Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 23:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Każdy widzi co chce zobaczyć...  (Przeczytany 6645 razy)
rafalski
« : 11-02-2011, 21:11 »

"Oczywiście, że posiłek bez błonnika nie wchodzi w rachubę, i nie o tym chcę powiedzieć. Chodzi o to, że w gruncie rzeczy najzdrowiej jest jeść produkty mączne, a także ryż, jako oczyszczone, ale zrównoważone surówką zawierającą zupełnie inny rodzaj błonnika, niż występujące w produktach zbożowych otręby".

To ja już nie rozumiem. Odkąd jestem na Biosłone, to było głośno mówione, że nie należy jeść potraw mącznych typu: chleb, makaron itp. rzeczy. A tu nagle taki artykuł napisany przez Mistrza.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2011, 14:54 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 12-02-2011, 12:56 »

W narodzie jest jednak ślepe przywiązanie do produktów mącznych. Jakby nudnie i żmudnie nie tłumaczyć, że to dziadowskie jedzenie, to niejeden złapie się choćby jednego słowa jako promyka nadziei, żeby tylko mieć jakieś usprawiedliwienie dla obżerania się chlebem, bułkami, kluchami i resztą tego dziadostwa.

Powyższy post jest najlepszym przykładem zarówno pacjenta, który nie może wyzbyć się kłopotów zdrowotnych, ponieważ jest niewolnikiem badziewia, jak i tendencyjnego odczytywania intencji autora i, co za tym idzie, także sensu. Pochodzi on z jednego, wyrwanego z kontekstu zdania:

Mistrz napisał : "Oczywiście, że posiłek bez błonnika nie wchodzi w rachubę, i nie o tym chcę powiedzieć. Chodzi o to, że w gruncie rzeczy najzdrowiej jest jeść produkty mączne, a także ryż, jako oczyszczone, ale zrównoważone surówką zawierającą zupełnie inny rodzaj błonnika, niż występujące w produktach zbożowych otręby."
Mistrz napisał: "A produkty mączne (makaron, kluski, pieczywo) czyż nie są zdrowsze oczyszczone od nieoczyszczonych? Są! Jedyny wyjątek stanowią tutaj chorzy na cukrzycę, tj. ci, dla których istotny jest IG".

Już po krótkim śledztwie łatwo można dociec, że cytat ów pochodzi z tematu traktującego o błonniku, ale co to dla Rafalskiego... On w nim upatrzył sobie pochwałę potraw mącznych... Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem, a wnioski wyciągajcie logiczne, nie pochopne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #2 : 12-02-2011, 19:04 »

Najlepiej to wyrwać jakieś zdanie z kontekstu i się podniecać:
Cytat
źródło: http://www.dzieci.org.pl/forum/naturalne-metody-leczenia/mikstura-sloneckiego-i-pasozyty/30/
Ja niestety nie potrafię prowadzić rozmowy tak jak Mistrz, ale może jeszcze się nauczę.  thumbsup

Niestety autyzm też niczego ludzi nie uczy, nadal szczepią, nie dają dziecku do jedzenia owoców, miodu albo karmią dziecko naleśnikami, pierogami i kopytkami na zmianę (bez żadnych warzyw i owoców!) tłumacząc się przy tym, że się nie da, bo to autyzm i dziecko nie weźmie nic innego do ust. Znam taki przypadek osobiście, teraz chłopiec poszedł o szkoły podstawowej i mówi mamie, że chce umrzeć.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!