Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Homeostaza  (Przeczytany 21849 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 02-06-2011, 02:36 »

Na portalu ukazał się ważny artykuł: http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/homeostaza
« Ostatnia zmiana: 02-07-2016, 18:21 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
róża
« Odpowiedz #1 : 02-06-2011, 08:49 »

Otworzyły mi się oczy. Wspaniale Pan to wytłumaczył. Dziękuję z całego serca!!
Zapisane
An1a
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.01.2013
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 04-02-2013, 22:24 »

Na portalu jest napisane:
"Chodzi tutaj o bóle spowodowane na przykład wypłynięciem jądra miażdżystego, potocznie zwanego wypadnięciem dysku, lub zapaleniem więzadeł żółtych kręgosłupa, których obrzęk może uciskać któryś nerw rdzeniowy, nie mówiąc już o tak zwanych zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, na przykład dyskopatii, którą to jako przyczynę bólów można włożyć między medyczne bajki. Gdyby to nie były bajki, to jakim sposobem byłoby możliwe ich ustąpienie po wykonaniu jednego masażu? A doświadczeni masażyści robią takie rzeczy na co dzień, dzięki usunięciu przy pomocy palców warstwy złogów, nagromadzonych w charakterystycznych miejscach okostnej".

Chciałabym się nauczyć wykonywać taki masaż. Czy jest gdzieś wyjaśnione/opisane jak robić taki masaż?
Zapisane
Joanna5
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.12.2010
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #3 : 05-02-2013, 11:53 »

Witam od 30 lat zajmuję się zawodowo masażami. Bóle spowodowane na przykład wypadnięciem jądra miażdżystego, potocznie zwanego wypadnięciem dysku, jest bardzo częstym schorzeniem. Stosuje manualne metody leczenia,gimnastyka, rehabilitacja i masaże. Nie można tego się nauczyć na kursie, potrzeba wiele nauki, doświadczenia i technik. Dużo poświęciłam lat by zająć się tym dolegliwością.

« Ostatnia zmiana: 05-02-2013, 13:13 wysłane przez Whena » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #4 : 05-02-2013, 20:52 »

Cytat
Nie można tego się nauczyć na kursie, potrzeba wiele nauki, doświadczenia i technik. Dużo poświęciłam lat by zająć się tym dolegliwością.
Czy to jest reklama, jeśli tak to o co chodzi?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 05-02-2013, 21:08 »

Cytat
Nie można tego się nauczyć na kursie, potrzeba wiele nauki, doświadczenia i technik. Dużo poświęciłam lat by zająć się tym dolegliwością.
Czy to jest reklama, jeśli tak to o co chodzi?
Raczej jest to odpowiedź na zachciankę An1a:
Chciałabym się nauczyć wykonywać taki masaż. Czy jest gdzieś wyjaśnione/opisane jak robić taki masaż?

Masażysta z prawdziwego zdarzenia to nie lekarz, któremu wystarczy 5 lat nauki, by mógł wypisywać recepty. Masażu, że tak powiem, podpowięziowego, a więc sięgającego bardzo głęboko, np. do przepukliny jądra miażdżystego, nie można nauczyć się tak szybko. To wykluczone.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2013, 21:18 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #6 : 05-02-2013, 21:12 »

Jednak pisał Pan kiedyś, że masaż (nie wiem czy taki sam, o jakim tu mowa) można wykonać samemu, uciskając kciukiem bolące miejsce. I że jest to podobno najskuteczniejsza metoda. Przyznam, że ostatnio spróbowałem i choć początkowo ból się wzmógł, to na drugi dzień ustąpił niemal zupełnie. Niestety po dwóch dniach powrócił. Muszę chyba wdrożyć jakieś ćwiczenia na mięśnie lędźwiowo-krzyżowe, ponieważ gromadzenie się toksyn to jedno, ale odnoszę wrażenie, że mam coraz wątlejsze mięśnie wzdłuż kręgosłupa. Może ktoś może polecić jakiś bezpieczny zestaw ćwiczeń?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 05-02-2013, 21:24 »

Cytat
Muszę chyba wdrożyć jakieś ćwiczenia na mięśnie lędźwiowo-krzyżowe, ponieważ gromadzenie się toksyn to jedno, ale odnoszę wrażenie, że mam coraz wątlejsze mięśnie wzdłuż kręgosłupa. Może ktoś może polecić jakiś bezpieczny zestaw ćwiczeń?
Kolejne sranie w banię. Czy nie prościej skorzystać z usług dobrego masażysty?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #8 : 05-02-2013, 21:34 »

A może Pan kogoś polecić we Wrocławiu i okolicach?

Co do mięśni, dlaczego sranie w banię? Nie ma to Pańskim zdaniem żadnego wpływu na stan kręgosłupa?

