Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 20:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sok z aloesu  (Przeczytany 87409 razy)
Lili123
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #20 : 11-11-2011, 20:12 »

Witam,
a ja zakupiłem sok firmy EkoMedica (nie miałem innego wyboru). Rozrobiłem 250ml z wodą, a pozostałość przechowywałem w oryginalnej butelce w lodówce. Po 3-4 tyg w obu butelkach pojawiły się jakieś okrągłe stworzonka (drożdże, grzyby?).
Czy komuś coś takiego się przydarzyło?
Na butelce też napisano o konieczności spożycia w 3 tyg. od otwarcia.
Pozdrawiam


Ja tak miałam. Mam aloes Laboratoria Natury. U mnie to były takie płaskie okrągłe brązowe (szare) płatki. Nie wiem czy u Ciebie właśnie coś takiego było. Też mi się coś takiego w oliwie z pestek winogron zrobiło. Zazwyczaj trzymam go w lodówce, ale jak kiedyś poszłam zrobić kąpiel w wannie z olejem, to zostawiłam go na czas kąpieli w łazience, a kolejnego dnia zauważyłam w nim właśnie te płatki.
Zapisane
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #21 : 17-11-2011, 11:55 »

Ja zakupiłam sok z aloesu firmy Oleofarm.
Skład ma bardzo podobny jak Laboratoria Natura a jest tańszy. Nie zawiera miąższu. W smaku też bardzo podobny.
Myślę, że jego działanie nie różni się od tego polecanego przez Mistrza.
Jeżeli ktoś uważa, że nie nadaje się do MO to proszę o komentarz.
Zapisane

Agata
Szymon470
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 22.06.2011
Skąd: Wielka Brytania
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #22 : 17-11-2011, 16:22 »

Witam

Mam podobny problem. Dzisiaj zakupiłem w aptece "Sok z aloesu z miąższem" firmy Oleofarm. Piszecie, iż nie nadaje się on do MO, gdyż miąższ nie przejdzie przez żołądek. Czy nie można w takim przypadku po prostu przelać soku przez sito?
Skład aloesu Oleofarm jest  praktycznie identyczny jak tego z Laboratoria Natury czy też Natura-Styl (jedyna, zasadnicza różnica to właśnie ten sok z aloesu z naturalnym miąższem 99,8%).

Proszę o poradę
dziękuję i pozdrawiam
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #23 : 05-04-2012, 13:07 »

Obecnie w SUPER PHARM można kupić  sok z aloesu PRIMA z Laboratoria Natury w atrakcyjnej cenie 10,99 zł./litr
http://www.superpharm.pl/images/gazetka/sp_gaz_072012_3.pdf

Zadzwoniłam  do producenta, rozmawiałam z facetem, który zna MO i książki p. Słoneckiego. Twierdzi on, że do MO sok PRIMA nadaje się tak samo dobrze jak ten dużo droższy produkowany już od dawna.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #24 : 05-04-2012, 13:26 »

Obecnie w SUPER PHARM można kupić  sok z aloesu PRIMA z Laboratoria Natury w atrakcyjnej cenie 10,99 zł./litr
http://www.superpharm.pl/images/gazetka/sp_gaz_072012_3.pdf

Zadzwoniłam  do producenta, rozmawiałam z facetem, który zna MO i książki p. Słoneckiego. Twierdzi on, że do MO sok PRIMA nadaje się tak samo dobrze jak ten dużo droższy produkowany już od dawna.
Jeżeli ten aloes rzeczywiście się nadaje to kupił bym od razu 2-3 butelki...
Jednak mam wątpliwości, cena w kontekście jakości nie jest zachęcająca, a mój organizm nie będzie się mnie pytał czy to z promocji czy nie, albo to będzie działać albo nie.
Śmiało można kupić? Jak uważacie?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #25 : 05-04-2012, 15:04 »

Widziałam ten sok i zakupiłam na spróbowanie. Tylko skoro to jest to samo co ten co wcześniej kupowaliśmy to czemu jest 3 razy tańszy?
Nawet jeśli jest rozcieńczony to mogę go zużyć jako tonik do twarzy. Będzie to najtańszy tonik za litr jaki kupiłam do tej pory msn-wink Niby piszą że to 99,7% i niby wszystko jest na opakowaniu tak samo jak na starym, ale jakieś to podejrzane.

