Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 23:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kuracja oczyszczająca drogi oddechowe  (Przeczytany 11127 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« : 25-11-2007, 10:42 »

Pani Józefie podałem córce zioła na oczyszczanie układu oddechowego. Po dwóch tygodniach podawania zaczął sie kaszel, po 3 tygodniu podawania zaprzestała pić ziół i nie byłem wstanie jej wmusić tego więc dałem sobie spokój. Kaszel jeszcze się utrzymuje, ale po drugim tygodniu kaszlu (wykrztuśnego, taki mocno urywający się z dużą ilością wydzieli), dzisiaj w nocy córka dostała 38,5 stopnia temperatury. Położyłem szmatę na głowę, wypiła kilka butelek (125ml) takiego napoju w skład którego wchodził (bez czarny, aronia i lipa). temperatura trochę spadła, spociła się i rano ma 37 stopni. Czy można tą temperaturę łączyć z tym kaszlem, czy wydzielina jaką spowodowała mieszanka  ziołowa mogła spowodować jakiś stan zapalny w oskrzelach?
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #1 : 26-11-2007, 10:33 »

No raczej w moim przypadku nie ma sensu tego robić ponieważ moja córka po każdym przeziębieniu z katarem, miała kaszel tak do 14 dni nawet, tyle,że było to odkasływanie wydzieliny i po tym czasie sprawa mijała. Więc hamowanie tego czymkolwiek wydaje mi się, że byłoby przesadą.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 26-11-2007, 14:26 »

Podwyższona temperatura z reguły towarzyszy oczyszczaniu dróg oddechowych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #3 : 26-11-2007, 14:42 »

A czy utrzymywanie się przez dłuższy okres czasu (5 -7 dni) temperatury na poziomi 38,5 stopnia nie jest niebezpieczne lub szkodliwe dla zdrowia.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 26-11-2007, 14:59 »

U dziecka taka temperatura ciała nie jest niebezpieczna, oczywiście przy zachowaniu ostrożności, by się w tym czasie nie przeziębiło.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #5 : 27-11-2007, 10:46 »

No więc chyba dzisiaj w nocy był przełom, bo po położeniu spać spociła się niemiłosiernie dwa razy pod rząd i jak do tej pory temperatura nie pojawiła się. Więc chyba organizm sobie poradził sam z całą sytuacją. Jakby coś się działo będę informował.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #6 : 18-11-2010, 21:42 »

Wracam do sprawy mojej 6-letniej Hani. Blisko 3 tygodnie temu pojawiła się u niej temperatura 38. Gardło bolało już wcześniej, był też zielony katar, okropnie czerwone gardło. Myślałam, że to angina. U lekarza wyszło, że zapalenie oskrzeli. Oczywiście zapisanego antybiotyku i innych lekarstw nie podawałam. Tylko pilnowałam w łóżku, dobrze odżywiałam, jeśli w ogóle chciała coś zjeść. Podawałam  prawoślaz, na początku przez trzy dni Sinupret, krople z alocitem. Wprowadziłam też po dwóch dniach mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe. Z każdym dniem było coraz lepiej, leżała 6 dni w łóżku, pociła się. choć temperatura codziennie była niższa. Od blisko dwóch tygodni temperatura utrzymuje się w okolicy 37,2 – 37,4. Nie chodzi do przedszkola właściwie już od trzech tygodni, natomiast na mały spacerek z nią wychodziliśmy, mimo stanu podgorączkowego.  Wiecznie słyszymy u niej głęboko katar. Mówi przez nos gorzej niż zwykle, w nocy szeroko otwarta buzia, dość często w nocy kaszle. Ponieważ wydawało nam się, że sama mieszanka oraz krople alocitowe nie pobudzają tej głęboko zaczopowanej wydzieliny wystarczająco, a wiemy, że w organizmie coś się dzieje, bo wiecznie 37,2  i kaszel w nocy, wprowadziliśmy wczoraj ponownie Sinupret. Pilnujemy też by parę razy dziennie miała robioną inhalację solą fizjologiczną w nebulizatorze. Choć zastanawiam się, czy taka zimna inhalacja nie jest gorsza od tej nad gorącą parą z jakimiś ziołami w misce. Ale kiedyś kupiłam nebulizator i chcę go wykorzystać.
Po wprowadzeniu Sinupretu jest konkretniejsza reakcja. Częściej odkaszliwuje, dziś w nocy mocniej i bardziej mokro kaszlała. W tym momencie zaczynamy myśleć już o puszczeniu jej w poniedziałek do przedszkola. Przecież nie może 6 tygodni być w domu, bo tak długo będzie piła mieszankę. Dziś wieczorem miała również 37,4. Rozmawiałam też ze znajomą koleżanką, aptekarką. Potwierdziła moje spostrzeżenia, że jeśli Hania miałaby nadal problem z oskrzelami, temperatura byłaby znacznie wyższa. Natomiast powiedziała też coś bardzo ciekawego o ziołach. Na jakimś jej szkoleniu mówiono, że niektóre zioła powodują wzrost temperatury ciała. Może korzeń omanu z mieszanki (ciężki do zdobycia, ale tak pomocny i skuteczny, niby wycofany i zabroniony) pobudza organizm do walki i powoduje lekki wzrost temperatury? Koleżanka radzi, by jeśli w przyszłym tygodniu  nie będzie gorzej, kontynuować podawanie ziół i puścić ją do przedszkola. Mistrz natomiast radził, by przy takim stanie podgorączkowym zostawić  ją w domu. Właściwie nie za bardzo wiemy co zrobić. Postanowiliśmy, że nie pójdziemy do pediatry jej osłuchać. Może ten mały stan podgorączkowy jest właśnie od mieszanki i pójście jej do przedszkola nic złego nie spowoduje?
MO teraz Hani oczywiście  nie podajemy.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2010, 21:47 wysłane przez Lenka » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 18-11-2010, 23:21 »

Cytat
korzeń omanu z mieszanki (ciężki do zdobycia, ale tak pomocny i skuteczny, niby wycofany i zabroniony)
Korzeń omanu nie jest wycofany ani zabroniony, tylko sprzedają go jako herbatkę - po wyższej cenie.

Cytat
Może ten mały stan podgorączkowy jest właśnie od mieszanki i pójście jej do przedszkola nic złego nie spowoduje?
Też bym tak kombinowała. Może udałoby się skrócić ten pierwszy dzień w przedszkolu o połowę, żeby uniknąć osłabienia.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2010, 23:23 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #8 : 18-11-2010, 23:32 »

Dzięki Grażynko. Może nawet przez pierwszy tydzień będzie krócej w przedszkolu i zrezygnujemy na czas mieszanki z zajęć na sali gimnastycznej i dodatkowych tańców. Bardzo zależy nam, żeby po wszystkich antybiotykach i sterydach się oblokowała, oczyściła i pozbyła wielkiego trzeciego migdała.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!