Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 20:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból pięty  (Przeczytany 21221 razy)
Joanna
« : 03-11-2007, 03:01 »

Mojego meza od dluzszego czasu boli pieta.Nie jest zapuchnieta ,nie jest ubita , nic na niej nie rosnie,ale przy chodzebniu boli .Mam do was prosbe ,czy ktos zna jakis sposob na skuteczne wyeliminowaniew tego bolu.Prosze o rady i serdecznie wszystkich pozdrawiam
                                                                                                  Joanna
Wspomne ze maz juz od 2 lat pije MO , nie mial zadnych stanow grypowych ,ani innych objawow oczyszczania sie organizmu.(czego nie moge powiedziec o sobie,meczylo mnie tygodniami).Ale przyszlo mi na mysl ,ze moze to jest jakis objaw oczyszczania? Moze Pan Jozef  podpowie nam co robic  z ta dolegliwoscia?

[ Komentarz dodany przez: Pablo: 03-11-2007, 13:55 ]
Tytuł postu zmieniłem.
Zapisane
cru
« Odpowiedz #1 : 03-11-2007, 11:31 »

bol piety moze byc objawem rosniecia tzw "ostrogi" i chyba dopoki nie przestanie rosnac to nic nie mozna z tym zrobic, oczywiscie nie musi to byc to.

ja tez jestem ciekawa czy moze to byc objawem dzialania MO smile
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #2 : 03-11-2007, 13:58 »

Warto zastosować masaż uciskowy. Szczegóły znajdziesz w tym temacie → http://mikstura.kei.pl/forum/topics2/501.htm
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 03-11-2007, 14:10 »

Cytat od: "Pablo"
Warto zastosować masaż uciskowy.
Zgadza się! W przypadku bólu pięty, receptor powinien znajdować się w okolicach kostki dośrodkowej, nieco z tyłu, stosunkowo głęboko. Dość łatwo go znaleźć i usunąć dolegliwość.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Joanna
« Odpowiedz #4 : 04-11-2007, 21:28 »

Sedecznie dziekuje za rady panu ,panie Jozefie i forumowiczom.
Zapisane
JoanaS
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 51
MO: Czerwiec 2008
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #5 : 03-02-2011, 19:05 »

Witam, mój mąż ma ten sam problem z bólem pięty, ale jest on spowodowany zapaleniem ścięgna. Ból nasila się i trwa już dwa miesiące. Czy stosowanie masażu też tu pomoże? Czy trzeba powziąć jakieś inne kroki?  

Mąż pije MO dwa i pół roku, KB przez przeszło rok, KB z cytryną przez 3 miesiące w 2010 roku w lecie. Teraz pije zioła na oczyszczanie dróg moczowych, od trzech tygodni.
« Ostatnia zmiana: 03-02-2011, 20:13 wysłane przez Apollo » Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #6 : 09-06-2014, 17:26 »

Cytat od: Pablo
Warto zastosować masaż uciskowy.
Zgadza się! W przypadku bólu pięty, receptor powinien znajdować się w okolicach kostki dośrodkowej, nieco z tyłu, stosunkowo głęboko. Dość łatwo go znaleźć i usunąć dolegliwość.

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi w jaki sposób wykonać prawidłowo taki masaż? Niestety nie jestem w stanie wykryć punkty, które należy uciskać. Dziwna sprawa z tą ostrogą. Ból pojawił mi się po kilkurazowym moczeniu stóp w chlorku magnezu.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #7 : 09-06-2014, 20:50 »

Mojego meza od dluzszego czasu boli pieta.Nie jest zapuchnieta ,nie jest ubita , nic na niej nie rosnie,ale przy chodzebniu boli .Mam do was prosbe ,czy ktos zna jakis sposob na skuteczne wyeliminowaniew tego bolu.Prosze o rady i serdecznie wszystkich pozdrawiam
                                                                                                  Joanna
Wspomne ze maz juz od 2 lat pije MO , nie mial zadnych stanow grypowych ,ani innych objawow oczyszczania sie organizmu.(czego nie moge powiedziec o sobie,meczylo mnie tygodniami).Ale przyszlo mi na mysl ,ze moze to jest jakis objaw oczyszczania? Moze Pan Jozef  podpowie nam co robic  z ta dolegliwoscia?

[ Komentarz dodany przez: Pablo: 03-11-2007, 13:55 ]
Tytuł postu zmieniłem.

