Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 01:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wafle ryżowe i ryż  (Przeczytany 7948 razy)
góral
« : 28-05-2011, 12:36 »

Witam.

W artykule Mistrza "Dieta prozdrowotna" znalazłem pewne niedopowiedzenie, a mianowicie:

"Warunkowo (tylko na okres trwania diety bezglutenowej) pieczywo można zastąpić waflami ryżowymi, jeśli ktoś bez pieczywa obejść się nie potrafi."

1/ Mam pytanie z tym związane - co oznacza zwrot "tylko na okres trwania diety bezglutenowej"? Niestety ani w tym artykule, ani na forum nigdzie nie jest to określone. Czy jest to cały okres DP od I do końca IV etapu, czy chodzi tu tylko o etap IV?

Właśnie przeszedłem na III etap DP (wczoraj test buraczkowy wyszedł negatywny - hura!). Mam (a może mogę już powiedzieć, że miałem) od wielu lat kandydozę jelita grubego, która była wynikiem wcześniejszych zaniedbań żywieniowych i długiej antybiotykoterapii w szpitalu po wypadku. Nie chcę popełnić nawet najmniejszego błędu, za dużo czasu już z tym walczę, stąd tak szczegółowe pytanie.

Miło byłoby od czasu do czasu położyć plaster pomidora i cebuli na jakiś podkład, np. na wafle ryżowe posmarowane wiejskim masłem... Szczególnie na wyjazdy przydałyby się takie kanapki.

2/ Czy w III etapie DP mogę już jeść wafle ryżowe?
3/ Czy mogę także jeść ryż do obiadu?

4/ Przy okazji zapytam - czy wypicie 100 ml dobrej jakości, wytrawnego wina do obiadu lub kolacji 1x dziennie na tym etapie jest możliwe?

Z góry dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2011, 15:16 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #1 : 30-05-2011, 18:45 »

Cytat
"tylko na okres trwania diety bezglutenowej"?
Cały czas się zastanawiam, jak przetłumaczyć z polskiego na polski.

Ad 2. Mogłeś już w I etapie jeść tego wafla, warunkowo oczywiście :-).
Ad 3. Możesz jeść ryż do obiadu.
Ad 4. Zdrowemu te 100 ml wina nie zaszkodzi. Chory chyba powinien się zastanowić.
Zapisane
góral
« Odpowiedz #2 : 30-05-2011, 18:59 »

Dzięki, tak podejrzewałem, ale wolę się upewnić.
Szkoda byłoby zaczynać od początku, gdybym coś spartaczył...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!