Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sok z aloesu  (Przeczytany 86459 razy)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #40 : 20-05-2012, 10:34 »

Po tygodniu  stosowania aloesu z firmy Ekomedica zaczęły wracać stare zmory, wróciłem do tego z Częstochowy i znowu kwitnę, wiec dla mnie Ekomedica się nie nadaje. Właściwie już sama nazwa firmy powinna mnie nakierować, ze to bubel. smile
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 10:43 wysłane przez Irek. » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #41 : 20-05-2012, 14:45 »

A ja aloes z Ekomedici sobie chwalę. Wręcz mam wrażenie że jest zbyt silny i że trzeba go rozcieńczać bardziej niż 50:50.
Jeżeli czasem przegnę i np. zjem pizzę i wracają mi bóle dwunastnicy to wracam na dwa dni do MO z oliwą z oliwek i po dwóch dniach te bóle mijają. Przy innych sokach takiego szybkiego działania kojącego nie zauważyłem.
Dobry wg mnie jest również aloes z OliVity.
Natomiast zupełnie nie mogę stosować tych zawierających benzoesan - od razu reaguję alergicznie na ten konserwant.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #42 : 25-05-2012, 10:26 »

Dobry wg mnie jest również aloes z OliVity.

Czy mógłbyś podać link? Jakoś nie mogę go odnaleźć...
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #43 : 25-05-2012, 10:34 »

Dobry wg mnie jest również aloes z OliVity.

Czy mógłbyś podać link? Jakoś nie mogę go odnaleźć...
http://www.sklep.olvita.pl/p56,sok-z-aloesu-1000ml.html
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #44 : 25-05-2012, 11:14 »


Czy butelka jest szklana?
Zapisane

Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #45 : 25-05-2012, 11:22 »

Tak szklana.
Dodam, że nie warto kupować w belkach 1L - ten sok bardzo szybko się psuje (max 3 tyg. w lodówce).
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #46 : 05-07-2012, 09:20 »

Cytat
Po tygodniu  stosowania aloesu z firmy Ekomedica zaczęły wracać stare zmory, wróciłem do tego z Częstochowy i znowu kwitnę, wiec dla mnie Ekomedica się nie nadaje

Czy aloes z Natura-Styl z Częstochowy zawiera konserwanty?
Aloes z Laboratoriów Natury od razu wywołuje u mnie reakcję alergiczną (benzoesan).
Natomiast te bez konserwantów (Ekomedica, Olvita) bardzo szybko się psują i mam wrażenie, że również szybko tracą swoje właściwości.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #47 : 05-07-2012, 10:33 »

Cytat
Po tygodniu  stosowania aloesu z firmy Ekomedica zaczęły wracać stare zmory, wróciłem do tego z Częstochowy i znowu kwitnę, wiec dla mnie Ekomedica się nie nadaje

Czy aloes z Natura-Styl z Częstochowy zawiera konserwanty?
Kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #48 : 05-07-2012, 11:21 »

Cytat
Kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu.

A czy ktoś ma informację (może być subiektywne odczucie) o zawartości benzoesanu w soku z Natura-Styl w porównaniu do soku z Laboratoriów Natury?
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #49 : 05-07-2012, 14:50 »

Jak się sprawdza aloes z firmy Prima? Czy stosujecie go do alocitu?
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 17:36 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #50 : 05-07-2012, 17:32 »

Czy aloes z Natura-Styl z Częstochowy zawiera konserwanty?
Aloes z Laboratoriów Natury od razu wywołuje u mnie reakcję alergiczną (benzoesan).
Natomiast te bez konserwantów (Ekomedica, Olvita) bardzo szybko się psują i mam wrażenie, że również szybko tracą swoje właściwości.

Jeśli ktoś rzeczywiście ma problem z konserwantami dodawanymi do soku z aloesu to alternatywą do kupnych, konserwowanych soków jest samodzielne przyrządzanie soku z aloesu (albo od razu ALOcitu) w niewielkich porcjach, aby się nie psuły, z suchego koncentratu aloesowego.

Z jednego grama suchego ekstraktu można samodzielnie wykonać 200 ml takiego soku (moc ekstraktu to 1x200).

Moim zdaniem zalety takiego rozwiązania to:
- można przyrządzić tyle soku ile go potrzeba aby zachować świeżość a nie np. zużyć do MO ćwierć butelki, a reszte wylać do kąpieli
- łatwiej taki ekstrakt (200x) zabrać w podróż (nawet w portmonetce) aniżeli targać półlitrową butelke (zakładam, że wodę się na miejscu załatwi)
- suchy ekstrakt można dłużej przechowywać aniżeli rozpuszczony (oczywiscie z dala od wilgoci, żeby się nie pozlepiał i nie pozbrylał)

Gdzie można sie zaopatrzyć w takowy suchy aloes? Np. tu:

http://mazidla.com/index.php?Itemid=10&flypage=shop.flypage&option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=41

Dodatkowym argumentem za samodzielnym przyrządzaniem soku z aloesu jest własnie unikanie konserwantów, jeśli komuś one w szczególny sposób przeszkadzają.

PS Są też tańsze oferty:
http://www.beautyever.pl/pl/p/ALOES-200x-koncentrat-naturalnie-nawilza/156
« Ostatnia zmiana: 05-07-2012, 17:53 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #51 : 05-07-2012, 17:51 »

Cytat
Jeśli ktoś rzeczywiście ma problem z konserwantami dodawanymi do soku z aloesu to alternatywą do kupnych, konserwowanych soków jest samodzielne przyrządzanie soku z aloesu (albo od razu ALOcitu) w niewielkich porcjach, aby się nie psuły, z suchego koncentratu aloesowego.