Zastanawia mnie też dlaczego na stronie producenta nie ma nic o tym nowym aloesie.
www.laboratorianatury.pl/
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 15:08 wysłane przez Whena » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #26 : 05-04-2012, 15:14 »

Kupić i porównać smaki. W razie draki będzie do moczenia stóp. msn-wink Ja tam stawiam na 1 ltr wody w cenie 10 zł. Ale ruch w interesie jest bo już mi dzisiaj trzy osoby dzwoniły z pytaniem: 'ociec brać?'... czy prać? ... no jakoś tak msn-wink
Zapisane

Travis
« Odpowiedz #27 : 05-04-2012, 18:43 »

Kupiłem 2 butelki w tym jedna pójdzie na prezent chyba. Kobitka za ladą powiedziała, że ten aloes w porównaniu do klasycznego jest oczyszczony z miąższu, z tego co pamiętam to chyba miąższ nie jest potrzebny w MO? Mimo wszystko nie wiem czy opłaca się "ryzykować" zaczynając na bazie tego pić MO, a może wręcz przeciwnie, oczyszczanie będzie spokojniejsze?
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #28 : 06-04-2012, 13:04 »

Podbijam ponieważ dostałem e-maila w sprawie Aloesu Prima. Ewentualnie proszę moderatora o scalenie postów za jakiś czas.

Cytat
Witam Serdecznie

 Aloes sok z aloesu Laboratoria Natury jako jedyny na polskim rynku farmaceutycznym posiada certyfikat IASC (Międzynarodowa Rada Naukowa do spraw Aloesu - International Aloe Science Council to organizacja dbająca o czystość i jakość aloesu zawartego w produktach dostępnych na rynku i reklamujących się pod aloesowym szyldem. Wśród członków Rady są plantatorzy, wytwórcy, dostawcy sprzętu, sprzedawcy, lekarze, naukowcy i badacze. Celem przyświecającym powstaniu Rady była nie tylko popularyzacja aloesu i prowadzenie badań nad tą rośliną, ale również wyróżnienie - poprzez odpowiedni certyfikat, preparatów aloesowych o najwyższej jakości). Jest to potwierdzenie najwyższej jakości produktu,  który spełnia wyśrubowane kryteria oceny (takie jak zawartość aktywnych polisacharydów - aloverosy, suchej masy, niskiego poziomu aloiny czy bardzo niskiego poziomu degradacji bakteryjnej). Również Aloes sok z aloesu, jest produkowany w unikalnej technologi TTS(odpowiednia temperatura, warunki sanitarne jaki odpowiednio krótki czas od ścięcia liścia do uzyskania soku). Wszystko to stanowi że nasz suplement diety Aloes sok z Aloesu jest najlepszym tego typu produktem na polskim rynku farmaceutycznym.

 Preparat aloes prima, jest produktem wysokiej jakości ale nie posiada certyfikatu IASC ani nie jest produkowany w technologi TTS. Nie zmienia to faktu że jest to produkt wyższej jakości w porównaniu do konkurencji obecnej na polskim rynku farmaceutycznym.

 Z wyrazami szacunku Laboratoria Natury

Takiej odpowiedzi można było się spodziewać.
No nic, chyba spróbuje, myślę, że rozpoznam czy to działa czy nie.

Ps. Z braku możliwości edycji wczorajszego posta na temat oliwy, chciałem tutaj przeprosić za to bzdurne pytanie, które wynikło z niedoczytania...
« Ostatnia zmiana: 06-04-2012, 13:09 wysłane przez Travis » Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #29 : 06-04-2012, 16:53 »

Podobną odpowiedź uzyskałam w rozmowie telefonicznej z pracownikiem Laboratoria Natury.
Powiedział, że jeśli sok z aloesu  jest spożywany w ilości 50ml dziennie, wtedy warto aby był to właśnie ten sok z certyfikatem, natomiast jako składnik mikstury oczyszczającej wystarczająco dobry jest sok Prima.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #30 : 06-04-2012, 17:06 »

Strasznie drogi ten atest.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #31 : 25-04-2012, 09:56 »

Po 3-4 tyg w obu butelkach pojawiły się jakieś okrągłe stworzonka (drożdże, grzyby?).

Co prawda autora tego tekstu nie ma już między nami (ale może czyta czasem forum), chciałabym powiedzieć, że ww. pleśń pojawia się gdy przygotowując MO (nawet przez przypadek) pomylimy się i zamkniemy aloes korkiem od oleju. Pisano o tym jakiś czas na forum. Od tego czasu bardzo uważam, aby nie doszło do pomyłki.
W moim przypadku pleśń pojawiła się również wówczas, gdy za długo trzymałam ALOcit w lodówce. Od tego czasu na bieżąco dodaję aloesu i wody do MO.

