu KB. Już od roku jesteś na oleju z oliwek, nie myślałaś o przejściu na inne olej.
Okresowy brak energii to częsta dolegliwość. Ja przechodziłam to dwa razy.
Zapisane
Gusiaczek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #3 : 05-02-2011, 14:52 »

Krew raz jest jasno czerwona, a ostatnim razem była ciemna i gęsta. Zauważyłam ją dopiero na piepierze toaletowym. Od wczoraj czuję tam pieczenie jakby rankę czy coś, smaruję maścią propolisową. Dziecko urodziłam trzy lata temu i nie zauważyłam żadnych hemoroidów. Dopiero w grudniu 2009r zauważyłam taki jakby balonik przy odbycie, a w sierpniu zauważyłam pierwsze krwawienie.
KB nie piję ze wzgledu oporów powiedziałabym psychicznych, zastepuję KB przegryzaniem nasionek i orzechów między posiłkami.
Chyba czas na zmianę oleju, chociaż jeszcze miewam dolegliwości od strony żoładka.
Tak jakoś lepiej się poczułam jak napisałam tego posta. Musiałam się chyba pożalić.
W książce Kneippa o wodolecznictwie wyczytałam o guzkach odbytniczych, które okresowo mogą pękać. Tylko, że u mnie ten stan trwa już prawie pół roku i trochę się niepokoję.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2011, 14:55 wysłane przez Gusiaczek » Zapisane

Mam na imię Gosia i dążę do odzyskania zdrowia smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #4 : 05-02-2011, 17:24 »

Przeczytaj to:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5455.msg55286#msg55286
Zapisane

Gusiaczek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #5 : 05-02-2011, 19:16 »

Odstawię Mo na jakiś tydzień i zobaczę co będzie dalej. Wierzę, że jest to moja droga do zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2011, 19:37 wysłane przez Apollo » Zapisane

Mam na imię Gosia i dążę do odzyskania zdrowia smile
Gusiaczek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #6 : 07-02-2011, 11:43 »


Przeczytałam wątek powyżej i właściwie to mam wątpliwości, czy w moim przypadku takie krwawienie oznacza zdrowienie. Ale dlatego, iż jestem spokojniejsza psychicznie, na razie się tym nie przejmuję.
Smaruję ujście odbytu maścią propolisową, zamiennie z maścią z kasztanowca i widzę poprawę. Od trzech dni brak wypróżnienia i brak krwawienia. Oznacza to chyba, iż organizm potrzebuje czasu na regeneracje dlatego wypróżnianie zostało wstrzymane. Wcześniej też miałam przerwy co dwa, trzy dni bez zaparć i krwawienia. Czekam cierpliwie i nigdzie się nie śpieszę . lol
Póki co przerwę picie MO, ponieważ często mam takie jakby zawroty głowy (nie wiem jak taki stan opisać), ale to chyba oznacza przeciążony układ krwionośny toksynami. Picie cytryny z wodą z pewnością w tym czasie mi pomoże.

Nieraz się zastanawiam, czy mój organizm w ogóle się sam potrafił oczyszczać, skoro tyle ze mnie świństwa teraz wydala.

Trzymajcie za mnie kciuki w dochodzeniu do zdrowia. msn-wink


Czy polewanie zimną wodą nie przeszkodzi mi teraz w niczym?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 14:43 wysłane przez Apollo » Zapisane

Mam na imię Gosia i dążę do odzyskania zdrowia smile
Gusiaczek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #7 : 08-02-2011, 16:29 »

Kontynuuję smarowanie maścią propolisową oraz maścią z kory kasztanowca, a do tego zimne nasiadówki i okłady z wody z solą na brzuch (tak przez ostanie parę dni). Stwierdzam dziś brak krwawienia podczas wypróżnienia i ogólnie jest lepiej. Przez ostanie dwa dni budzę się cała połamana jak przy przeziębieniu, chyba to sprawka działań wodnych, bo MO odstawione póki co. Czekam na jakiś stan gorączkowy, bo już nie pamiętam kiedy ostatnio miałam gorączkę, chyba jakoś w marcu po rozpoczęciu MO.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2011, 16:51 wysłane przez Apollo » Zapisane

Mam na imię Gosia i dążę do odzyskania zdrowia smile
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!