Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak działa mikstura oczyszczająca  (Przeczytany 151361 razy)
Sobol
« Odpowiedz #20 : 09-05-2011, 07:55 »

Uważam, że stosowanie MO bez DP, to kuszenie losu. Stosuję się do DP, a i tak mnie co jakiś czas sponiewiera. To co by się działo, gdybym do tego jeszcze jadł wysoko przetworzone pożywienie? Nie chcę nawet myśleć.
Z perspektywy czasu mogę dodać, że według mnie najpierw powinno się wprowadzić DP. Czasami organizm może reagować dziwnie na samą tylko zmianę sposobu odżywiania, która później przypisywana jest oczyszczaniu.
Ale cóż, każdy jest kowalem swojego losu.  smile
Zapisane
Kaprys
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #21 : 09-05-2011, 09:22 »

Sobol, nie stawiałabym znaku równości między niewdrożeniem DP a jadaniem wysoko przetworzonych produktów. Wg Pana Słoneckiego dieta polega głównie na wyeliminowaniu pewnych produktów, w zależności od etapu (jeżeli ktoś wcześniej nie jadał śmieciowych potraw - a ja ten właśnie przypadek opisywałam, może niezbyt klarownie).
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #22 : 09-05-2011, 09:49 »

Dokładnie Sobol, nie chodzi o spożywanie pożywienia wysokoprzetworzonego, a o odżywianie się wg ZZO bez wdrożenia diety prozdrowotnej. Chyba pomieszały sie tu dwa wątki, ja również nie pochwalam zażywania MO bez zmiany jadłospisu i w swoim domu jadłospis zmieniłam. Pytałam tylko czym to może skutkować, ze względu na występowanie takich przypadków w moim najbliższym otoczeniu. Odpowiedź Mistrza była mniej konserwatywna.

Muszę przyznać, że tak. Znam sporo osób, którym ani w głowie zmieniać domowe tradycje kulinarne, a mimo to poprawa zdrowia u nich występuje.

Tylko znowu wracamy do tego, że każdy przypadek jest inny oraz, że za swoje zdrowie każdy sam odpowiada.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #23 : 09-05-2011, 10:06 »

Jeśli założymy, że nie ma wściekle zdrowiej żywności, to nie musimy jeść wysoko przetworzonej, żeby mieć niemiłe objawy nietolerancji pokarmowej.
Eso, brak zmiany w jadłospisu może skutkować:
1. Nietolerancją pokarmową (nie u wszystkich),
2. Wydłużeniem gojenia przewodu pokarmowego,
3. Za P. Słoneckim, w skrajnym przypadkach uniemożliwieniem wygojenia jelit (nietolerancja glutenu).

Oczywiście mają Panie rację, że mogą się zdarzyć osoby, których dotychczasowy stan zdrowia i sposób odżywiania nie koniecznie zmusi do zmian, bo nie będą odczuwały żadnych dolegliwości. Pod warunkiem, że generalizujemy, a nie omawiamy konkretnego przypadku.  msn-wink
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #24 : 09-05-2011, 10:54 »

Sobol ja to wszystko wiem, m.in. dlatego wdrożyłam DP u Synka, ponieważ widziałam u niego specyficzne problemy nietolerancji pokarmowej. Ze sobą każdy z nas ma różnie, tzn. często bardziej dba się o dzieci niż o siebie, taka niestety przykra prawda. A zauważ jeszcze, że właśnie do tych punktów chciałam sie odnieść w swoim początkowym pytaniu - czy stosując samą MO nie narobimy sobie więcej szkód niż pożytku.
W tym wątku chyba nie chodzi o omawianie konkretnych przypadków więc owszem generalizuję  .
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #25 : 09-05-2011, 11:15 »

