Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 13:09 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Guzek na szyi - powiêkszone wêz³y ch³onne?  (Przeczytany 15564 razy)
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« : 22-02-2011, 14:59 »

Mój ojciec ma na szyi, za prawym uchem guzka pod skór±. W dotyku jest twardy, nie boli i ma oko³o centymetra ¶rednicy. Do lekarza po skierowanie na usg nie chce i¶æ, a ja nie wiem co mu doradziæ. Mo¿e ok³ady z kapusty, ma¶æ propolisowa lub nalewka propolisowa z wod± i z tego robiæ ok³ady albo ocet jab³kowy? Sama mam takiego malutkiego groszka pod pach± i s±dzê, i¿ jest to powiêkszony wêze³ ch³onny. Od¿ywiamy siê g³ównie tym, co sami wyhodujemy, wiêc nie jest ¼le. Póki co, ja stawiam na zdrowie ogólnie jako ca³o¶æ, ale niepokoi mnie trochê ten guzek ojca.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:49 wys³ane przez Lilijka » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
JoGa
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpieñ 2008
Sk±d: G.K.
Wiadomo¶ci: 50

« Odpowiedz #1 : 22-02-2011, 15:19 »

Gusiaczku, niedawno prze¿ywa³am podobny stres. Moja mama mia³a guzki pod pachami. Przez oko³o tydzieñ, mo¿e trochê wiêcej robi³a ok³ady z li¶ci kapusty. Kapusta spisa³a sie ¶wietnie, po guzkach ani ¶ladu  smile
Zapisane
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #2 : 22-02-2011, 15:25 »

W³a¶nie czeka³am na tak± odpowied¼.   clap
Powiedz mi jeszcze, jak tê kapustê aplikowaæ na szyjê, obwi±zaæ j±? Jak czêsto Twoja mama j± zmienia³a?
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:50 wys³ane przez Lilijka » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
JoGa
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpieñ 2008
Sk±d: G.K.
Wiadomo¶ci: 50

« Odpowiedz #3 : 22-02-2011, 17:39 »

Moja mama robi³a ok³ady jedynie na noc. Li¶æ nak³ada³a na chore miejsce, na li¶æ gazik i ca³o¶æ mocowa³a plastrem, by li¶æ pozosta³ na w³a¶ciwym miejscu. Nale¿y pamiêtaæ, ¿e li¶æ przed na³o¿eniem trzeba delikatnie st³uc, by pu¶ci³ sok. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj www.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklad-z-liscia-kapusty
Zapisane
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #4 : 22-02-2011, 18:46 »

Dziêki ogromne za informacjê, od jutra zaczniemy, zdam relacjê jak zniknie i spróbujê t± metodê na swoim groszku pod pach±. Mam nadziejê, ¿e to tylko powiêkszony wêze³ ch³onny.
Tak mi siê teraz przypomnia³o, ¿e kiedy¶ podczas masowania brzucha wyczu³am pod skór± takie zgrubienie wielko¶ci fasolki (niedaleko pêpka). Ciê¿ko to wyczuæ, jak mam pod palcem zaraz mi znika, nie mam pojêcia co to jest, ale mo¿e kapusta te¿ podzia³a. confused
« Ostatnia zmiana: 23-02-2011, 06:49 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Krakowianka01
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

Wiadomo¶ci: 29

« Odpowiedz #5 : 22-02-2011, 19:29 »

Gusiaczku, sk±d u Ciebie a¿ taka niefrasobliwo¶æ?

Mam nadziejê, ¿e nie s±dzisz, i¿ wizyty na tym forum, przekazywanie sobie optymistycznego ¶wiergotu, kogokolwiek ulecz±?

Wpisz w google "guzkinaszyiprzyczyny", poczytaj godzinê i dobrze pomy¶l, czy zwlekanie, samoleczenie, jest w³a¶ciw± metod± postêpowania?

¯yczê Ci i Twojemu Ojcu banalnej i ³atwo usuwalnej przyczyny guzków.
Ale jesli jest to co¶ powa¿niejszego?
Zadam Ci tylko jedno pytanie.

Kto we¼mie na siebie odpowiedzialno¶æ za dramatyczne, bo i takie siê ludziom zdarzaj±, skutki zwlekania?

Mistrz, JoGa, moze Eksperci? Do kogo zwróciliby sie Twoi adwokaci po odszkodowanie, za b³êdne rady i porady?

Liczê na Twój zdrowy rozs±dek. Mo¿esz pomóc  sobie i swojemu ojcu, ale w³a¶ciw± decyzj±  i postêpowaniem.
Chowanie siê w li¶ciach kapusty, mo¿e siê okazaæ dla was, katastrofalne w skutkach.
Zobacz statystyki.

« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 20:02 wys³ane przez Krakowianka01 » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #6 : 22-02-2011, 20:20 »

A jak bêdziesz mia³a wrzód na po¶ladku wpisz w google
'wrzodnadupieijegoprzyczyny", po godzinie dostaniesz nerwicy i wyl±dujesz w psychiatryku.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #7 : 22-02-2011, 22:42 »

Kto we¼mie na siebie odpowiedzialno¶æ za dramatyczne, bo i takie siê ludziom zdarzaj±, skutki zwlekania?
Mistrz, JoGa, moze Eksperci? Do kogo zwróciliby siê Twoi adwokaci po odszkodowanie, za b³êdne rady i porady?
Najmniej odpowiedzialni s± lekarze. Nastrasz±, zrujnuj± Ci zdrowie a potem roz³o¿± rêce. Spróbuj, Gusiaczku, z kapust±, lecz je¿eli bardzo siê bêdziesz niepokoi³a dalej - zrób USG, by poznaæ strukturê guzka. Mam dwa guzki w piersi, zrobi³am USG - struktura wodnista, nawet konowa³y zalecaj± tylko obserwacjê. Walczê z kapust± i mam wra¿enie, ¿e jeden guzek siê zmniejsza, drugiego nie mogê ju¿ odnale¼æ. Za jaki¶ czas zrobiê sobie znowu USG, by mieæ pewno¶æ jak piêknie wszystko siê wch³onê³o. Przede wszystkim - strach jest najgorszym doradc±. Podejmij takie dzia³ania, by siê jak najmniej niepokoiæ.
Zapisane
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #8 : 23-02-2011, 17:49 »

Tak w³a¶nie ten strach, nie chcê siê niepotrzebnie nakrêcaæ. Mój guzek pod pach± to nic, tak nawet powiedzia³ mi kiedy¶ lekarz. A mojej matce, która ma te¿ takie guzki zapisa³ witaminê A.
Tak poza tym, to na pewno nie mam zamiaru nikogo obwiniaæ za to, ¿e da³ mi radê. Mogê jedynie spróbowaæ i poobserwowaæ swój organizm.
Wiêcej optymizmu i bêdzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2011, 18:03 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #9 : 23-03-2011, 10:19 »

Tak jak my¶la³am; USG potwierdzi³o: powiêkszony wêze³ ch³onny na szyi.  clap
« Ostatnia zmiana: 30-03-2011, 14:58 wys³ane przez Lilijka » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #10 : 28-04-2011, 14:09 »

Niedawno zauwa¿y³am, ¿e guzek na szyi zmniejszy³ siê i nie widaæ ju¿ go, chocia¿ jeszcze jest wyczuwalny. Pomy¶leæ, ¿e chirurg chcia³ go ojcu wyci±æ.
Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #11 : 28-04-2011, 19:07 »


Tak mi siê teraz przypomnia³o, ¿e kiedy¶ podczas masowania brzucha wyczu³am pod skór± takie zgrubienie wielko¶ci fasolki (niedaleko pêpka). Ciê¿ko to wyczuæ, jak mam pod palcem zaraz mi znika

Wygl±da to na przepuklinê pêpkow±.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #12 : 30-04-2011, 15:10 »

Co siê robi z tak± przepuklin±? Wyczyta³am, ¿e jedynie chirurg pozostaje.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2011, 15:24 wys³ane przez Gusiaczek » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #13 : 30-04-2011, 16:01 »

Po pierwsze, nie wiadomo czy to jakakolwiek przepuklina. Boli? Powiêksza siê? Interwencja medyczno - chirurgiczna to naprawdê ostateczno¶æ.
Zapisane
Margo
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomo¶ci: 96

« Odpowiedz #14 : 30-04-2011, 17:36 »

Co do guzka na szyi w węzłach chłonnych, też miałam taki w pierwszym miesiącu zażywania MO. Ewidentne oczyszczanie. Guzek był miękki i z każdym dniem przesuwał się wyżej oraz malał. Potem zniknął, jakby się wchłonął, a mnie bolało ucho przez dwa dni i miałam katar. To było niesamowite biggrin. Nawet nie wiem czego się pozbyłam, ale ewidentnie jakiś złóg patologicznego śluzu czy cóś?
Zapisane

W jedn± drogê szli razem i cz³owiek, i zdrowie
Gusiaczek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 10.02.2010 DP
Wiadomo¶ci: 47

« Odpowiedz #15 : 30-04-2011, 20:20 »

Tak, ja w?a?nie te? tak my?l?, ?e to jest powi?kszenie, jak gdyby ?y?y na brzuchu z "brudem", który tam si? zabra?. Nie boli, nie powi?ksza si?, pod wp?ywem dotyku przesuwa si? i niekiedy trudno to wyczu?. Nie nakr?cam si? tymczasem, bo tylko w?osy mi od tego siwiej?. blink
« Ostatnia zmiana: 03-05-2011, 13:42 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Mam na imiê Gosia i d±¿ê do odzyskania zdrowia smile
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #16 : 01-05-2011, 21:23 »

Co siê robi z tak± przepuklin±? Wyczyta³am, ¿e jedynie chirurg pozostaje.
Mam podobn± sytuacje od kilkunastu lat. Teraz po atakach kaszlu zwi±zanych z oczyszczaniem oskrzeli, przepuklina sta³a siê jakby wiêksza. Przyznam siê, ¿e nie za bardzo wiem, co z ni± zrobiæ.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2011, 21:24 wys³ane przez Andrzejkowy » Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!