Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zrozumieć arytmię  (Przeczytany 14529 razy)
Klejnot Nilu
« : 08-03-2011, 22:33 »

Cześć,
w tym poście przedstawię moją historię z arytmią; spostrzeżenia i planowaną metodę powrotu do zdrowia.
A Mistrza proszę o interpretację i ocenienie tego z perspektywy doświadczenia i wiedzy.

O mojej arytmii dowiedziałem się przez pulsometr.
Na początku zacząłem uprawiać sport. Celem było bieganie (wtedy motywacją było zrzucenie wagi + lepsza kondycja), ale miałem świadomość, że muszę się stopniowo przyzwyczaić do wysiłku.
Zacząłem iść szybkim krokiem przez miasto - na tyle szybko, by mieć 14-150 pulsu. Wtedy skoki były regularne, średnio 2 jednostki w regularnym odstępie czasowym (około 2 sekundy).
Po pewnym czasie marsz przestał wystarczać (już mnie to nie męczyło) i zacząłem biegać.
Tutaj tkwi przyczyna: biegałem przez godzinę, bardzo się przy tym męcząc (puls dochodził do 190-200).
Z perspektywy doświadczenia wiem, że schrzaniłem - wtedy myślałem, że tak ma być.
Biegi trwały 2 tygodnie, 3 dni w tygodniu. Bardzo szybko zauważyłem zaburzenia pulsu - zamiast 140-142-144-142-140, miałem teraz 140-132-142-139 itp.
Zrozumiałem wtedy swój błąd, lecz kontynuowałem wysiłek fizyczny.Tym razem jednak treningi były lekkie, nie przekraczałem 140-150 pulsu, mogłem mówić płynnie podczas biegu (popularny wyznacznik).
Przez długi okres czasu (kilka miesięcy) kontynuowałem, doszedł też trening siłowy w warunkach domowych.
Myślałem wtedy, że samo przejdzie - przyczyną było zbytnie przemęczenie się, więc usuwając przyczynę z czasem znikną objawy (arytmia).

Teraz jednak arytmia wciąż jest obecna, czuję, że moje serce jest ,,słabe".

Pierwszym krokiem było całkowite wyeliminowanie wysiłku fizycznego. Doszedłem do wniosku, że to uniemożliwi regenerację.

Zacząłem dbać o suplementację elektrolitów. Nigdy nie brałem lekarstw/witamin w tabletkach - od małego uważałem, że człowiek może ,,coś przeoczyć", a natura się nie myli.
Magnez zacząłem czerpać z kaszy gryczanej. Piję też wywar z gotowania, żeby to, co się wypłukało nie poszło na marne. (dziennie zwykle 2 torebki, przeważnie jem samą kaszę, czasami dodaje ugotowanego kurczaka).
Potas mam z ziemniaków - około 400g dziennie, gotowane w skórce i tak też jedzone. Wywaru z gotowania nie piję.
Wapń - tutaj nie mam pomysłu. Zacząłem od niejedzenia cukru, oraz odstawienia produktów mlecznych. Kupiłem teraz mak i ser żółty - na próbę (opinie są na jego temat podzielone - podobno jest tak obrobiony, że organizm nie musi tracić wapnia na przetworzenie go do jadalnej formy).
Co do sodu, to biorę go z soli rozpuszczonej w wodzie - 3 razy dziennie, po pół łyżeczki.
Żelazo powinna dostarczać kasza gryczana.

Wcześniej nie odżywiałem się źle: słodycze, chipsy itp. jadłem tylko okazjonalnie, piłem soki (z marchwi, selera, jabłek, ogórków), nigdy nie piłem i nie paliłem. Standardowym posiłkiem była kasza + kurczak/karkówka + warzywa na patelnię (na wodzie).

Sęk w tym, że przez te kilka miesięcy po wystąpieniu arytmii piłem ogromne ilości mleka - byłem bardzo zajęty, a potrzebowałem białka pod ćwiczenia siłowe. Tuż po wypiciu czułem bóle brzucha, wypełnienie go, miałem gazy.
Mimo to kontynuowałem, pijąc dziennie około 3-4 kartony (po litr naraz).

Odkąd pamiętam, jeszcze przy prawidłowym tętnie miałem zimne dłonie (z tego, co się dowiedziałem, to oznaka problemów z krążeniem, dokładniej z niedociśnieniem). Niedociśnienie jest bardzo prawdopodobne, bo w ogóle nie używałem soli/przetworzonego jedzenia, które mogłoby ja zawierać.

Do tego wskazówką może być biały osad na języku od lat, co sugeruje problemy z jelitem. Jako dziecko (do 6 klasy podstawówki) odżywiałem się fatalnie - głównie na chipsach/lodach/słodyczach. Do tego jadłem bardzo nieregularnie, często przed snem, co odbiło się na metabolizmie.

Jakiś czas temu zrobiłem sobie lewatywę - wtedy przekonałem się, co siedziało w moich jelitach.



By wrócić do zdrowia planuję kontynuować suplementację elektrolitami, do tego oczyścić jelita i je ,,załatać" poprzez MO, żeby poprawić wchłanialność i zaprzestać przedostawaniu się toksyn do krwioobiegu, oraz zrezygnować z ćwiczeń, by dać ciału możliwość regeneracji. Do tego całkowicie zrezygnować z toksyn (choć wcześniej i tak brałem je sporadycznie).

Ciebie Mistrzu proszę o wyrażenie opinii o skuteczności tych działań, a także pomoc w zrozumieniu mi istoty arytmii:
nieregularność w biciu serca nie pozwala mi w skojarzeniu przyczyny - co poprzez arytmię organizm próbuje osiągnąć?

