Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 22:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Udar mózgu, nadciśnienie - jaki olej?  (Przeczytany 6389 razy)
henia10
« : 15-11-2007, 14:31 »

Jako  nowo  wstępująca WITAM  WSZYSTKICH!
    Proszę o radę odnośnie MO, a mianowicie: moja mama rok temu przeszła lekki udar mózgu związany z nadciśnieniem. Od tego czasu cały czas  bierze  leki, które nie bardzo pomagają, bo często miewa niebezpieczne skoki ciśnienia. I w związku z tym mam pytanie: od jakiego oleju powinna zacząć picie MO i jak długo ma zostać przy danym oleju (bo gdzieś na tym forum czytałam, że przy nadciśnieniu powinno się pić z olejem z oliwek nawet do 1 roku - chyba, że coś źle przeczytałam?). A drugim problemem są częste bóle brzucha mojego syna, które pojawiają się zaraz po wypróżnieniu (na pewien czas po podawaniu  Debrigatu ustały i pojawiły się znowu). Przepraszam, że  być może ze swoimi pytaniami się powtarzam, ale dopiero zaczynam z MO i trochę się jeszcze w tym gubię.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2010, 17:54 wysłane przez Solan » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #1 : 15-11-2007, 15:07 »

Wejdź na stronę główną forum Biosłone i wybierz z paska "Mikstura oczyszczająca" - poczytaj, dowiesz się więcej. Na pewno najlepiej rozpocząć od początku, czyli od oliwy z oliwek. Pamiętaj, że pomimo picia MO mama nie może nagle odstawić leków na nadciśnienie - to powinno przyjść z czasem i zapewne stopniowo. smile
Czy syn ma normalne stolce i jak często się wypróżnia? Ile ma lat?
« Ostatnia zmiana: 27-01-2010, 17:57 wysłane przez Solan » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
book
« Odpowiedz #2 : 20-01-2010, 19:09 »

Mój tata w ubiegły czwartek przeszedł udar mózgu. Badania wykazały ogromne zwężenie tętnicy szyjnej. Obraz mózgu wykazuje duże rozlewisko krwi, w związku z tym nie może poddać się  w najbliższym czasie operacji udrażniania żył. Obecnie stan się poprawia, wróciła mowa, tata odzyskuje siły. Chciałabym się zapytać jak w tej sytuacji mogłabym pomóc swojemu ojcu. Jest to typowy przypadek pacjenta, odkąd tylko pamiętam zażywał jakieś leki, wszyscy pogubiliśmy się w tym na co i w czym mają mu one pomóc. Ta sytuacja wynika z tego, że nie był zupełnie świadomy tego, że sobie szkodzi. Gdy dwa lata temu wpadłam na trop zasad biosłone pierwszą osobą, której pożyczyłam książki Pana Słoneckiego był własnie mój tata. Postanowił spróbować MO, pił bardzo nieregularnie, ponieważ występowały duże bóle żołądka, ostatecznie przerwał, gdy pewnego ranka upadł z niewiadomej przyczyny na podłogę. Wtedy bardzo sie przestraszył. Teraz się domyślam, że mogły to być pierwsze objawy udaru, wynikające z bardzo zatkanej żyły szyjnej. Proszę mi poradzić, czy w takiej sytuacji mogę tatę jeszcze namawiać do stosowania kiedykolwiek MO. Czy najwłaściwszą dietą będzie DP, czy ważne jest wykluczenie glutenu?
« Ostatnia zmiana: 20-01-2010, 19:32 wysłane przez Book » Zapisane
book
« Odpowiedz #3 : 20-01-2010, 20:54 »

Właśnie tak zrobię, najpierw sama poczytam, a potem podeślę tacie, mam nadzieję, że z tego wyjdzie i będzie mógł się jeszcze dokształcać. Tak w nawiasie, to właśnie tata hoduje kury, które znoszą nam zdrowiutkie jajka, a sam ich nie je, bo....szkoda gadać.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2010, 20:56 wysłane przez Book » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!