Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 17:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Homeostaza  (Przeczytany 22526 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 08-02-2013, 14:36 »

Nie ma tu nic do decydowania, jedno nie przeczy drugiemu. Żebyś zrozumiał i nie pytał ponownie to praktyka nie wyklucza talentu, a generalnie do masażystów i masażystek (hehehe, ale celna uwaga) zastosowanie ma krzywa Gaussa. Jest armia wyrobników, mniej lub bardziej udanych, kilkanaście procent wybitnych i jednostki genialne.
Teraz już nie do ciebie. W takiej małej wsi, niedaleko mojego miasta mieszkał sobie skromny chłop, zupełnie niewykształcony, słabo pisał i czytał, a wyprostował tysiące pogiętych ludzi. Miał jakiś niespotykany dar ortopedyczny, pchnięciami, nastawianiem, masażem leczył beznadziejne przypadki. Umarł jakiś czas temu, schedę przejął syn, ale ten nie posiadł nawet dziesiątej części umiejętności ojca.
Zapisane
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #21 : 08-02-2013, 15:11 »

Jest armia wyrobników, mniej lub bardziej udanych, kilkanaście procent wybitnych i jednostki genialne.

Odnosząc się do wcześniejszej mojej wypowiedzi ja jednak bym ich podzielił na:
1. armię wyrobników, mniej lub bardziej udanych (głównie jednak partaczy),
2. kilkanaście procent wybitnych (solidnych rzemieślników z długim stażem nauki i praktyki),
3. jednostki genialne (zdecydowanie artyści- czyste talenty).

A chłop, o którym pisałeś to zdecydowanie talent, zaś jego syn...no cóż, trzeba wziąć krzywą Gaussa i zobaczyć gdzie leży dziesiąta część umiejętności ojca msn-wink
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!