Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 01:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wędrująca opuchlizna  (Przeczytany 15764 razy)
Słonko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: ja i mąż 01.10.2010, dzieci: 15 09.2011
Skąd: dość daleko od jodu
Wiadomości: 10

« : 11-05-2011, 11:01 »

Piszę, bo dzieje się coś dziwnego... Może coś poradzicie... Np. żeby nie panikować... Przeczekać... właściwie na taką diagnozę liczę smile.
W sobotę wieczorem poczułam u nasady włosów, pośrodku, zaokrąglenie i lekkie zaczerwienienie, które lekko swędziało (nie pamiętam, żeby mnie coś ugryzło, ale teraz to podejrzewam, bo nie mam innego wytłumaczenia). Ta lekka opuchlizna - albo lepiej - górka, miała około 2x2 cm. Nic z tym nie robiłam. Następnego dnia w poniedziałek opuchlizna przemieściła się na środek czoła, jakby rozlała i powiększyła swoją średnicę - ok. 4x4 cm. Czoło wydawało się okrągłe, skóra się napięła, wydawało się jakby mi ktoś wstrzyknął botoks . We wtorek opuchlizna znowu się przesunęła lekko w dół, była między brwiami, a dziś wyglądam jak Chinka, bo opuchlizna zeszła z czoła i wsunęła się między oczy, lekko się pod nie rozlewając. Wyglądam jakby mi ktoś zrobił operację plastyczną twarzy.
Dodam jeszcze, że w miejscu, gdzie pojawiła się górka, swędzi mnie do tej pory, z każdym dniem mniej, ale jednak.

Co to może być? Najbardziej mnie zastanawia to, że ta opuchlizna wędruje! Przecież jeśli ugryzie owad, to owszem, opuchnie, ale w tym samym miejscu się utrzymuje i powoli ustępuje...

Jeszcze jedna ważna informacja. Od dziś boli mnie prawe ucho (tylko raz w życiu jako dziecko miałam lekkie zapalenie, w zasadzie żadnych problemów więcej z uszami). Jednak do te pory pamiętam, jaki to ból. Przestraszyłam się tego teraz i zgniotłam przed chwilą liść geranium i włożyłam do środka. Może pomoże w bólu, ale nie zablokuje ewentualnego oczyszczania?

I jeszcze jedno. Dwa tygodnie temu skończyłam stosowanie melisy z citroseptem, a piłam to z powodu dość silnych szumów usznych, których już mam dość Smutny. Piłam ponad miesiąc. Na razie nie pomogło, szumy jak były, tak są. Pewnie za krótko stosowałam. Wrócę do tego.
Pytanie: czy to wszystko ma jakiś związek ze sobą? I czy powinnam przerwać MO?
« Ostatnia zmiana: 11-05-2011, 19:31 wysłane przez Solan » Zapisane
Słonko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: ja i mąż 01.10.2010, dzieci: 15 09.2011
Skąd: dość daleko od jodu
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #1 : 11-05-2011, 21:53 »

Dziś przez cały dzień boli mnie prawe ucho, ale nie tylko ucho. Właściwie cała prawa strona twarzy jest bardziej wrażliwa na dotyk. Skóra na całej głowie po prawej stronie tez boli jak dotykam.
Prawy migdał tez jest lekko powiększony i boli, gdy przełykam.

Dziwi mnie to, że tylko połowa głowy boli i to tuż pod skórą.
Aha, opuchlizny już prawie nie widać, albo zlała się z policzkami i już nie jest widoczna albo płyn, który był w środku przedostaje się teraz do migdałów i ucha. Nie wiem.
To tyle z ciekawostek u mnie.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2011, 12:41 wysłane przez Apollo » Zapisane
Słonko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: ja i mąż 01.10.2010, dzieci: 15 09.2011
Skąd: dość daleko od jodu
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2 : 12-05-2011, 11:02 »

Dziś boli mnie tak samo i ciągle tylko prawa połowa głowy. Gdy ruszam włosami - boli, gdy lekko gładzę połowę twarzy - też boli. Ból jest od brody do potylicy, przez cały obwód.
Ucho i migdał ciągle bez zmian.
Mam pytanie. Dlaczego tylko połowa głowy boli? Dosłownie jakby mi ktoś narysował granicę przez środek. Hmm?
W rodzinie pytają, dlaczego nie pójdę z tym do lekarza, naciskają wręcz msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2011, 11:55 wysłane przez Solan » Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #3 : 13-05-2011, 03:29 »



 I czy powinnam przerwać MO?


Tak.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Słonko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: ja i mąż 01.10.2010, dzieci: 15 09.2011
Skąd: dość daleko od jodu
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #4 : 13-05-2011, 12:51 »

Dziękuję, Andrzejkowy, za odpowiedź.
Dziś jest ciągle bez zmian. A do bólu ucha już się przyzwyczaiłam... Ból jest znośny smile.
Skóra pod włosami jest nader wrażliwa...
Na razie MO pije nadal. Jak będą większe fajerwerki, to się wstrzymam smile.
Póki co, to najdziwniejszy sposób oczyszczania u mnie.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2011, 17:16 wysłane przez Solan » Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #5 : 13-05-2011, 13:51 »


Na razie MO pije nadal. Jak będą większe fajerwerki, to się wstrzymam:)
Póki co, to najdziwniejszy sposób oczyszczania u mnie.

Może przydatna będzie wiedza Mistrza, zawarta w linku; http://www.youtube.com/watch?v=E-mf58OCXig
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Słonko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: ja i mąż 01.10.2010, dzieci: 15 09.2011
Skąd: dość daleko od jodu
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #6 : 16-05-2011, 11:49 »

Dzięki, słuchałam tego kiedyś smile.
Myślę, że jeśli "dolegliwości nie są zbyt dolegliwe", to warto jeszcze się "pomęczyć" smile.
Skóra na twarzy już mnie nie boli, pod włosami jeszcze tak, ucho też (ale bólem "jednostajnie przyspieszonym"). Za to migdał coraz bardziej...
Spanikowałam tylko na początku - gdy zobaczyłam tę opuchliznę...
No, nic... czekam smile

Slonko. Pamiętaj o robieniu spacji przed emotami. // Solan
« Ostatnia zmiana: 16-05-2011, 14:36 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!