Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 08:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zimne ręce i stopy + Raynaud + pkorzywka  (Przeczytany 6358 razy)
katia
« : 06-05-2011, 11:57 »

Witam Państwa, jestem po kilkukrotnej lekturze podstaw Biosłone.

Chciałabym zapytać o Wasze zdanie na temat moich objawów, mianowicie:

- jest mi niemal zawsze zimno, ręce i stopy zimne nawet w słoneczny, wiosenny 20 stopniowy dzień;

- to tego dochodzi objaw Raynauda zwłaszcza zimą, ale również wiosną w chłodniejszy dzień przy wietrze;

- około 2 lata temu pojawiła się również pokrzywka: palce u rąk spuchły mi bardzo mocno, a w dodatku pojawiły się na nich jakby wypryski - mocno swędziały;

- zimą mam na dworze bardzo mocno zaczerwieniony nos;

- w ciepłym pomieszczeniu nos i policzki robią mi się natomiast bardzo mocno czerwone, nos wręcz świeci w ciemnościach, wyglądam wówczas komicznie (dla innych);

- na zimnie mocno pocę się pod pachami, bardziej niż latem;

- mam również niemal stale obrzękniętą błonę śluzową nosa, co w połączenie z krzywą przegrodą jest uciążliwe podczas snu, leżenia + ciągła wydzielina z nosa: na zimnie lejąca, w okresie przeziębienia żółta, ropna i galaretowata;

- kilka lat temu miałam jeszcze bardzo mocny trądzik, który zaczął się wiele lat wcześniej, zjadłam mnóstwo tetracykliny. W tamtych latach odżywiałam się głównie nabiałem, mlekiem, pieczywem, jadłam sporo słodyczy.


Proszę o Wasze opinie/wypowiedzi na temat mój temat oraz błagam o porady. smile
« Ostatnia zmiana: 07-05-2011, 08:19 wysłane przez Apollo » Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #1 : 06-05-2011, 12:48 »

Czy oprócz kilkukrotnej lektury podstaw, coś zostało wprowadzone? A jeśli tak, to co? Informacja o objawach chorobowych to za mało.  msn-wink
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 06-05-2011, 13:51 »

Czy przed "zjadaniem" tetracykliny też miałaś takie objawy?
Zapisane
katia
« Odpowiedz #3 : 06-05-2011, 14:29 »

Objawy pojawiły się kilka lat po ustąpieniu trądziku, choć zimno zawsze sprawiało mi nadmierny dyskomfort (w porównaniu do innych), a do tego bardzo mocno się pociłam. Problemy z zatkanym nosem również były przed zażywaniem tetracykliny.

Pamiętam również, iż kilka lat temu jeszcze po zjedzeniu ciepłego lub pikantnego posiłku bardzo czerwieniały mi usta (wargi) oraz skóra dookoła warg.

Miałam również raz grzybicę pachwin (w okresie stosowania tetracykliny) oraz grzybicę włosów pod pachami.

Jeszcze jakiś czas temu miałam jakieś wstrętne śmierdzące kulki w gardle, uderzenia gorąca.

Proszę pisać staranniej. Każde zdanie rozpoczyna się od dużej litery. //Apollo
« Ostatnia zmiana: 07-05-2011, 15:12 wysłane przez Heniek » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #4 : 06-05-2011, 14:32 »

Możesz dalej się obserwować i analizować objawy. W sumie nic nadzwyczajnego.
Jednak najważniejsze jest działanie. Właściwie jeżeli chodzi o objawy, to nie ma co się zastanawiać. Leczeniem objawów zajmuje się medycyna. To już zresztą wiesz, bo stosowałaś te metody. Organizm natomiast robi to co może. A może tyle na ile ty mu pozwalasz.

Pytanie co zrobiłaś, robisz, w celu odzyskania zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2011, 08:23 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!