Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 05:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pion kominowy a samopoczucie  (Przeczytany 3831 razy)
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« : 11-02-2011, 11:28 »

Niedawno przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Okazało się, że bardzo źle mi się tu śpi. Budzę się niewyspana, zmęczona z podpuchniętymi oczami, ogólnie jakaś rozbita. Zastanawiałam się co może być przyczyną i chyba znalazłam - moje łóżko jest obok pionu - kominowego, kanalizacyjnego - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Gdy przyłoży się do ściany ucho to słychać lekki szum. Nie wiem, czy to ten szum powoduje moje samopoczucie, czy to, że coś tam przepływa.
Mam problem, bo pokój jest tak zabudowany, że łóżka raczej nie da się ustawić w innym miejscu. Co można z tym zrobić? Może obić czymś neutralizującym ścianę? Tylko czym?
Zapisane
Spinacz
« Odpowiedz #1 : 11-02-2011, 21:19 »

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale polecam zwrócić uwagę na odpowiedni dopływ powietrza do sypialni. Może okna w nowym mieszkaniu są zbyt szczelne? Polecam wypróbować sen przy uchylonym oknie. Minimum higieniczne wg zaleceń budowlanych to 5 litrów powietrza na sekundę (tak, nie pomyliłem się, 5dm3/s) wpadającego do sypialni podczas snu na jedną osobę w sypialni, to jest naprawdę taki stały lekki cug. Wtedy naprawdę można się wyspać, polecam!
« Ostatnia zmiana: 12-02-2011, 08:02 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!