Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podłużne bruzdy na paznokciach  (Przeczytany 27378 razy)
cyber
« : 05-03-2011, 10:41 »

Od jakiegoś czasu (około roku) moje paznokcie zaczęły pokrywać podłużne bruzdy. Kiedyś były gładkie. Na necie piszą, że to może być spowodowane chorobami układu trawienia, krążenia lub nawet rakiem. Może to jakaś reakcja na miksturkę? Co należy jeść, aby się pozbyć takiego stanu paznokci? Piszą także, że to normalne, ale u staruszków, a ja przecież nie należę do tej grupy społeczeństwa. Co gorsze, to teraz patrzę wszystkim na paznokcie i widzę, że prawie 100 % ludzi z mojego otoczenia - młodszych i starszych, takowe bruzdy posiada. Nie wiem, czy to może być spowodowane ogólnym stanem pożywienia jakie możemy kupić w sklepach, czy każdy ma problemy z układem trawiennym?
Co sądzicie o tym zjawisku?
Czy wielu z Was dotknęło to zjawisko? I w jakim wieku się nasiliło?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 10:45 wysłane przez Apollo » Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #1 : 05-03-2011, 10:46 »

Też mam takie podłużne bruzdy. Zauważyłem 2 lata temu. Picie MO przez rok, nic w tym zakresie nie zmieniło. O ile pamiętam, to raczej poprzeczne bruzdy są objawem niedoborów...

Zgadza się.//Apollo
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 10:49 wysłane przez Apollo » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #2 : 05-03-2011, 11:02 »

Cyber, wykonujesz manicure? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy bruzdy są bardzo głębokie i pokrywają wszystkie paznokcie? Czy są również na paznokciach u nóg? Są to bruzdy podłużne, czy może poprzeczne?
To tylko objaw - może mieć tysiąc przyczyn, u którego źródła leży toksemia (o ile nie jest to mechaniczne uszkodzenie, naprawdę bardzo często się zdarzające).
Nie dajcie się traktować różnymi mechanicznymi wynalazkami - typu: radełka, dłutka, frezarka - którą owszem, można użyć do pięt, ale na własne oczy widziałam, że niektóre specjalistki używają jej do usuwania skórek!
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #3 : 05-03-2011, 11:42 »

A co z białymi plamkami pod paznokciami. Naprawdę staram sie odżywiać zgodnia z zasadami DP, a jednak plamki często się u mnie pojawiają. Czego jem za mało, a może czegoś za dużo?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 05-03-2011, 11:48 »

A może nie przyswajasz z tego co zjesz?
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 05-03-2011, 12:06 »

Myślę, że na pewno, choć MO piję już ponad rok i sprawy wydalnicze bardzo się poprawiły.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #6 : 05-03-2011, 12:35 »

Wydalnicze pewnie tak, ale czy te "przyjmownicze" też?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 14:24 wysłane przez Apollo » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
cyber
« Odpowiedz #7 : 05-03-2011, 13:47 »

Cytat
Cyber, wykonujesz manicure? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy bruzdy są bardzo głębokie i pokrywają wszystkie paznokcie? Czy są również na paznokciach u nóg? Są to bruzdy podłużne, czy może poprzeczne?
Nie ma u mnie żadnych mechanicznych ani manicure. To są niegłębokie, raczej drobne, podłużne bruzdki na dłoniach i na stopach.
W internecie nie ma wyraźnych szczegółów co do konkretnych chorób powodujących powstawanie bruzd. Myślę, że mogły wpłynąć na taki stan rzeczy dwie przyczyny: stosowanie miksturki lub ubogie w witaminy i minerały - pożywienie.
Proszę niech każdy kto przeczyta ten wątek, wypowie się na temat swoich paznokci, i ewentualnie powstałych bruzd lub ich braku, stosownie do wieku. Może dojdziemy do jakiegoś ciekawego wniosku.  
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 14:36 wysłane przez Apollo » Zapisane
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #8 : 05-03-2011, 14:25 »

Ja zawsze, odkąd pamiętam, miałam podłużne bruzdy i białe plamy na paznokciach. Gdy zaczęłam pić MO, po kilku miesiącach plamy zniknęły. Po następnych kilku miesiącach plamy powróciły, tyle tylko, że było ich mniej. W tej chwili plam znowu nie ma, natomiast podłużne bruzdy cały czas są. Mam wrażenie, że są bardziej płytkie niż przed piciem MO.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!