Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 09:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy śluzówka jelita grubego regeneruje się?  (Przeczytany 11981 razy)
piotr987
« : 22-03-2011, 19:11 »

Borykam się z problemami zdrowotnymi od kilku lat. Moimi głównymi dolegliwościami są ospałość, zmęczenie, bóle głowy. Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy. Do tego częste infekcje, ogólnie słaba kondycja organizmu, sucha skóra, wypryski, trądzik ropny. Od miesiąca stosuję MO, dietę prozdrowotną, koktajl błonnikowy (bardzo dobry swoją drogą, wypijam kilka razy dziennie, bo tak mi smakuje). Na efekty metod prozdrowotnych czekam cierpliwie, być może moje zdrowie ulegnie w końcu poprawie. To fakt, że podejście Biosłone jest zgoła inne niż faszerowanie się lekami i suplementami, przyznam, że z dużym zaciekawieniem czytałem o idei, którą tu szerzycie.

Chciałem się też spytać o jedną rzecz - czy śluzówka jelita grubego regeneruje się? Pytam się ponieważ wiele miesięcy stosowałem doksycyklinę na trądzik (nota bene: która okazała się nieskuteczna) i podrażniła mi jelito grube (co jest wymienione w możliwych działaniach niepożądanych). Takie moje "szczęście".

  
« Ostatnia zmiana: 23-03-2011, 10:51 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #1 : 22-03-2011, 19:42 »

Piotrze, odpowiedź na Twoje pytanie jest już na forum.
Zapisane
piotr987
« Odpowiedz #2 : 22-03-2011, 19:52 »

Czy mógłbyś wskazać? W opisie MO znalazłem jedynie o mikro-urazach nabłonków jelit, regenerowaniu nadżerek i nieszczelności jelit.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #3 : 22-03-2011, 20:15 »

Sobol podziel się tym linkiem, też chętnie poczytam.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 22-03-2011, 20:32 »

Piotrze, odpowiedź na Twoje pytanie jest już na forum.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17307.msg126656#msg126656
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #5 : 22-03-2011, 20:36 »

Czy mógłbyś wskazać? W opisie MO znalazłem jedynie o mikro-urazach nabłonków jelit, regenerowaniu nadżerek i nieszczelności jelit.
http://www.bioslone.pl/node/17
Cytat
Od miesiąca stosuję MO, dietę prozdrowotną, koktajl błonnikowy (bardzo dobry swoją drogą, wypijam kilka razy dziennie, bo tak mi smakuje). Na efekty metod prozdrowotnych czekam cierpliwie, być może moje zdrowie ulegnie w końcu poprawie.
To bardzo dobrze, że wprowadziłeś DP razem z Miksturą, i że smakuje Ci koktajl, który wspaniale działa na przewód pokarmowy.
Zapisane
piotr987
« Odpowiedz #6 : 22-03-2011, 20:49 »

Dzięki, Agna.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #7 : 22-03-2011, 21:15 »

Dzięki Machos  smile uprzedziłeś mnie. Uszkodzona śluzówka to poważna sprawa. Miałem taki przypadek w rodzinie. Założyłem więc, z tego co napisałeś Piotrze, że w Twoim przypadku mamy do czynienia z mniejszymi stratami. W przeciwnym wypadku opis wyglądałby zgoła inaczej.
Chyba że Twój post jest niepełny.
- czy masz/miałeś krwawienia,
- co możesz jeść,
- jak się czujesz po poszczególnych rodzajach pożywienia?
Zapisane
piotr987
« Odpowiedz #8 : 22-03-2011, 22:49 »

Sobol, rzeczywiście, u mnie problem nie wydaje się jakoś szczególnie mocno nasilony. Ale odczuwam od dłuższego czasu pobolewanie po prawej stronie w podbrzuszu. USG czyste. Gastrolog pomacał i nie stwierdził niczego, ale jednocześnie przyznał, że rzeczywiście jelita mogły dostać przez tą doksycyklinę. Krwawienia nie mam. Jeśli chodzi o jedzenie to ciężkostrawne potrawy nasilają dolegliwość. A zatem odżywiam się wyłącznie lekkostrawnie - takie pożywienie zresztą najbardziej mi smakuje i służy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 23-03-2011, 10:59 »

Jeśli chodzi o jedzenie to ciężkostrawne potrawy nasilają dolegliwość. A zatem odżywiam się wyłącznie lekkostrawnie - takie pożywienie zresztą najbardziej mi smakuje i służy.
To jest pułapka, w którą wpadają nieuświadomieni, z wielką szkodą dla siebie samych. Zdrowe dla człowieka pożywienie jest ciężkostrawne, toteż należy dbać o zdrowie po to, by móc jeść zdrowo. Jeśli potrawy ciężkostrawne nasilają dolegliwości, to co to znaczy? Co jest niezdrowe - potrawy czy my?

http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/lekko-czy-ciezkostrawne
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
piotr987
« Odpowiedz #10 : 23-03-2011, 15:05 »

Czytałem, czytałem.

W ogóle sam wcześniej doszedłem do tego wniosku, że w chorobie gorzej trawię jedzenie ciężkostrawne. Przed chorobą zjedzenie np. kiełbasy z grill'a nie było żadnym problemem, teraz w trakcie choroby kompletnie odpada - siedzi mi na żołądku przez 2 dni i do tego pojawiają się nowe wypryski na skórze.
Wszystko układa się w spójną całość.


Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!