Nie jest to objaw oczyszczania. Nie jest to też ostroga piętowa.
Jest to zespół cieśni stępu.
Ostroga to przewlekły stan zapalny, a zespół cieśni stępu to ucisk na nerw.
Masaż punktowy, klasyczny czy jakikolwiek inny jest w obu przypadkach wskazany.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #8 : 09-06-2014, 20:57 »

Cytat od: Pablo
Warto zastosować masaż uciskowy.
Zgadza się! W przypadku bólu pięty, receptor powinien znajdować się w okolicach kostki dośrodkowej, nieco z tyłu, stosunkowo głęboko. Dość łatwo go znaleźć i usunąć dolegliwość.

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi w jaki sposób wykonać prawidłowo taki masaż? Niestety nie jestem w stanie wykryć punkty, które należy uciskać. Dziwna sprawa z tą ostrogą. Ból pojawił mi się po kilkurazowym moczeniu stóp w chlorku magnezu.

Na początek rozgłaszcz, rozcieraj i ugniataj cały obszar który boli aż uzyskasz przekrwienie.
Endorfiny złagodzą trochę ból i stan zapalny.
To na początek bo nie od razu Kraków zbudowano msn-wink
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #9 : 09-06-2014, 21:42 »

Ten ból czuję od mniej więcej tygodnia i nasila się. Spróbuję wdrożyć te wskazówki. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #10 : 09-06-2014, 21:57 »

Ten ból czuję od mniej więcej tygodnia i nasila się. Spróbuję wdrożyć te wskazówki. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W przypadku obrzęku mocz stopę w serwatce. Niestety nie znam działania soli magnezowej a jeśli nie znam to się nie wypowiadam msn-wink

Można próbować też moczyć w soli kamiennej ze względu na przeciwzapalne działanie szeregu pierwiastków śladowych.
Nie polecam farmaceutyków o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Natura wymyśliła o wiele skuteczniejsze związki o takim działaniu nie mające żadnych skutków ubocznych. Niektóre trzeba dostarczyć z zewnątrz a niektóre wytwarza sam organizm.
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #11 : 14-06-2014, 11:26 »

Rozmawiałem z fizjoterapeutą z ponad 20 letnim doświadczeniem. Na bolącą stopę (myślałem, że tworzy mi się ostroga) poradził mi, o dziwo, rozciąganie nogi.

Rozciąganie wygląda następująco:
1. Położyć wyprostowaną w stawie kolanowym nogę z bolącą stopą na stole/biurku tak, że noga jest przed nami, równolegle do podłogi.
2. Palce stopy muszą być przyciągane do siebie - w tym momencie może już pojawić się lekki ciągnący ból.
3. Należy powoli, z wyczuciem (będzie jeszcze większy ból) robić skręty tułowia w osi pionowej w stronę bolącej nogi.

Wygląda to mniej więcej tak (przepraszam za mój brak zdolności artystycznych):


O ile dobrze pamiętam to takie rozciąganie ma spowodować przekrwienie ścięgna i ustąpienie zapalenia.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #12 : 14-06-2014, 21:03 »

Mnie bolały obie pięty jeszcze przed rokiem...nie potrafiłam chodzić, obcasy wykluczone, wchodzenie i schodzenie po schodach-niemożliwe, żadnego sportu, po wstaniu z krzesła nie potrafiłam zrobić pierwszych kroków... Miałam wtedy zrobione RTG stóp i stwierdzono ostrogi. Ówczesny mój kalekarz chciał mnie operować!!!! Oczywiście nie zgodziłam się.
Dopiero po zmianie diety (DP etapami) i MO bóle samoistnie i stopniowo zaczęły ustępować. Wspomagałam się moczeniem stóp (siano owsa, mocz), piłam sporo wody z sokiem z cytryny (około 4-5 sztuki dziennie).
W chwili obecnej nie mam żadnych dolegliwości pięt.
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #13 : 15-06-2014, 21:47 »

A u mnie właśnie we wczesnych dniach stosowania MO (ok 1,5 roku temu) bolała pięta zwłaszcza gdy stawałem na tej stopie - była to lewa stopa bodajże.
Zapisane
Zega
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 61
MO: 15-12-2012
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #14 : 22-06-2014, 12:24 »

Ból pięty spowodowany jest zapaleniem rozcięgna stopy. Miałem tą dolegliwość kilka lat temu i przyznam, że niełatwo jest z tego wyjść. Potrzebna jest zmiana diety, należy unikać przetworów glutenowych, mleka i serów. Wklejam link do filmu jak wykonywać masaż:
http://www.youtube.com/watch?v=oB4R6IgU5KI
Bardzo ważne byłoby też wykonywanie ćwiczeń na rozciąganie kręgosłupa.  
A na kręgosłup polecam ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=Hdi_tb9OKYc
« Ostatnia zmiana: 22-06-2014, 15:30 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!