EDIT:
mam też mimowolne drgania mięśni, problemy z koncentracją i pamięcią, jestem nerwowy (co wskazywałoby na niedobór elektrolitów, mimo że więcej już fizycznie nie jestem w stanie dostarczyć w ciągu dnia).
« Ostatnia zmiana: 09-03-2011, 17:32 wysłane przez Apollo » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #1 : 09-03-2011, 08:01 »

Myślę, że brakuje Ci podstawowej wiedzy, żeby Ci cokolwiek doradzać. Raczej nie czytałeś książek Pana Słoneckiego, prawda?
Zacznij może od http://www.bioslone.pl/.
Trochę histerycznie podchodzisz do odżywiania:
Magnez zacząłem czerpać z kaszy gryczanej. Piję też wywar z gotowania, żeby to, co się wypłukało nie poszło na marne. (dziennie zwykle 2 torebki, przeważnie jem samą kaszę, czasami dodaje ugotowanego kurczaka).
Potas mam z ziemniaków - około 400g dziennie, gotowane w skórce i tak też jedzone. Wywaru z gotowania nie piję.
Wapń - tutaj nie mam pomysłu. Zacząłem od niejedzenia cukru, oraz odstawienia produktów mlecznych. Kupiłem teraz mak i ser żółty - na próbę (opinie są na jego temat podzielone - podobno jest tak obrobiony, że organizm nie musi tracić wapnia na przetworzenie go do zjadalnej formy).
Co do sodu, to biorę go z soli rozpuszczonej w wodzie - 3 razy dziennie, po pół łyżeczki.
Żelazo powinna dostarczać kasza gryczana.
Zacznij może jeść normalnie, na początek proponuję: http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna.
W tym wątku poczytaj, jak Machos poradził sobie z arytmią: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5539.0.
mam też mimowolne drgania mięśni, problemy z koncentracją i pamięcią, jestem nerwowy (co wskazywałoby na niedobór elektrolitów, mimo, że więcej juz fizycznie nie jestem w stanie dostarczyć w ciągu dnia).
To raczej wskazuje na braki magnezu: http://www.bioslone.pl/index.php?q=porady-medycyny-ludowej/magnez.
By wrócić do zdrowia planuję kontynuować suplementację elektrolitami,
- http://www.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/suplementy-diety-jako-leki.
Zapisane

Klejnot Nilu
« Odpowiedz #2 : 09-03-2011, 15:38 »

Napisałem tuż po odnalezieniu strony; rzeczywiście nie jestem odpowiednio dokształcony.
Taka już ludzka natura, że o zdrowie zaczynamy się martwić dopiero wtedy, kiedy zachorujemy - chciałem dostać szybką odpowiedź, bym już podczas zgłębiania się w treści tu rozpowszechnione coś robić w kierunku leczenia. Czasami lepiej jest najpierw zacząć robić coś, co działa, a potem zastanawiać się, dlaczego.

Rzeczywiście, książek jeszcze nie miałem okazji przeczytać.
Do jedzenia podchodzę histerycznie niejako z bezsilności. Wierzę, że do osiągnięcia dowolnego celu potrzeba 3 rzeczy:
1) Wiedzy
2) Motywacji
3) Działania
I o ile z dwoma ostatnimi nie mam problemów, to w dzisiejszych czasach zdominowanych przez "kult tabletki" ciężko jest wyrobić sobie zdrową wiedzę na ten temat.

Co do magnezu - rzeczywiście objawy by na to wskazywały, ale o ten minerał dbałem od zawsze, a mimo to niedobory nadal występowały. O nadmiarze raczej nie może być mowy - całość była z naturalnych źródeł, zwykle w okolicy 500-600 mg/dzień (chociaż próbowałem zwiększać/zmniejszać na próbę).

Zabieram się za lekturę i proszę o wsparcie.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2011, 19:59 wysłane przez Solan » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #3 : 09-03-2011, 16:51 »

My Cię będziemy wspierać, ale najpierw poczytaj, zastanów się. Nie jest ważne ile czego zjesz, ale ile z tego wchłoniesz.
Konieczna lektura obowiązkowa. Wtedy podyskutujemy z Tobą. Ok?
Zapisane
Klejnot Nilu
« Odpowiedz #4 : 09-03-2011, 17:30 »

Jak najbardziej OK. Dzięki.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #5 : 20-07-2011, 13:12 »

Odśwież wątek, Klejnocie Nilu. Ciekawa jestem, czy coś się zmieniło, czy poprawił się stan Twojego serca.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #6 : 20-07-2011, 19:37 »

Masz ewidentne niedobory magnezu i uzupełnianie go bez tabletek niczego istotnego nie wniesie.
Zapisane
Klejnot Nilu
« Odpowiedz #7 : 21-07-2011, 22:43 »

Gdybym miał to jakoś zgrabnie podsumować, to brzmiałoby to tak: Sport wcale nie jest zdrowy, on jest dla zdrowych. O ile zdrowy organizm wytrzyma obciążenie, chory może pod tym runąć.
Jeśli chodzi o stan serca, to sytuacja wygląda następująco. Przyswoiłem sobie podstawy wiedzy, których mi brakowało. Łącznie wziąłem 3 cykle slow magu. W międzyczasie domowy pulsometr padł (wyczerpała się bateria), więc nie mam możliwości sprawdzenia pulsu. Nawet nie chcę - czuję, że idę w dobrym kierunku, ale to jeszcze nie czas. Objawy niedoboru magnezu zniknęły; mam jakieś wewnętrzne przeczucie, że slow mag nie jest mi potrzebny. Rytm serca w ciągu dnia się uspokoił, ale to jeszcze nie to.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #8 : 22-07-2011, 18:40 »

Masz szczęście, że nie zabrnąłeś w leki, wówczas droga do zdrowia byłaby dłuższa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!