Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 21:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocet jabłkowy zamiast leczniczej pasty do zębów  (Przeczytany 73099 razy)
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #20 : 01-02-2012, 17:53 »

Ja stosowałam ocet jabłkowy kupny 5%, czyli o nieco wyższym stężeniu niż ten domowy (3%) ale rozcieńczałam go na oko, mniej wiecej w proporcji 1/3 octu, reszta wody. Ssałam go kiilka razy dziennie, po około 5minut, nie płukałam potem ust wodą. Do tego pasta do zębów bez fluoru z szałwią 2 razy dziennie. Trwało to bez przerwy ok 3 tygodni.Do tego w tym czasie robiłam okłady z soli raz dziennie. Po tych zabiegach ból ustąpił, ale obrzęk został. Odstawiłam wszystko i wtedy obrzęk też się zmniejszył. Może to fakt, że był to ocet ze sklepu spowodował nadwrażliwość i pociemnienie zębów? Obecnie znowu obrzęk się powiększył, ale nie ma bólu dlatego powoli wracam do zabiegów.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #21 : 18-05-2012, 07:35 »

Po płukaniu zębów, octem jabłkowym należy wymyć zęby pastą do zębów.
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #22 : 18-05-2012, 22:31 »

Cytat
Dwa razy w tym okresie pobolewał mnie ząb. Poszczotkowałam octem jabłkowym i jak ręką odjął.
Dla mnie ocet jabłkowy to wspaniały eliksir.

Miałam to samo. Jeśli chodzi o kolor u mnie po szczotkowaniu octem jabłkowym, nierozcieńczonym zęby są wyraźnie bielsze (kiedyś miałam taki sam efekt po regularnym piciu krowiego mleka).
Zapisane

Róbmy swoje smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #23 : 19-05-2012, 08:48 »

Cytat
Dwa razy w tym okresie pobolewał mnie ząb. Poszczotkowałam octem jabłkowym i jak ręką odjął.
Dla mnie ocet jabłkowy to wspaniały eliksir.

Miałam to samo. Jeśli chodzi o kolor u mnie po szczotkowaniu octem jabłkowym, nierozcieńczonym zęby są wyraźnie bielsze (kiedyś miałam taki sam efekt po regularnym piciu krowiego mleka).

Olu, czy, w czasie, o którym piszesz, piłaś też wodę z octem?
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #24 : 22-05-2012, 20:36 »

Nie. Po łączeniu MO i picia octu bolały mnie stawy. Zdecydowałam się na MO.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #25 : 23-05-2012, 09:36 »

W wątku przeczytałam, że niektórzy polecają płukanie octem w celu pozbycia się kamienia.
KaZof - czy po takich zabiegach Twoje szkliwo jest dalej mocne i nienaruszone?

Jeśli tak, to zastanawiam się nad rozpropagowaną teorią na temat nieszczotkowania zębów po zjedzeniu owoców. Przecież, kierując się powyższą filozofią, kwas zawarty w owocach powinien rozpuszczać tylko osad i kamień - nie naruszając szkliwa - czy dobrze myślę?
Nie bardzo mogę jeść np. kiszone ogórki i sosy vinaigrette - ponieważ momentalnie zaczyna się ból - więc jak to jest?

Nie chciałabym zrobić sobie krzywdy - proszę o opinię.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #26 : 23-05-2012, 13:00 »

Na pewno Kazof podzieli się swoimi doświadczeniami a póki co:

Kwas jabłkowy (bo to jest najbardziej aktywny składnik octu jabłkowego) ma różnorakie działanie w tej kwestii - ocet a wapń.
1. W problemach przyzębia działanie kwasu octowego polega na zabiciu bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł i wygojenie.
2. Kwas octowy rozpuszcza wapń nie tylko w organizmie, likwidując złogi wapniowe ale też rozpuszcza złogi wapniowe osadzające się na zębach. Przy długim stosowaniu zachodzi obawa o negatywne działanie na szkliwo zębów. Dlatego poleca się umycie zębów, jak zwykle, po zastosowaniu octy jabłkowego.
2. W organizmie kwas octowy poprawia przyswajanie wapnia pochodzącego z pożywienia (ale też potasu. żelaza) poprzez zapewnienie zdrowego środowiska w jelitach (kwasowość) i poprzez uwolnienie wapnia z trudno przyswajalnych związków (dopiero to sprawia, że wapń staje się przyswajalny).

