Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 13:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odżywki dla sportowców  (Przeczytany 19972 razy)
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« : 06-11-2007, 00:25 »

Panie Doktorze, chciałbym dowiedzieć się co sądzi Pan o odżywkach powszechnie używanych przez sportowców takich dziedzin jak siłownia, sztuki walki, bieganie długodystansowe itp
Ja jako osoba z kandydozą odżywek wole się nie tykać, zastanawiam się tylko jakie działanie mają na zdrową osobę, oczywiście chodzi o działanie niepożądane o którym normalnie się nie mówi.
Dla przykładu podaje skład kilku odżywek do przeanalizowania

Odżywka białkowa
wartość odżywcza w 100 g
jednostka

   Białko    
80 g
   Węglowodany    
5,75 g
   Tłuszcz    
5,41 g
   kwas glutaminowy    
16,1 g
   Kwas asparaginowy    
10,4 g
   Leucyna    
10 g
   Prolina    
6 g
   Lizyna    
8,5 g
   Walina    
5,4 g
   Seryna    
5,0 g
   Izoleucyna    
5,7 g
   Tyrozyna    
2,16 g
   Fenyloalanina    
3,1 g
   Arginina    
2,5 g
   Treonina    
6,5 g
   Alanina    
4,5 g
   Metionina    
1,9 g
   Histydyna    
1,9 g
   Glicyna    
1,8 g
   Tryptofan    
1,8 g
   Cystyna    
2,5 g
   
odżywka BCAA
wartość odżywcza w 1 kaps.
   
1 kapsułka (800 mg)
   
   Białko    
739 mg
   Węglowodany    
0 mg
   Tłuszcz    
0 mg
   Łącznie węglowodanów BCAA    
550 mg
   L-izoleucyna    
224 mg
   L-leucyna    
199 mg
   L-walina    
127 mg
   Tauryna    
125 mg
   Witamina B6    
0,67 mg


KREATYNA
1 kapsułka zawiera
   Monohydrant Kreatyny    
920 mg

Jestem ciekaw Pana opinii na temat tego typu odżywek
Myślę że temat zainteresuje także inne osoby.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 06-11-2007, 14:33 »

Jeszcze w miarę bezpieczne były kiedyś: perfekt amino i amino anabol "Hi Tec". Stosowałem je na przyrost masy mięśniowej. To pierwsze brałem przed treningiem, a to drugie po... (chyba?).
   Z tego co pamiętam, w składzie perfect amino było: hydrolizat z białka ziemniaka i jaja kurzego (tylko teraz zachodzę w głowę, czy to nie było z samego białka jaja kurzego?). Obecnie i wówczas, wszyscy "mądrzy” sportowcy, żółtka - raczej wyrzucali. Na opakowaniach zawsze pisało, że hydrolizat białek był o najwyższej wartości biologicznej itp. Na białku sojowym też tak pisali. Podobnie pisali i piszą na artykułach (np. spożywczych), co mnie zawsze przyprawiało o śmiech - że np. ciasteczka - nie zawierają cholesterolu. A później czytamy w składzie: mleko w proszku, jajka w proszku, itp. I to właśnie po tym g... produkujemy sobie oksycholesterol.
   Wracając do tych niby odżywek. Kiedyś już pisałem, że cały tzw. Enerdówek "jechał" prawie tylko na kreatynie, i wówczas kreatyna znajdowała się na liście sterydów, no a teraz jest tylko niby niewinną odżywką, a może tylko bardziej oczyszczonym koksem... Czyli co - działanie chemiczne jej się teraz zmieniło, czy tylko obyczajowo ją sklasyfikowano jako "nie-koks", tylko odżywkę(?) – moim zdaniem dalej działa jak „koks”.
   Ja, po kreatynie i po HMB, rozpocząłem sobie produkcję kamyków oraz przerost prostaty ze zwapnieniami u podstawy. Później doszło mi nadciśnienie. Dobrze, że mi krew zaczęła często lecieć z nosa, to miałem chociaż namacalny symptom nieprawidłowości i jednocześnie pewien wentyl bezpieczeństwa.
   Z tego wszystkiego, lepiej byłoby (np. robienie koktajli wysokoenergetycznych), jak proponuje w swojej książce dr Janus, tylko przy odpowiedniej manipulacji ilością żółtek z jaj. Ale jak ktoś lubi wtłaczać w siebie chemię to już jego biznes...
« Ostatnia zmiana: 23-09-2011, 17:08 wysłane przez Zibi » Zapisane
fufek
« Odpowiedz #2 : 07-11-2007, 09:44 »