Pomysł bombowy! (i niedrogi).
Ale czy na pewno tak przygotowany alocit będzie miał takie same właściwości jak ten przygotowany z soku?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #52 : 05-07-2012, 17:55 »

Takie same właściwości? Nie smile Trochę lepsze działanie ze względu na brak konserwantów, ale też trochę krótsze działanie, ze względu na brak konserwantów ;-).
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #53 : 22-07-2012, 13:14 »

A próbował może ktoś aloesu z firmy Medicura?
http://www.sklep.jarmark-smaku.pl/product.php?id_product=393
Zapisane
Scarlet
« Odpowiedz #54 : 13-10-2012, 11:33 »

W aptece możesz kupić aloes z firmy Laboratoria Natury, jeżeli nie mają to na pewno mogą zamówić w hurtowni.
Sok z aloesu jest środkiem gojącym nadżerki przewodu pokarmowego, więc jest niezbędny.


A ja od roku NIE KUPUJĘ aloesu z firmy Laboratoria Natury, ponieważ raz kupiłam litrową butelkę z intensywnym zapachem CHLORU. Na mojego e-maila odpowiedziano  pokrętnie, że "być może był źle przechowywany" - (i dlatego miał zapach wody chlorowanej!), że zamiast wylewać to powinnam im wysłać. A więc dokładać do i tak drogiego zakupu dodatkowo koszt przesyłki i kłopot (promocja Mistrza napędza firmie klientów i podnieśli cenę o 50%, tzn. do ok. 35,- zł). Kupuję od roku aloes firmy ALTER MEDICA z Żywca (czysta woda i nie skażone środowisko) w szklanej ciemnej butelce i to w cenie o połowę niższej bo ok. 16,- zł. za 1 litr. Zamawiam w internecie, a odbieram w aptece w Warszawie - bez kosztów przesyłki. Jak na razie nie mam zastrzeżeń.

Widziałam ten sok i zakupiłam na spróbowanie. Tylko skoro to jest to samo co ten co wcześniej kupowaliśmy to czemu jest 3 razy tańszy?
Nawet jeśli jest rozcieńczony, to mogę go zużyć jako tonik do twarzy. Będzie to najtańszy tonik za litr jaki kupiłam do tej pory msn-wink Niby piszą że to 99,7% i niby wszystko jest na opakowaniu tak samo jak na starym, ale jakieś to podejrzane.

Zastanawia mnie też dlaczego na stronie producenta nie ma nic o tym nowym aloesie.
www.laboratorianatury.pl/

Cytat
Proszę o informację jeśli ktoś znalazł taniej

Ja od roku kupuje aloes firmy Alter Medica z Żywca w litrowej ciemnej butelce ze szkła w cenie ok. 16,- zł. Zamawiam w internecie a odbieram w aptece w Warszawie na Świetokrzyskiej 20 bez opłaty za przesyłkę. Laboratoria Natury promowane przez Mistrza podniosły cenę o 50% i do tego w ub. roku kupiłam sok z intensywnym zapachem CHLORU.

Cytat
Takie same właściwości? Nie smile Trochę lepsze działanie ze względu na brak konserwantów, ale też trochę krótsze działanie, ze względu na brak konserwantów ;-).
Heniek - JESTEŚ WIELKI za takie cenne informacje. Dziekuję w swoim imieniu i innych.
« Ostatnia zmiana: 14-10-2012, 11:56 wysłane przez Agata » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #55 : 13-10-2012, 12:19 »

Ja od roku kupuje aloes firmy Alter Medica z Żywca w litrowej ciemnej butelce ze szkła w cenie ok. 16,- zł. Zamawiam w internecie a odbieram w aptece w Warszawie na Świetokrzyskiej 20 bez opłaty za przesyłkę. Laboratoria Natury promowane przez Mistrza podniosły cenę o 50% i do tego w ub. roku kupiłam sok z intensywnym zapachem CHLORU.

Człowiek który opracował metodę produkcji soku z aloesu dla firmy Laboratoria Natury z Lublina opracował też metodę produkcji soku z aloesu dla firmy Alter Medica z Żywca.

Używałem soku z aloesu obu firm. Obydwa produkty są dobrej jakości.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 15:39 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #56 : 13-10-2012, 17:39 »

Cytat
A czy ktoś ma informację (może być subiektywne odczucie) o zawartości benzoesanu w soku z Natura-Styl w porównaniu do soku z Laboratoriów Natury?

Moim zdaniem ten z Częstochowy (Natura-Styl) ma bardziej chemiczny posmak. Dla mnie dziwny i dlatego kupuję ten z Lublina (Laboratoria Natury). Zdziwiło mnie to, że zdarzyło się, że pachniał chlorem... Do tej pory, z mojego doświadczenia, nie było z nim żadnych problemów.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 17:42 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #57 : 15-10-2012, 10:27 »

Dobry pomysł z tym sproszkowanym aloesem. Tylko w jakich proporcjach to rozcieńczać aby otrzymać alocit?
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #58 : 15-10-2012, 11:37 »

Dobry pomysł z tym sproszkowanym aloesem. Tylko w jakich proporcjach to rozcieńczać aby otrzymać alocit?

Próbowałem, miałem wrażenie, że piję wodę.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #59 : 04-04-2013, 08:08 »

Próbowałem sok z Eka Medica (bez konserwantów) i niestety po niedługim czasie w alocicie pojawiają się piękne białe zalążki pleśni. Dlatego wracam do sprawdzonego z Laboratoria natury.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!