Rozumiem, co masz na myśli. Myślę, że MO jako taka, nie zaszkodzi organizmowi, ale może zniechęcić. Ktoś, kto wprowadzi samą MO, bez podstaw wiedzy o zdrowiu, bo go np. zachęciłaś, przy pierwszej poważniejszej "jeździe", stwierdzi, że MO jest do d...
Rozpatrując sprawę z tej perspektywy - danej osobie, nie - ale ruchowi biosłonejskiemu może zaszkodzić. Można poczytać na innych forach wypociny, takich co spróbowali i stwierdzili, że "nie pomaga, bo się gorzej poczułem", albo "KB szkodzi, bo mikroigiełki dziurawią jelita", itd. itp.
Ja widzę tylko takie zagrożenie.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #26 : 09-05-2011, 11:27 »

To nie jest tak, że kiedy mówię komuś o MO to przy okazji nie marudzę do znudzenia, że musi przeczytać lekturę i zmienić sposób odżywiania. Ostrzegam, że może zacząć gorzej sie czuć, nabawić alergii lub po prostu rozchorować. To robię więc chyba w ten sposób nie szkodzę ruchowi biosłonejskiemu. Zresztą myślę, że wielu forumowiczów tak robi i ma podobne doświadczenia. A większość ludzi jest z natury strasznie leniwa.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #27 : 09-05-2011, 11:42 »

Wybacz, nie było moją intencją oskarżanie Ciebie o to, że szkodzisz biosłonejczykom. 
Po prostu widzę tylko takie zagrożenie w stosowaniu MO bez DP. DP, ponieważ mówimy o początkach, kiedy MO działa leczniczo, a nie prewencyjnie.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #28 : 09-05-2011, 11:45 »

Nie poczułam się oskarżona ani trochę  naughty.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #29 : 13-06-2011, 13:40 »

Spokojnie można wypić MO i położyć się jeszcze. Ja tak robię często.  smile
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #30 : 23-06-2011, 22:51 »

Artykuł świetny, jeszcze dokładniej zobrazował mi cały stan rzeczy mimo, że wiedzę z książek przyswoiłem.

Mam jedno drobne pytanie, które mnie nurtuje, tutaj przytoczę cytaty:

Cytat
Eksperyment ten wykazuje, że najkrótszy naciek utworzy mający największą lepkość kinematyczną olej z oliwek, nieco dłuższy naciek utworzy olej z kukurydzy, zaraz po nim olej z pestek winogron, natomiast mający najmniejszą lepkość kinematyczną olej lniany utworzy najdłuższy naciek z czterech badanych olejów.

Cytat
Osoby uczulone na olej z kukurydzy mogą zastąpić go olejem lnianym.

Dlaczego olej z kukurydzy, który jest na drugim miejscu, można zastąpić lnianym mający najmniejszą lepkość oraz dociera on dalej niż kukurydziany? (Rozumiem, że jest to wskazane przy uczuleniach na kukurydziany).

Pytam między innymi dlatego, ponieważ kończy mi się butelka winogronowego i po przeczytaniu artykułu pomyślałem o zakupie lnianego aby dotarł on dalej. Z drugiej strony jest on stawiany na równo z kukurydzianym.

Zapisane
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #31 : 27-06-2011, 22:27 »

"Miksturę oczyszczającą należy pić rano, przy czym bynajmniej nie chodzi tutaj o porę dnia, lecz o specyficzny stan organizmu, występujący po przespaniu kilku godzin, co u większości zdarza się rano. W związku z tym odpowiednia pora wypicia mikstury oczyszczającej dla osób pracujących w nocy przypadnie na dzień, po odespaniu dobowego zapotrzebowania na sen."