Czy sprawdzales odzywke bialkowa(naturalna) firmy Herbalife?Jej sklad:bialko sojowe(hydrolizat),izoflawony,inhibitory enzymatyczne,bialka serwatki.Zastosowanie:ciezko pracujacy,sportowcy(utrzymuje tk.miesniowa w dobrej kondycji),dla osob po zabiegach operacyjnych,po poparzeniach,zdrowiejacych,osoby z katabolicznym czyli z rozpadowym metabolizmem np.z nadczynna tarczyca lub choroba nowotworowa,kobiety w ciazy lub karmiace.Jest to jeden z produktow odzywiania komorkowego tej firmy.
Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #3 : 14-02-2008, 21:33 »

Proszę Pana doktora o odpowiedź dotyczącą tej białkowej odżywki, wspomnianej wyżej? Pomijam tu kwestię grzybicy. Interesuje mnie tylko, czy ta odżywka jest Pana zdaniem "zdrowa"? (o odp. proszę ew. inne osoby mające wiedzę w temacie)

podaje również linka do strony z tym produktem:
http://www.herbs.pl/herbalife_produkty_herbalife/herbalife_produkty_odzywiania_wewnetrznego_herbalife/herbalife_odzywka_bialkowa_herbalife.html

będę niezwykle wdzięczny za odpowiedź i rady
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #4 : 15-02-2008, 12:00 »

"Zawiera białko sojowe, które przynosi organizmowi liczne korzyści" - tak podaje 3 pkt. - "Fakty".
   Komu to białko przynosi liczne korzyści? Chyba producentowi, ze sprzedaży, który sam go nie spożywa, a za zarobione pieniądze kupuje sobie żywność o zawartości białka, o wysokiej jakości biologficznej, a nie GMŻ.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 19:32 wysłane przez Zibi » Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #5 : 16-02-2008, 11:30 »

Rozumiem więc, że według Ciebie żadna z oferowanych na rynku odżywek białkowych nie jest tak naprawdę zdrowa?!
Czy miałbyś w takim razie, Zibi, radę dla osoby ćwiczącej na siłowni odnośnie diety? Zacząłem niedawno ćwiczyć, raczej na razie ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale nie ukrywam, że chciałbym nabrać trochę masy i wyglądu. Odkąd zaczęły się u mnie problemy z candidą (ok. 4 lata temu) strasznie zmarniałem, wyglądam jak szkielet, a do tego przez ten okres nie uprawiałem sportu w ogóle. Nie muszę chyba dodawać, że moja dieta nie zawiera w ogóle produktów mlecznych, a węglowodany ograniczone są do chleba, owoców i ryżu.
Kiedy teraz wziąłem się za ćwiczenia, wydaje mi się, że jeszcze bardziej chudnę.
Gdybyś miał jakieś sugestię, rady, cokolwiek proszę podziel się tu ze mną.

pozdrawiam
Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #6 : 16-02-2008, 11:32 »

(...) chyba, że miałeś na myśli białko sojowe w szczególności?! być może masz inne zdanie o np. białku serwatkowym?!, które widzę jest dość mocno promowane na wszelkiego typu stronach z tego typu produktami.

ok, czekam na odp.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #7 : 16-02-2008, 11:48 »

Zajrzyj do działu zdrowego rozsądku i poczytaj sobie temat: "Dieta antygrzybicza a ćwiczenia siłowe".
Może coś dla Siebie wybierzesz?smile
   Białko sojowe to lipa. Na forum jest o nim dość dużo napisane. Obecnie mając tę wiedzę zdobytą na forum wystrzegam się jakiejkolwiek chemii oraz nauczyłem się wybierać priorytety życiowe czy też wybierać mniejsze zło.
« Ostatnia zmiana: 04-10-2011, 10:06 wysłane przez Zibi » Zapisane
Artur
« Odpowiedz #8 : 17-02-2008, 22:36 »

Szukałem ostatnio izolatu białek serwatkowych i stwierdzam, że sporym problemem jest znalezienie czegoś bez sztucznych słodzików (aspartam, acesulfam, sukraloza) i dodatków smakowych. Znalazłem jednak produkty dwóch firm - czyściutkie izolaty o naturalnym smaku.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #9 : 18-02-2008, 09:57 »

Tylko patrz, żeby nie miały sproszkowanego jajka w składzie. Jak chcesz przytyć, to włącz do żywności kaszę gryczaną i zwiększ ilość tłuszczów.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 10:59 wysłane przez Zibi » Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #10 : 18-02-2008, 17:39 »

dziękuję Zibi. Powiedz mi tylko, czy dobrze rozumiem: Nie spożywasz i nie zalecałbyś spożywania tego typu odżywek, opartych na białku serwatki, bez konserwantów i słodzików i czego tam tylko???
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #11 : 18-02-2008, 18:01 »

Tak.

