Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 10:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chrypka  (Przeczytany 10663 razy)
kwiatuszek1111
« : 25-11-2007, 20:40 »

Dobry wieczór!!! Mam bardzo pilną sprawę, gdyż moja siostra ma bardzo poważny problem z głosem. Pije MO i od dłuższego czasu doskwiera jej chrypka. Wczoraj zrobiła sobie większą dawkę i dziś mówić nie umie. Poza tym w gardle aż dusi ją. Proszę o doradzenie co w takiej sytuacji powinna ona zrobić??
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #1 : 25-11-2007, 22:46 »

Cytat od: "kwiatuszek1111"
Wczoraj zrobiła sobie większą dawkę i dziś mówić nie umie. Poza tym w gardle aż dusi ją.


Proponowałbym zrobić kilkudniową przerwę w  zażywaniu MO, Po ustąpieniu dolegliwości zacząć zażywać MO od 1\4 dawki zgodnie z zaleceniem Mistrza .
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Zibi
« Odpowiedz #2 : 26-11-2007, 11:36 »

 Nasilenie się chrypki może być objawem oczyszczania /pośrednim/, a więc występującym kilkakrotnie, w czasie kuracji, w różnych odstępach czasowych, nawet po dość długim czasie od momentu rozpoczęcia picia MO.
Oczyszczanie to świadczy o uruchomieniu mechanizmów samonaprawczych organizmu.
   W przypadku suchości w gardle i ataków suchego kaszlu należy spożywać wodny macerat korzenia prawoślazu.
A obecnie, w czasie sezonu "grzewczego" należy wietrzyć pomieszczenia, gdzie śpimy i nawilgacać powietrze, czy robić inhalacje z olejków, przeznaczonych do tego rodzaju zabiegów.
   Chrypa może też mieć związek z refluksem żołądkowo-przełykowym. Jeśli chrypka była przed rozpoczęciem kuracji, to był to typowy objaw drożdżycy krtani i występowania nadżerek śluzówki gardła, w tej okolicy.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2009, 21:44 wysłane przez Zibi » Zapisane
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #3 : 26-11-2007, 21:08 »

Możesz pomóc masowaniem stopy. Na wierzchu stopy pomiędzy paluchem, a drugim palcem jest refleks naczyń limfatycznych. Znajdziesz go wsuwając kciuk pomiędzy paluch, a 2 palec z wierzchu. Będzie bolesny. Masować na granicy bólu po 3-10 minut. Znajdź punkt gardła, z boku palucha, od strony 2 palca przy stopie. Paluch przedstawia głowę i szyję. Każdy bolesny punkt należy wymasować. Zrobić to na obu stopach.
Zapisane

Jurek
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #4 : 22-07-2008, 13:55 »

Panie Józefie:synek (10 lat)mówi jakby przchodził mutację.Zaczęło się 2 lata temu z przerwą i od pół roku stale ma chrypkę.(zresztą zmiany skórne-nózki,lekki obrzęk górnych powiek,ropka na rzęsach górnych i dolnych, suche,"puste" włosy)MO od marca,PMO od maja do dziś.Mały schudł 2 numery.(nie ma biegunek,ładny stolec)Jakie są przyczyny stale trwającej chrypki?
Wykonaliśmy "kompleksowe badania "na oddziale alergologicznym,z których wynika ,że jest WSZYSTKO OK.Pani alergolog ze szpitala(podobno bardzo dobry lekarz)widząc objawy zaproponowała oczywiscie ZYRTEC.Laryngolog zaproponowała przeciw chrypce inhalacje Fixotide.
Proszę o jakieś wskazówki.We wrześniu widzimy się poraz pierwszy na wizycie u dr Janusa.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 22-07-2008, 14:09 »

Radzę wdrożyć u dziecka mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Weltreise
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 05-12-2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #6 : 05-12-2011, 00:09 »

To ja może odświeżę temat ponieważ męczę się już od tygodnia z chrypką. Chrypką...mam głos jak stary alkoholik i chciałabym bardzo przemówić swoim głosem. Pojawiła się po anginie, akurat dodatkowo czułam, że "coś" mi zaległa w gardle więc postanowiłam wdrążyć mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe. Piję ją od tygodnia, wydzieliny niewiele schodzi z dróg oddechowych, pojawił się zaś kaszel i kichanie, kataru brak (ale czego oczekiwać po tygodniu). Czuję taką właśnie suchość w gardle i zastanawiam się nad maceratem z prawoślazu i odstawieniem mieszanki na drogi oddechowe by już nie mieszać. MO dopiero 6 grudnia wprowadzam więc mikstura oczyszczająca nie wywołała chrypki...Tak troszkę czuję się skołowana, nie wiem co robić by sobie nie zaszkodzić z dobrej woli bo mam do tego talent biggrin Z góry bardzo dziękuję za radę.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #7 : 05-12-2011, 08:09 »

