Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mleko modyfikowane dla dzieci  (Przeczytany 32598 razy)
Joanna
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 20 XI 2010r
Skąd: Marki
Wiadomości: 73

« : 03-04-2011, 12:59 »

Mam pytanie dotyczące mleka modyfikowanego Enfamil Premium (od 1-3 roku życia). Mam półtoraroczną córeczkę, piersią karmiłam do roku i 1 mies. Czy podawanie jej takiego mleka ma jakiś sens, czy to głupota z mojej strony? Czy lepiej po prostu byłoby jej dawać kefir własnej roboty, oczywiście z mleka wiejskiego. Proszę o opinie, czy w ogóle mleka modyfikowane są odpowiednim produktem żywnościowym dla dzieci?

Nie za bardzo. Najlepszym pokarmem jest zawsze ten jak najmniej przetworzony i jak najmniej "wzbogacony" różnymi chemicznymi dodatkami. // Solan
« Ostatnia zmiana: 03-04-2011, 13:28 wysłane przez Solan » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #1 : 03-04-2011, 21:01 »

Jedynym właściwym mlekiem dla dziecka jest mleko matki.
Mleko krowie jest bardzo dobre ale dla cielaka msn-wink
Jeśli dziecko ma ponad rok, to możesz mu skomponować wartościową "dietę" bez żadnych modyfikowanych dodatków.

Zapisane
Muzyk
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.04.2009
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #2 : 04-04-2011, 20:03 »

Córka wypija na noc 250 ml mleka modyfikowanego, w nocy tyle samo. Czym te dwa posili zastąpić? W ciągu dnia jada 2 razy domową zupę - warzywna z mięsem, kasze gryczana lub jaglana, surowe warzywa, owoce, strączki, koktajl błonnikowy na bazie kiszonej kapusty. Przyznaje że mleko modyfikowane w podawaniu jest wygodne, zwłaszcza ze każdy inny posiłek jest robiony własnoręcznie w domu. Jak podam samą wodę do picia na noc, to za godzinę się obudzi z płaczem i da znać że jest głodna. Kiedy mała przestanie jeść w nocy?
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #3 : 04-04-2011, 21:04 »

Muzyk, a w jakim wieku jest Twoja córka?
Zapisane
Muzyk
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.04.2009
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4 : 05-04-2011, 17:56 »

Moja córka ma 15 miesięcy. Je jak smok; każdą ilość. Nie wiem jak zapanować nad jej apetytem. Smutny
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 05-04-2011, 19:55 »

Wywal to mleko z diety, bo dziecko będzie miało potem same problemy. Twoje dziecko nie je jajek? Dziecko w wieku 15 miesięcy nie powinno już jeść w nocy. Ja sobie nie przypominam, aby moje dzieci w tym wieku w nocy jadły. Piły rano mleko, ale modyfikowane dawno już było odstawione. Ono jest przecież słodkie. Może dlatego ją tak do niego ciągnie?
Zapisane
Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #6 : 05-04-2011, 19:59 »

Moje w nocy nie jadły już od 8-go miesiąca. Jak sie budziły to podawałam wodę, szybko przestawały się na tę wodę budzić.
Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
Muzyk
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.04.2009
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #7 : 05-04-2011, 20:33 »

Tak, dziewczyny. Córa w wieku 8 miesięcy jadła dosłownie wszystko. Jaja po 2 dziennie. Ja jadam średnio po 6 dziennie i czasem za mało - tak lubię smile. Niestety mała miała pierwszą infekcję w ósmym miesiącu i po tym pojawiła się u niej wysypka na szyi i klatce piersiowej. Od tamtej pory cały czas z tym walczymy. Z diety zniknęły: jaja, serwatka, kwaśne mleko, śmietana (wszystko od chłopa z pewnego źródła). Wykluczyliśmy wiele produktów i cały czas wysypka - alergia pozostaje. Od tamtej pory mała pija Nutamigen. Oczywiście jej smakuje. Chciałbym z tego zrezygnować, ale nie wiem, czym zastąpić te posiłki. Piszecie, że Wasze dzieci już nie jadły w tym wieku. Znam przypadek, kiedy to dziecko 15-miesięczne potrafiło w nocy zjeść 500 ml mleka wacko. Na śniadanie mała jada około 200 ml KB na kiszonej kapuście - domowej. Około 10-tej 200 gram kaszki gryczanej bądź jaglanej z 2 łyżeczkami oleju lnianego. Około 13-tej pół jabłuszka. Na obiad zupka - 250 ml, marchew, burak, dynia, ziemniak, kalafior, fasolka szparagowa w rożnych kombinacjach z 25 gramami tłustego, gotowanego królika lub innego tłustego mięsa. Potem znów kaszka ta ranna - około 18-tej. Do przekąszenia gotowane warzywa. Na noc ok. 20-tej zupka ta sama co na obiad z mięsem; około 21-ej  100 gram kaszki i mleko 250 ml. W nocy około 3 rano też 250 mleka. Wcześniej mięso zastępowaliśmy naprzemiennie 2 żółtkami. Czasem zamiast mięsa do jednej zupy mała dostaje gotowaną fasole czy groch. Apetyt ma ogromny. Jest silna, sprawna, bardzo dobrze rozwinięta. Od tych ilości jedzenia wystaje jej duży brzuszek smile. Walczyć z jej apetytem? Jak odstawić mleko - czym je zastąpić? Jak rozcieńczę mleko, np. o połowę, okazuje się, że mała wstanie o 2 godziny wcześniej. Nie jada glutenu, a MO pije od 3 miesiąca. Troszkę bałaganię, bo piszę nie w tym temacie i poruszam 2 problemy: alergię i problem z mlekiem.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2011, 20:44 wysłane przez Solan » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #8 : 05-04-2011, 20:42 »