Zastanawia mnie przy okazji skuteczność (zwykle chwilowa) osteopatów (teraz to się zowie terapią manualną czy jakoś tak). Nie rozmasowują złogów, a jedynie "usuwają napięcia" poprzez ucisk w odpowiednim miejscu i odpowiedni ruch naszym ciałem. Wielu moich znajomych taki zabieg potrafił postawić na nogi przy solidnych bólach, nawet takich uniemożliwiających poruszanie się. Ale czyżby oni usuwali tylko skutki, a złogi zostawiali bez zmian? A może to właśnie złogi są tymi twardymi miejscami, bolącymi przy ucisku, które osteopata wynajduje, a potem "rozluźnia", tak, że miejsce takie "puszcza"? Tylko pytanie, dlaczego po jakimś czasie takie napięcie potrafi się pojawić w tym samym miejscu...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 05-02-2013, 21:53 »

W tym rzecz, że po odpowiednim masażu bóle już nie pojawiają się w tym samym miejscu, gdyż rozbite złogi wchłaniają się, i tym samym przyczyny bólów nie ma. Reszta to sranie w banię.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #10 : 05-02-2013, 22:23 »

Czego zatem należy szukać, aby mieć szansę trafienia na ów "odpowiedni"? Masażu głębokiego?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 05-02-2013, 22:44 »


Masażysta z prawdziwego zdarzenia to nie lekarz, któremu wystarczy 5 lat nauki, by mógł wypisywać recepty. Masażu, że tak powiem, podpowięziowego, a więc sięgającego bardzo głęboko, np. do przepukliny jądra miażdżystego, nie można nauczyć się tak szybko. To wykluczone.

Powiedziałbym więcej, do tego trzeba mieć talent.
Zapisane
An1a
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.01.2013
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #12 : 05-02-2013, 23:16 »

Na pewno nie zgodzę się z tym, że ból już nie pojawia się w tym samym miejscu. Są różne przypadki i różne schorzenia.
Ćwiczenia a jeszcze lepiej rehabilitacja. Czemu by nie zadbać o swój kręgosłup. Nie słyszałam by komuś to zaszkodziło.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2013, 09:30 wysłane przez K'lara » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 06-02-2013, 00:09 »

Też nie słyszałem, żeby sranie w banię komuś zaszkodziło.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 06-02-2013, 00:10 »

Cytat
Na pewno nie zgodzę się z tym, że ból już nie pojawia się w tym samym miejscu.
Są masażyści i tzw. masażyści.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #15 : 06-02-2013, 13:43 »

A może pokusiłby się Pan o napisanie "instrukcji" na co powinno się wyostrzyć zmysły, będąc u masażysty, żeby nie okazało się, że było się u tzw. masażysty i popełnia się kolejny błąd idąc do niego znowu, bo wydaje się, że pomógł. Podejrzewam, że jako praktyk odróżniłby Pan partacza od fachowca nawet po opisie osoby, która skorzystała z masażu, bądź jego podróbki.

Prośba moja wynika z faktu, że nie mam nikogo wiarygodnego, tzw fachowca od masażu, który poleciłby mi kogoś pewnego. W internecie z kolei każdy reklamuje się jako najlepszy. Byłam wprawdzie parę razy u jednego masażysty, który mi pomógł np. zlikwidował na stałe ciągnięcie, który czułam przy podnoszeniu ręki (od zawsze, nawet nie myślałam, że to może kiedyś przestać ciągnąć). Jest to jednak osoba, która nie prowadzi w tym zakresie działalności, nie widziałam dokumentów świadczących, że jest fachowcem, nie jestem pewna czy nie spowoduje u mnie jakiegoś uszkodzenia. Masaż u tego pana polega na uciskach różnych miejsc na kręgosłupie, odwracaniu głowy w różne strony aż coś strzeli, naciąganiu nóg itp. Również robił masaż pleców, taki głębszy, ale raczej bardzo krótko.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 06-02-2013, 14:04 »

Cytat
Jest to jednak osoba, która nie prowadzi w tym zakresie działalności, nie widziałam dokumentów świadczących, że jest fachowcem, nie jestem pewna czy nie spowoduje u mnie jakiegoś uszkodzenia.
No pewnie, zawsze to lepiej zostać uszkodzonym przez kogoś posiadającego urzędowe zaświadczenia.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #17 : 06-02-2013, 14:10 »

Jasne, konkretnie o tym myślałam msn-wink.
Zapisane
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #18 : 08-02-2013, 14:05 »

Są masażyści i tzw. masażyści.

Proszę nie zapominać o masażystkach msn-wink
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #19 : 08-02-2013, 14:12 »


Masażysta z prawdziwego zdarzenia to nie lekarz, któremu wystarczy 5 lat nauki, by mógł wypisywać recepty. Masażu, że tak powiem, podpowięziowego, a więc sięgającego bardzo głęboko, np. do przepukliny jądra miażdżystego, nie można nauczyć się tak szybko. To wykluczone.

Powiedziałbym więcej, do tego trzeba mieć talent.

Się Panowie zdecydujcie, albo minimum kilka lat praktyki i nauki, albo talent, a więc albo rzemieślnik, albo artysta msn-wink
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!