To ja może odświeżę temat ponieważ męczę się już od tygodnia z chrypką. Chrypką...mam głos jak stary alkoholik i chciałabym bardzo przemówić swoim głosem. Pojawiła się po anginie, akurat dodatkowo czułam, że "coś" mi zaległa w gardle więc postanowiłam wdrążyć mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe. Piję ją od tygodnia, wydzieliny niewiele schodzi z dróg oddechowych, pojawił się zaś kaszel i kichanie, kataru brak (ale czego oczekiwać po tygodniu). Czuję taką właśnie suchość w gardle i zastanawiam się nad maceratem z prawoślazu i odstawieniem mieszanki na drogi oddechowe by już nie mieszać. MO dopiero 6 grudnia wprowadzam więc mikstura oczyszczająca nie wywołała chrypki...Tak troszkę czuję się skołowana, nie wiem co robić by sobie nie zaszkodzić z dobrej woli bo mam do tego talent biggrin Z góry bardzo dziękuję za radę.
Lepszy będzie, w tym przypadku napar z korzenia prawoślazu (nie macerat). Jednak to będzie takie złagodzenie objawów bo prawdziwa przyczyna chrypki leży gdzie? (czekam na odpowiedź) smile
Koniecznie wprowadź MO.
Zapisane

Weltreise
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 05-12-2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #8 : 05-12-2011, 10:49 »

Dzień dobry smile. Właśnie wypiłam pierwszą MO, a chciałam zacząć na Mikołaja...taki prezent dla organizmu ale no cóż dam mu go wcześniej msn-wink Prawdziwa przyczyna chrypki leży w tym, że organizm nadal się oczyszcza po anginie stąd moje zachrypnięcie w dodatku wprowadziłam mieszankę więc sama podtrzymuję ten stan. Dobrze dedukuję ? Szkoda mi tej mieszanki, piję już ją tydzień, dwa zasmakowała mi. Hmmm może zrobię tak, pozostanę przy niej ponieważ podeszła mi (nie ma silnej reakcji oczyszczającej jest łagodna), na noc tuż przed snem zrobię sobie napar z prawoślazu aby nawilżyć błony śluzowe. Trudno zamiast o 7 będę wstawać o 6 aby rozłożyć sobie wszystkie mieszanki w odpowiednich odstępach czasu. Jeżeli zaś nastąpi silna reakcja oczyszczająca po wprowadzeniu MO zrezygnuję z mieszanki na drogi oddechowe by nie poganiać organizmu. Reasumując: obserwować i dobrze jeść w międzyczasie biggrin. Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 05-12-2011, 10:50 wysłane przez Weltreise » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #9 : 05-12-2011, 14:53 »

Skoro chrypka trwa zaledwie tydzień i wystąpiła po anginie to przyjmuję takie wytłumaczenie smile (chciałam Cię postawić do tablicy, gdy tymczasem sama strzeliłam sobie w stopę, czytając niedokładnie o czym piszesz msn-wink ).
Droga do zdrowia według Biosłone nie powinna być drogą przez mękę. Mistrz pisze, że Biosłone to są ramy a nie kraty. Dlatego nie powinnaś narzucać sobie reżimu ze wstawaniem o 6 rano. Nie widzę u Ciebie potrzeby picia ziół na drogi oddechowe. Zacznij MO i wprowadź KB.
Na obecne problemy z gardłem zastosuj napar z korzenia prawoślazu i ewentualnie płukanie gardła alocitem.
Coś mi się wydaje, że nie zrozumiałaś o co chodzi z tym naparem - 1 łyżkę korzenia prawoślazu zalewamy w szklance wrzątkiem i naparzamy pod przykryciem 20-30 minut. Tak przygotowany napar popijamy, ciepły małymi łyczkami w ciągu dnia (lub popołudnia, jeśli jesteś na uczelni).
Zapisane

Weltreise
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 05-12-2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #10 : 05-12-2011, 22:12 »

Z tym wstawaniem to nie reżym smile często wstaje 6/7 rano, po prostu lubię mieć świadomość, że mam więcej dnia dla siebie smile. Oczywiście staram się kłaść spać nie później niż 24 aby wyspać się inaczej to mija się z celem. KB piję na drugie śniadanie, zajęcia mam jak na złość w porze obiadowej więc dzięki KB nie jestem głodna. Dobrze, odstawię mieszankę, a z naparem zrozumiałam jak najbardziej smile. Miłej nocy życzę. Dobranoc smile.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!