Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból pod żebrami z lewej strony  (Przeczytany 16569 razy)
czary
« : 17-02-2011, 16:39 »

Piję MO od października 2010. W pierwszej fazie piłem z ekstraktu z pestek grejpfruta+oliwa z oliwek, teraz aloes+olej kukurydziany. Problem się zaczął, gdy zacząłem pić tą drugą.

Czasami boli mnie z boku na wysokości - gdzie zaczynają się żebra (może śledziona?).
Dodam, że piję regularnie Yerba mate i często właśnie po wypiciu pojawia się ból (choć nie zawsze), ale czasami również bez tego. Ból się pojawia i boli na tyle mocno, że jest uciążliwy. Czuję jakby obszar, który boli był wielkości pięści.

W między 04-02-11 a 11-02-11 przerwałem picie MO, teraz piję 0,33 dawki zalecanej, ale ciągle bez zmian.

Podobno yerba mate ma również właściwości oczyszczające - czy to może być powód?

Przez cały czas regularnie też biegałem, a od kilku tygodni przestałem.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2011, 10:42 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Maniek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 2.01.2010
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #1 : 17-02-2011, 18:14 »

Podobnie jak u ciebie, też odczuwam co jakiś czas ból z lewej strony (około 10 centymetrów od mostka). Ten ból zaczął się jeszcze zanim trafiłem na forum Biosłone i zacząłem stosować MO. Przeszedłem wszystkie fazy picia aloesu z oliwą, z olejem lnianym, a teraz piję z winogronowym. Nie zauważyłem jakiejś zależności między pokarmami spożywanymi, a pojawiającym się bólem. Podejrzewam że mam w tym rejonie nadżerki, które się jeszcze nie wygoiły i co jakiś czas odczuwam ból. Stosuję MO, 2x dziennie KB i ZZO. Kiedyś myślałem, że może to jest od trzustki, ale nie jestem pewny.

Biosłone to nazwa własna. //Apollo
« Ostatnia zmiana: 19-02-2011, 10:40 wysłane przez Apollo » Zapisane
czary
« Odpowiedz #2 : 19-02-2011, 10:18 »

Trochę mnie to niepokoi, bo ból oznacza, że coś jest nie tak. Organizm w ten sposób sygnalizuje i stara się coś przekazać, a totalnie nie wiem dlaczego tak się dzieje, ani co z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2011, 10:40 wysłane przez Apollo » Zapisane
Maniek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 2.01.2010
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #3 : 19-02-2011, 13:06 »

Czary, wczoraj pooglądałem trochę zdjęć z narządami wewnętrznymi człowieka i stwierdzam, że w moim przypadku te kłucia i ból będą od żołądka. Pamiętam jak piłem aloes z oliwą, to czułem się wspaniale. Żadnych bólów, kłuć. Jak przeszedłem na olej lniany, to wróciły kłucia. Podejrzewam, że za szybko przeszedłem na olej lniany, do końca nie wyleczyłem nadżerek żołądka, a wedle zasady, że zaczynamy leczyć przewód pokarmowy od góry do dołu, to nie wyleczywszy porządnie żołądka, to nie będzie on dokładnie trawił i przepuszcza taki pokarm dalej, ale to tylko takie moje przypuszczenia. Jakby ktoś dokładnie wiedział coś na ten temat, proszę się wypowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2011, 16:32 wysłane przez Apollo » Zapisane
czary
« Odpowiedz #4 : 20-02-2011, 10:34 »

Jak dla mnie to ma sens.
Dzisiaj wróciłem do oleju z oliwek, przetestuję i zobaczę jakie będą tego skutki.
Zapisane
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #5 : 20-02-2011, 12:44 »

Parę lat temu, gdy zaczynałam moją przygodę z oczyszczaniem organizmu, też miewałam takie bóle pod żebrem._Na początku myślałam, że to od żołądka, z którym miałam wcześniej problem, jednak wszelkie badania, które zrobiłam, wykluczyły tę tezę._Później zrzuciłam to na efekt oczyszczania._Dzisiaj, po wielu latach picia MO, przejściu przez diety, oraz przez oczyszczenie jelita grubego sposobem opisanym przez Tombaka (lewatywy)_-_wszystko minęło._Moim skromnym zdaniem ból odczuwany pod lewym żebrem to ból wywołany przez "zanieczyszczoną" kamieniami kałowymi okrężnicę._W tym akurat miejscu jest jej zakręt._Pokarm "przeciska się" przez zapchane jelita i wywołuje ból._Aby okrężnica doszła do normalności, potrzeba trochę czasu, picia MO, diet, no i w niektórych przypadkach lewatyw.
Ja należę do tego przypadku, przez wieloletnie zaparcia, które spowodowały nagromadzenie się ładnych paru kilo kamieni kałowych.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2011, 13:01 wysłane przez Solan » Zapisane
czary
« Odpowiedz #6 : 21-02-2011, 01:07 »

W moim przypadku raczej lewatywy mi nie grożą; miałem odwrotny problem, a mianowicie rozwolnienia, częste rozwolnienia, już nie mam tego problemu - prawdopodobnie była to drożdżyca.
Trwało przez ok rok czasu, i nic zbyt długo nie siedziało w moich jelitach - ciekawe jak to ma się w takim przypadku, szczególnie, że problem biegunek zniknął, a kila tygodni później pojawiły się bóle.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 08:18 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #7 : 21-02-2011, 09:49 »

Cytat
Ja należę do tego przypadku, przez wieloletnie zaparcia, które spowodowały nagromadzenie się ładnych paru kilo kamieni kałowych.

A w jaki sposób stwierdziłeś, że masz kamienie kałowe?
Zapisane
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #8 : 21-02-2011, 10:12 »

Widziałam na własne oczy eek
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 21-02-2011, 10:55 »

Eda, nie wystarczyły koktajle błonnikowe i MO? Jak sobie pomyślę o lewatywie, to mi się słabo robi...
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 12:55 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #10 : 21-02-2011, 12:51 »

No przestań!!! Przecież to sama przyjemność!
A tak na poważnie, to kwestia przyzwyczajenia i wprawy! Musiałam coś z tym zrobić, bo miałam straszne napady bólu brzucha, coś jak "skręt kiszek". Oprócz serii lewatyw, piłam codziennie soki własnej roboty. I w końcu uwolniłam się od zaparć i bólu brzucha. Wcześniej musiałam sobie pomagać tabletkami przeczyszczającymi i ziółkami.
Obecnie MO i KB raz dziennie. thumbup.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 18:22 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #11 : 21-02-2011, 13:00 »

Nie namówisz mnie za żadne skarby na takie pieszczoty  biggrin. Zresztą ja nie mam takich problemów. Odnoszę wrażenie, że KB już mi wyszorowały jelita dostatecznie. Chyba jest tam błysk  biggrin.
Zapisane
czary
« Odpowiedz #12 : 23-02-2011, 21:49 »

Wy se tu gadu, gadu.

A ja dodam, że odkąd powróciłem na oliwę z oliwek, bóle już praktycznie zniknęły. Wygląda na to, że po prostu jeszcze się nie naprawiłem. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 24-02-2011, 06:46 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!