Cytat od: allveryfine
, opartych na białku serwatki, bez konserwantów i słodzików i czego tam tylko???
Dla upartych "odżywkowców", raczej tak.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 10:58 wysłane przez Zibi » Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #12 : 18-02-2008, 20:36 »

No to raczej dam sobie spokój z tymi odżywkami, skoro tak radzisz. Nie ukrywam jednak, że mierzi mnie trochę ta moja miałka figura  msn-wink. Zacznę chyba zwyczajnie więcej jeść smile, no i może tę kaszę nawet zarzucę, chociaż absolutnie nie przepadam smile
Zapisane
Gimley
« Odpowiedz #13 : 11-12-2009, 11:33 »

Trudna sprawa, nie da się ukryć że wszystkie sproszkowane odżywki naturalne nie są, na ile szkodzą nie wiadomo, wydaje mi się że można je włączyć do swojej diety w ROZSĄDNYCH ilościach, ja biorę odżywki z przerwami od dawna, raz na pół roku mniej więcej, nie częściej, cykl kreatyny i na razie żadnych objawów dolegliwości nie mam, wręcz przeciwnie, chociaż właściwie nie wiadomo oczywiście co tam w organiźmie się tak na prawdę dzieje, ale chyba nie ma co wariować w żadną ze stron..

Sam Zibi napisał w którymś poście że nie ma żadnych dowodów, ażeby Kreatyna stosowanie w dawce 5 g/dziennie szkodziła organizmowi w jakikolwiek sposób.. Zapewne większe dawki też nie trują bardziej niż mięsko, czy inne artykuły spoż. które spożywamy na codzień a są nafaszerowane konserwantami, ulpszaczami itd.. .
Ciekawe Zibi czy te Twoje kamyki, przerost prostaty były właśnie spowodowane kreatyną i HMB.. Znam baardzo wielu ćwiczących i wspomagających się odżywkami od długiego czasu i cieszą się zdrowiem.

Co do NRD smile Gdyby tam faszerowano tych sportowców kreatyną to byliby teraz okazami zdrowia, ale i za wiele by nie osiągneli smile a tam ładowano ich hormonami wzrostu, sterydami na potęgę.. smile No nie porównujmy kreatyny do sterydów, bo jedno do drugiego nijak się ma smile Kreatyna bywa skuteczna, czasami pomoże, czasami nie, natomiast w przypadku sterydów, hormonu wzrostu efekty są gwarantowane..

Zibi, pytanko do Ciebie... Jeśli chodzi o odżywki, czy można zastąpić czymś mleko jako ich składnik ??
Nie za bardzo chciałbym je pić, mimo że pije mało i te niby lepsze "Robico" w butelce szklanej..

Pozdrawiam
Gimley
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #14 : 12-12-2009, 00:47 »

Aż się sam sobie dziwię, że ten wątek przetrwał do tej pory... Był on rozpoczęty w czasach kiedy na Forum panował i dominował klimat terapeutyczny. W zasadzie Mistrz nigdy nie dawał przyzwolenia na bezrozumne/niezasadne zażywanie tzw. suplementów diety. Szczypior zareagował dzisiaj prawidłowo, będąc czujnym jak Indianin. Słusznie, że wsadził do jednego "wora" tzw. odżywki (choć niby nie sterydy, ale efekt działania jest tak samo toksyczny) oraz tzw. suplementy diety (paraleki). Cały ten "wór" owego badziewia, zażywany bezzasadnie, może skończyć się tragicznie.
  
My spożywamy mięso uzdatnione odpowiednio, a jeśli nieuzdatnione, to mamy rozpracowane i rozpoznane źródło pochodzenia mięsa. Nie rozumiem, jak można porównywać czystą chemię w tzw. odżywkach z jakimkolwiek mięsem?
  
Już samo uprawianie sportu, który nie jest umiarkowaną formą aktywności fizycznej jest wynaturzeniem, a jeśli dodatkowo wspomagamy się "naturalnie" nienaturalnymi odżywkami - to to jest dopiero wynaturzenie… Ci, którzy najpierw obciążają organizm po próżnicy, a potem go niby wspomagają jakimś wynaturzonym gównem, nie mogą mówić, że ich „dobre” samopoczucie fizyczne jest jakimś miernikiem wartości zdrowia. Już samo tego typu zachowanie nie zasługuje na miano rozumnego zachowania. A zatem są niby zdrowi somatycznie (nie wiadomo, jak długo..), ale czy to samo można powiedzieć o ich niepatologicznej funkcji umysłu?
  
Tak, te tzw. odżywki plus „zalewanie” się tłuszczem – w ramach wynaturzonego modelu odżywiania (DO) lekarza medycyny Kwaśniewskiego – przyczyniły się do powstania kamicy dróg moczowych i innych chorób.
  
Znów nie rozumiem, w jakim celu szukać zamienników mleka, skoro mleko dla dorosłego człowieka jest toksyczne? Czy chodzi o przyrost racic i rogów?
  
Gimley, chyba pomyliłeś fora.. jeśli chcesz mnie dalej indagować o niby prozdrowotne działanie tzw. odżywek, to nie jest forum sportowe, a tym bardziej sportowo-medyczne. Dlatego też zamykam powyższy temat.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 16:18 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!