Twoje dziecko jest przekarmione.
Nie rozumiem, wykluczyliście potencjalne alergeny, a wysypka nadal występuje? Może ją uczula cytryna w MO. Próbowaliście z octem jabłkowym własnej roboty?
PS Królik chyba nie jest tłusty.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2011, 20:44 wysłane przez Solan » Zapisane
Muzyk
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.04.2009
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #9 : 05-04-2011, 22:47 »

MO mała pija bez soku z cytryny. Olej z pestek winogron i alocit lub citrosept. Mamy dostęp do domowych zadbanych tłustych królików.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #10 : 05-04-2011, 23:10 »

Muzyk, może ona powinna na kolację dostawać coś bardziej konkretnego? Na przykład gotowane mięso? Coś, co ją nasyci i pozwoli nie czuć głodu w nocy.
Mój synek też dostawał Nutramigen bo nie mogłam karmić i nie było innego wyjścia. Wiem jak trudno to świństwo odstawić. Ale trzeba.
Zapisane
Pjack
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2010-12-01, ZZO
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #11 : 06-04-2011, 09:17 »

Mój synek też dostawał Nutramigen bo nie mogłam karmić i nie było innego wyjścia. Wiem jak trudno to świństwo odstawić. Ale trzeba.
Jak oduczyłaś synka? co dostawał/dostaje na kolację i o której godzinie?

Nasz starszy syn ma już skończone 3 lata, w ciągu dnia super zjada, zazwyczaj bez grymaszenia, wszystko co żona przygotuje, w przedszkolu także nie ma problemów z jedzeniem. Ale wieczorem i w nocy bez butelki ani rusz - próbowaliśmy podawać rozcieńczone mleko, czystą wodę, herbatkę ... kończy się zawsze awanturą i płaczem bo synek chce "mniam mniam". Ewentualnie budzi się głodny o 5 rano i koniec spania!
Zapisane

Jacek
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #12 : 06-04-2011, 11:12 »

Po prostu któregoś dnia powiedziałam dość. Nie kupiłam kolejnej puszki.
Kolację synek dostaje po kąpieli, przed spaniem. Najczęściej jakieś mięsko z obiadu (uwielbia kotlety) albo solidną zupę. Czasem dogryza jeszcze orzechy albo słonecznik.
Na początku oczywiście były awantury i płacze, ale to szybko minęło. Przestawił się.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2011, 14:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #13 : 14-04-2011, 20:28 »

Fajny temat, słuchajcie jak często dziecko powinno jeść w ciągu dnia i co? Mój synek ma 14 miesięcy i też jeszcze pije mleko modyfikowane, co i jak mu podawać, w jakich ilościach, aby nie czuł głodu i był najedzony. Dodam, że na wiele rzeczy się krzywi, jajko zje, ale tylko troszkę, nie potrafi usiedzieć w miejscu, gdy je posiłek, tylko by biegał, latał, uciekał, odwraca głowę. Co robić z nim, jak "zmusić" go do jedzenia normalnych posiłków przy stole? Proszę o rady.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2011, 17:39 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #14 : 14-04-2011, 20:52 »