Pracując na nocnej zmianie do tej pory brałam ze sobą MO i wypijałam ok. 6 rano, w nocy nic nie jadłam, dopiero ok. godz. 15-tej.  Z artykułu wynika, że powinnam wypić miksturę po odespaniu nocki. Czy w takim razie mogę zjeść śniadanie np. jajecznice lub wypić KB między 8-9 godz. a o 14-tej MO? Czy stan organizmu będzie na czczo po przespaniu tych pięciu godzin?
Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 27-06-2011, 22:50 »

Tak, po przespaniu pięciu godzin organizm jest na czczo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Alex30
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.06.2012
Skąd: POLSKA
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #33 : 14-07-2012, 02:21 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, oczywiście zakupiłem książki i przystąpiłem do działania, czyli zmiany żywienia i piję miksturę  od prawie miesiąca. Mam pytanie do mistrza w jaki sposób sok z cytryny i jaka jego ilość jest w stanie rozpuszczać złogi dziobów wapniowych np. w ZZSK, czy musi wystąpić odpowiednie stężenie kwasu cytrynowego we krwi? Wtrącę jeszcze parę zdań, wiele książek czytałem i wiele już zrobiłem, ale ta wiedza zawarta w książkach Pana Słoneckiego to mistrzostwo!!!.

Medycyna wie wszystko, ale świat ma funkcjonować właśnie w ten sposób jak funkcjonuje!!!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #34 : 14-07-2012, 05:55 »

Cytat
Medycyna wie wszystko, ale świat ma funkcjonować właśnie w ten sposób jak funkcjonuje!!!

Przyznam, że nie rozumiem tego zdania i zawartej tam myśli.
Nie nadużywaj wykrzykników.
Zapisane
Alex30
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.06.2012
Skąd: POLSKA
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #35 : 14-07-2012, 18:35 »

Czego nie rozumiesz? przecież to dzięki medycynie wszystko zostało zbadane, ale nie jest to w interesie karteli farmaceutycznych i lekarskich aby się wyleczyć!. Nie dawano napotkałem w sieci na artykuł nurtu reumatologicznego o nieszczelności jelit, że 70% chorych min. na ZZSK ma nieszczelnie jelita a więc to zostało już zbadane i dziwi fakt, że nie mówi się tego ludziom, tylko wciska się " leczenie biologiczne", sterydy i innej maści wynalazki aby te choroby paść. Dlatego idea mistrza Słoneckiego  nie jest wzięta z sufitu i ma poparcie medyczne, co utwierdziło mnie w słuszności idei Biosłone.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #36 : 14-07-2012, 19:05 »

Niechlujnie piszesz i nie rozumiem.


Cytat
przecież to dzięki medycynie wszystko zostało zbadane

Poważnie?
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #37 : 14-07-2012, 19:14 »

...dziwi fakt, że nie mówi się tego ludziom, tylko wciska się " leczenie biologiczne", sterydy i innej maści wynalazki aby te choroby paść.
Mnie to wcale nie dziwi.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #38 : 24-08-2012, 12:40 »

Cytat
Co do odsłonięcia nadżerek generującego wystąpienie reakcji alergicznych, to też prawda. Co można w takim wypadku zrobić? Przede wszystkim należy zrobić przerwę w stosowaniu MO. Można też wprowadzić monotematyczną dietę złożoną z produktów, które reakcji alergicznych nie wywołują (zawierają "przyjazne" lektyny pokarmowe).
Przeglądam forum już od kilku dni i nadal nie jestem pewna czy dobrze rozumiem problem. Generalnie czuję nasilone bóle (jakby czystsze, chociaż nie wiem czy to odpowiednie określenie) w okolicach jelit. Mówię nasilone, bo miewam je od kilkunastu lat. Jestem już po dwukrotnie przeprowadzonych DP i nadal stosuję ZZO. Myślę, że odsłoniły się wreszcie te chore miejsca. Odnosząc się do powyższych słów Mistrza, nie jest to alergia wygenerowana przez MO więc nie jest konieczne odstawianie mikstury a jedynie elminacja składników szkodliwych. Co do MO, to wręcz przeciwnie - potrzebny jest alocit, który będzie goił nadżerki. Myślę, że powinnam również zmniejszyć ilosć KB (piję do 2 dziennie), aby bardziej ich nie odsłaniać. Czy moje myślenie jest prawidłowe?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #39 : 24-08-2012, 14:11 »

Odstaw na jakiś czas KB i zobaczysz czy coś się poprawi.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!