Mam prośbę - czy moglibyście napisać jaki regulator kwasowości i konserwant jest dodawany do tego aloesu PRIMA? W aloesie z Laboratoria Natury mamy: kwas cytrynowy i konserwanty: benzoesan sodu i sorbinian potasu. Jedno z moich dzieci jest uczulone na kwas cytrynowy i szukam możliwości zastąpienia (oprócz oczywiście octu jabłkowego).
« Ostatnia zmiana: 25-04-2012, 10:01 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #32 : 25-04-2012, 16:11 »

A gdyby ten tańszy aloes zapuściła osoba, którą jeszcze szczypie podczas zakraplania nosa to byśmy wiedzieli, że cokolwiek działa. Bo albo szczypie albo nie bo to woda.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #33 : 25-04-2012, 17:56 »

Albo nie umie zapuszczać msn-wink
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Travis
« Odpowiedz #34 : 25-04-2012, 18:39 »

A gdyby ten tańszy aloes zapuściła osoba, którą jeszcze szczypie podczas zakraplania nosa to byśmy wiedzieli, że cokolwiek działa. Bo albo szczypie albo nie bo to woda.
Działa ten aloes, nie wiem na ile optymalnie ponieważ nie mam porównania z klasycznym.
Jednakże efekty od razu po rozpoczęciu MO były na tyle wyraźne, że zaryzykowałbym stwierdzenia, że jest jak najbardziej okej. No chyba, że sama cytryna na oliwie potrafi dać takie efekty.

Post w którym opisuje te efekty

Ale doszedłem do wniosku, że lepiej dla świętego spokoju kupić ten klasyczny z certyfikatami.
Szkoda, że nie mają butelek 250ml, której i tak zapewne nie dał bym rady w czas wykorzystać po rozcieńczeniu.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #35 : 29-04-2012, 00:42 »

Timajos, jak otworzę już tę butelkę z aloesem Prima to zrobię test z zakraplaniem i napiszę czy efekty są takie jak po starym i czy szczypie tak samo.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2012, 08:28 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #36 : 06-05-2012, 22:12 »

Tu znalazłem dość tani:
http://aptekajakmarzenie.pl/aloesu-labolatoria-natury-p-8675.html

mają również Citrosept:
http://aptekajakmarzenie.pl/citrosept-organic-krople-p-17879.html

Proszę o informację jeśli ktoś znalazł taniej za tę parę  smile
Zapisane
Tomasz4414
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: listopad 2011
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #37 : 07-05-2012, 10:53 »

Tu znalazłem dość tani:
http://aptekajakmarzenie.pl/aloesu-labolatoria-natury-p-8675.html

mają również Citrosept:
http://aptekajakmarzenie.pl/citrosept-organic-krople-p-17879.html

Proszę o informację jeśli ktoś znalazł taniej za tę parę  smile
Kupując w zwykłej aptece zapłaciłem trochę ponad 60 zł za 50 ml tego samego citroseptu, a tu jak widzę to ponad 30 zł za 20ml
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #38 : 20-05-2012, 07:34 »

Mam prośbę - czy moglibyście napisać jaki regulator kwasowości i konserwant jest dodawany do tego aloesu PRIMA? W aloesie z Laboratoria Natury mamy: kwas cytrynowy i konserwanty: benzoesan sodu i sorbinian potasu. Jedno z moich dzieci jest uczulone na kwas cytrynowy i szukam możliwości zastąpienia (oprócz oczywiście octu jabłkowego).
Witam, to mój pierwszy post, jak większość chcę sobie przygotować MO ale mam mały problem z sokiem z aloesu. Od ponad roku staram się w miarę zdrowo odżywiać tzn. unikam wszystkich konserwantów, wzmacniaczy smaków, barwników itp. Niestety we wszystkich sokach z aloesu znajdują się konserwanty i to 2 naraz! Nie przeszkadza Wam to? Ten sok przypomina mi trochę leki czyli na coś pomaga, jednocześnie szkodząc?
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #39 : 20-05-2012, 08:16 »

Mam prośbę - czy moglibyście napisać jaki regulator kwasowości i konserwant jest dodawany do tego aloesu PRIMA? W aloesie z Laboratoria Natury mamy: kwas cytrynowy i konserwanty: benzoesan sodu i sorbinian potasu. Jedno z moich dzieci jest uczulone na kwas cytrynowy i szukam możliwości zastąpienia (oprócz oczywiście octu jabłkowego).
Witam, to mój pierwszy post, jak większość chcę sobie przygotować MO ale mam mały problem z sokiem z aloesu. Od ponad roku staram się w miarę zdrowo odżywiać tzn. unikam wszystkich konserwantów, wzmacniaczy smaków, barwników itp. Niestety we wszystkich sokach z aloesu znajdują się konserwanty i to 2 naraz! Nie przeszkadza Wam to? Ten sok przypomina mi trochę leki czyli na coś pomaga, jednocześnie szkodząc?

Tutaj znajdziesz odpowiedź: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=240.msg965#msg965
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!