Tak patrzę na Twój staż picia MO i nie rozumiem, jak możesz robić taką krzywdę dziecku i mu podawać mleko modyfikowane. Ja też podawałam, ale była "zielona" w temacie zdrowia. A Ty?
Póki nie odstawisz tej dosładzanej trucizny, póty Twoje dziecko nie będzie normalnie jadło. Samo odstawienie może spowodowac bunt u tego małego człowieczka, ale zapewniam Cię, że będzie krótkotrwały.
Nie ma norm, ile dziecko ma jeść (poza medycznymi). Nie powinno być ani głodne (tu zadziała instynkt samozachowawczy), ani przekarmione.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #15 : 14-04-2011, 20:55 »

Odstaw mu mleko modyfikowane to zacznie normalnie jeść smile
I nie zmuszaj go do jedzenia, to najgorsza z możliwych metod. Dziecko ma jeść kiedy jest głodne. To naturalny mechanizm, który mu rozregulujesz zmuszając do jedzenia, kiedy nie czuje takiej potrzeby. Niemowlak, kiedy jest głodny-krzyczy. I tak powinno pozostać. Głodne dziecko powinno domagać się jedzenia.
Sytuacja, kiedy rodzic chodzi za dzieckiem i próbuje coś wcisnąć - jest chora.
Między posiłkami nie wciskaj żadnych chrupek ani słodyczy. To nie jest dziecku potrzebne do rozwoju i zdrowia a tylko zaburza smak i apetyt. Do picia czysta woda, zawsze dostępna.

Mam takie samo zdanie   smile
« Ostatnia zmiana: 14-04-2011, 21:04 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Pjack
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2010-12-01, ZZO
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #16 : 20-04-2011, 13:02 »

Po prostu któregoś dnia powiedziałam dość. Nie kupiłam kolejnej puszki.
Na początku oczywiście były awantury i płacze, ale to szybko minęło. Przestawił się.
No i stało się smile Nasz synek już 2 tygodnie bez mleka modyfikowanego. Awantury i płacze owszem były - teraz czasami także próbuje w nocy coś wymusić. Czasami budzi się ale popije wodę i śpi dalej. Śniadanie wciąga w domu, drugie w przedszkolu smile

Apetyt po odstawieniu mleka modyfikowanego jeszcze lepszy - wcześniej nie mogliśmy narzekać - ale teraz jest jeszcze lepiej.
Zapisane

Jacek
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #17 : 21-04-2011, 20:43 »

Bardzo się cieszę smile Proste rozwiązania są najlepsze smile
Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #18 : 24-01-2013, 21:55 »

Czy ktoś wie jak długo dziecko powinno pić mleko? Czy jest jakaś zdrowa norma, granica wieku kiedy można już z mleka zrezygnować? Mój szkrab ma obecnie 11 miesięcy, piersią karmiłam go niestety tylko 2, dłużej niestety się nie dało Smutny potem pił już tylko Bebiko i pije do dziś. Chociaż w nocy jeść nie lubi, po skończonych 3 miesiącach życia, zaczął przesypiać całe noce, bez flachy. Od kiku miesięcy staram się ograniczać mu mleko również w dzień. Rano je owsiankę na mleku modyfikowanym z łyżeczką oleju lnianego + wieczorem Bebiko z kleikiem kukurydzianym. Oprócz tego je oczywiście inne posiłki, żeby nie było, choć wyboru jeszcze wielkiego nie mamy, ponieważ synek dopiero zaczyna ząbkować. Bardzo smakuje mu koktajl bananowy smile i tutaj również mam pytanie. Jak obliczyć odpowiedznią ilość ziaren które chce użyć do koktajlu dla synka. Czy po łyżeczce nasion dyni, słonecznika i siemienia nie będzie za dużo? na razie odmierzam mu ze swojej porcji ok 100ml koktajlu.
Przepraszam, że piszę trochę chaotycznie, ale jeszcze chciałam powrócić do tematu mleka. Mam świadomość tego, że jest to "sucha pasza", jak powiada mój brat. Wiem, że nie ma w niej nic "żywego", sama sztuczność, jednak są tam też witaminy i składniki mineralne ponoć niezbędne do prawidlowego rozwoju malucha. Pomyślałam, że może można by zastąpić mleko modyfikowane, lekko zmodyfikowanym mlekiem krowiem? A oto moja znaleziona propozycja http://prawdziwezdrowie.blogspot.com/2011/09/jak-zywic-niemowleta.html
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #19 : 24-01-2013, 22:07 »

Jedynym właściwym mlekiem dla dziecka jest mleko matki.
Mleko krowie jest bardzo dobre ale dla cielaka msn-wink
Jeśli dziecko ma ponad rok, to możesz mu skomponować wartościową "dietę" bez żadnych modyfikowanych dodatków.

Czy tu trzeba coś dodawać? Mleko krowie potrafi nieźle uczulać - to tak na marginesie.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!