Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak to jest z herbatami?  (Przeczytany 9790 razy)
Daria
« : 15-03-2011, 09:37 »

Czytałam, że podczas diety dozwolona jest tylko czarna herbata oraz kawa lub woda.

Rozumiem, że te rodzaje herbat zawierają zbyt wiele związków czynnych, które mogłyby maskować i zaburzać proces oczyszczania, jeśli byłyby pite regularnie (dodatkowo herbaty owocowe są robione z owoców "czerwonych" a więc takich jak maliny, truskawki itp., które mają właściwości uczulające, co dyskwalifikuje je w diecie "podwójnie").

Moje pytanie jednak odnosi się do okazjonalnego picia podczas diety herbat zielonych, białych czy owocowych (oprócz tych z "czerwonych" owoców).

Czy można 2,3 razy w tygodniu napić się takiej herbaty? Chodzi o możliwość  urozmaicenia smakowego tego, co się pije.

Lubię smak herbat zielonych i białych - czy muszę całkowicie z  nich zrezygnować? Nawet w formie urozmaicenia kilka razy w tygodniu?

Znalazłam  posty, w których na pytania forumowiczów Mistrz odpowiedział względem mate i rooibos, że można je pić nawet  podczas I etapu diety.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2011, 17:17 wysłane przez Apollo » Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #1 : 15-03-2011, 11:47 »

Ja nie rezygnuję z tych herbat. Uwielbiam je i nie zamierzam sobie ich odmawiać. Słodycze odstawione, gluten odstawiony. We mnie to jednak rodzi jakieś poczucie deprywacji confused Też bym chciała znać mechanizm wpływu tych herbat na zdrowie, zdrowienie (jego blokowanie?). Czy ktoś mógłby to wytłumaczyć?
Zapisane
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #2 : 03-03-2017, 09:46 »

Czy to prawda, że herbaty wysuszają śluzówkę?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!