Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zastosowanie zewnętrzne octu jabłkowego - porady  (Przeczytany 14293 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« : 17-06-2011, 17:46 »

Podobno Kleopatra, Nefretete i inne dbajace o siebie, piękne prababki dodawały do kapieli m.in. octu owocowego.
Od pewnego czasu do zestawu kąpielowego, proponowanego przez Mistrza, dodaję około szklanki octu jabłkowego. Polecam.

Mamy sezon truskawkowy w pełni i możemy pozwolić sobie na pewną i bezpieczną rozpustę truskawkową. Proponuję nastawić ocet z tych owoców: pokrojone w plastry/cząski owoce zalewamy osłodzoną wodą (w proporcji: łyżka cukru na szklankę) i odstawiamy w ciepłe przewiewne miejsce, bez dostępu światła, w naczyniu zabezpieczonym u wylotu lnianą ściereczką/gazą lub inną przewiewną tkaniną. Po 7-10 dniach powinniśmy otrzymać kusząco pachnący ocet truskawkowy, który możemy m.in. dodać do kąpieli, albo odżywić włosy, przygotować MO (jeśli nie jesteśmy uczuleni na czerwony barwnik) lub dodawać do własnych sosów vinegret.
Natchnieniem może być taka informacja:
Cytat
We Francji truskawki używano do kąpieli. Madame Tallien, kurtyzana na dworze Napoleona, codziennie rano kąpała się w wodzie z dodatkiem 10 kilogramów rozgniecionych truskawek, a potem nacierano ją gąbkami nasączonymi mlekiem i perfumami. Ponoć właśnie dzięki tym zabiegom, długo zachowała ona olśniewającą urodę i zawsze świeżą cerę.
http://smaker.pl/smaczki/news/truskawkowe-mity-i-nie-tylko,1316124
« Ostatnia zmiana: 15-08-2012, 11:19 wysłane przez Klara27 » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 29-07-2012, 18:53 »

Zrobiłam ocet jabłkowy i malinowy, a teraz kusi mnie, żeby ich używać. Wewnętrznie nie mogę, bo "przyspieszam" oczyszczanie, a zewnętrznie jeszcze nie potrafię. Skórę mam w miarę zdrową. Czy mogę używać octu do moczenia stóp?

Żylaki przydałoby się okładać. Często mam też ciężkie nogi. Czy do smarowania podudzi należy rozcieńczać ocet?

Podudzia nacierać codziennie przed snem i rano octem jabłkowym (bez rozcieńczania), pozostawić do wyschnięcia (nie wycierać).

Można też w przypadku żylaków i 'ciężkich nóg' zastosować owijanie łydek:
2 lniane ściereczki lub 2 kawałki gazy zamoczyć  w occie jabłkowym (bez rozcieńczania) i owinąć nimi łydki. Na to nałożyć suche ściereczki (na przykład kuchenne). Taki okład trzymać 30 minut. Nogi powinny być uniesione ku górze.

Wysoką wanienkę (Kneipp pisał o cebrzyku ale kto dzisiaj widział cebrzyk? msn-wink ) napełnić, do wysokości kolan, zimną wodą, dodać 1/4 litra octu jabłkowego. Brodzić w tak przygotowanej wodzie 1-2 minut, potem nałożyć na nogi bawełniane skarpety (nie wycierać stóp), na to jeszcze jedne grube skarpety i położyć się z nogami uniesionymi do góry.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2012, 19:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 15-09-2012, 16:38 »

Zrobiłam ocet jabłkowy i malinowy, a teraz kusi mnie, żeby ich używać. Wewnętrznie nie mogę, bo "przyspieszam" oczyszczanie, a zewnętrznie jeszcze nie potrafię. Skórę mam w miarę zdrową. Czy mogę używać octu do moczenia stóp?

Żylaki przydałoby się okładać. Często mam też ciężkie nogi. Czy do smarowania podudzi należy rozcieńczać ocet?

Podudzia nacierać codziennie przed snem i rano octem jabłkowym (bez rozcieńczania), pozostawić do wyschnięcia (nie wycierać).

Można też w przypadku żylaków i 'ciężkich nóg' zastosować owijanie łydek:
2 lniane ściereczki lub 2 kawałki gazy zamoczyć  w occie jabłkowym (bez rozcieńczania) i owinąć nimi łydki. Na to nałożyć suche ściereczki (na przykład kuchenne). Taki okład trzymać 30 minut. Nogi powinny być uniesione ku górze.

Wysoką wanienkę (Kneipp pisał o cebrzyku ale kto dzisiaj widział cebrzyk? msn-wink ) napełnić, do wysokości kolan, zimną wodą, dodać 1/4 litra octu jabłkowego. Brodzić w tak przygotowanej wodzie 1-2 minut, potem nałożyć na nogi bawełniane skarpety (nie wycierać stóp), na to jeszcze jedne grube skarpety i położyć się z nogami uniesionymi do góry.

Faktycznie metody skuteczne, nogi robią się lekkie i wypoczęte.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #3 : 15-09-2012, 22:04 »

Ja stosuję zewnętrznie ocet jabłkowy na opryszczkę wargową. Mam wrażenie, że proces gojenia przebiega szybciej i mniej boleśnie. Używam kupnego octu, który jest silniejszy od domowego. Za miesiąc będę obchodził drugą rocznicę mojego życia z Biosłone i dopiero od niedawna mój organizm usuwa tego wrednego wirusa. Kiedyś bym się tym martwił, a teraz mnie to cieszy. smile
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 15-09-2012, 22:14 »

Ja stosuję zewnętrznie ocet jabłkowy na opryszczkę wargową. Mam wrażenie, że proces gojenia przebiega szybciej i mniej boleśnie. Używam kupnego octu, który jest silniejszy od domowego. Za miesiąc będę obchodził drugą rocznicę mojego życia z Biosłone i dopiero od niedawna mój organizm usuwa tego wrednego wirusa. Kiedyś bym się tym martwił, a teraz mnie to cieszy. smile
Znam ludową, skuteczną metodę na opryszczkę. Smarowanie woskowiną z własnego ucha.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Mimik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 01-03-2008, PMO 04-09-2008, MO 15-10-2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #5 : 04-10-2012, 10:02 »

A ja polecam ocet jabłkowy do spłukania włosów po umyciu, zamiast odżywki. Włosy robią się mięciutkie i lśniące, łatwo je rozczesać - 2 łyżki na 1 litr wody najlepiej chłodnej.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #6 : 04-10-2012, 14:48 »

Dwa dni temu poparzyłam się wrzącą wodą. Tamponuję octem jabłkowym i jest super. Nie bolało mnie wcale (może odrobinę na początku - raczej swędzenie), płyn surowiczy pojawił się, ale nie w zatrważających ilościach i sam wchłonął się. Teraz zaczerwienienie wspaniale schodzi; komórki regenerują się.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #7 : 05-10-2012, 15:27 »

Agnieszko, czy użyłaś octu zaraz po oparzeniu i czy rozcieńczałaś ocet ? I jeszcze jedno, czy ocet był własnego wykonania, czy kupny ?
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #8 : 05-10-2012, 20:22 »

Mam swój, robiony ocet. Po oparzeniu kilka minut nalałam go na jałowy gazik i przemywałam kilka razy pierwszego dnia. Potem już nic mnie nie bolało i od tamtej pory już się tym miejscem nie zajmuję. Z resztą nie mam czasu na to. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!