Kwas octowy więc: wzmacnia zęby, poprawia przyswajalność wapnia w organizmie, rozpuszcza złogi wapniowe w organizmie i leczy choroby przyzębia.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2012, 14:59 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #27 : 27-05-2012, 20:51 »

Dzięki Klaro smile

Mój ocet robi się już tydzień - jestem ciekawa efektów stosowania. Zacznę od płukania roztworem: 1 łyżka na szklankę. Jaka proporcja jest najwłaściwsza?
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #28 : 28-05-2012, 09:03 »

Zacznę od płukania roztworem: 1 łyżka na szklankę. Jaka proporcja jest najwłaściwsza?
Taka proporcja jak piszesz (1 łyżka octu na szklankę wody) jest właściwa.
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #29 : 29-05-2012, 19:27 »

Mam pytanie dotyczące zastosowania octu jabłkowego przy leczenia fluorozy. Czy płukanie jamy ustnej ograniczyć do alocitu a ocet jabłkowy stosować tylko w powerdrinkach? Czy można tak jak pisałaś Klaro płukać jamę ustną również octem, tylko, że zaraz po tym wyszorować zęby?
Niestety fluoroza przytrafiła się mojej córce. Sądzę, że jest to spowodowane zaburzeniami we wchłanianiu wapnia. Ostatnio mocno mi "wystrzeliła" w górę (140cm przy wadze 27kg) i możliwe, że organizm miał za mało tego pierwiastka do budowy/rozwoju. Kiedy ja dorastałem miałem ten sam problem. Lekarz wtedy stwierdził, że jest to spowodowane nadmiarem fluoru. Oczywiście ani słowa o tym, że nadmiar fluoru może być skutkiem niedoboru wapnia i magnezu. Ale skąd konował ma to wiedzieć. Staram się ratować te jej ząbki jak umiem, pilnuję wszystkiego co zje i jak myje te zęby. Przyznam się, że dużo jest w tym mojej winy, bo czasami rodzic głupio kocha te swoje dzieciaki.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Travis
« Odpowiedz #30 : 29-05-2012, 20:23 »

Mam pytanie dotyczące zastosowania octu jabłkowego przy leczenia fluorozy. Czy płukanie jamy ustnej ograniczyć do alocitu a ocet jabłkowy stosować tylko w powerdrinkach? Czy można tak jak pisałaś Klaro płukać jamę ustną również octem, tylko, że zaraz po tym wyszorować zęby?
Podłączam się do pytania. Niestety też mam ślady fluorozy na zębach, w tym na jedynce i dwójce...
Do tego szarawo-żółtawy odcień, i już sam nie wiem czy to jest naturalny kolor mojej kości, czy po prostu jest to konsekwencją poważnie zaburzonej homeostazy od narodzin. Ostatnio myje i płuczę zęby alocitem, a w planach mam zrobienie octu jabłkowego.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #31 : 29-05-2012, 21:17 »

Mam pytanie dotyczące zastosowania octu jabłkowego przy leczenia fluorozy. Czy płukanie jamy ustnej ograniczyć do alocitu a ocet jabłkowy stosować tylko w powerdrinkach? Czy można tak jak pisałaś Klaro płukać jamę ustną również octem, tylko, że zaraz po tym wyszorować zęby?

Zrobiłabym tak jak Ty, czyli płukanie alocitem a ocet w powerdrinkach.
Tutaj, moim zdaniem, tylko zastosowanie wewnętrzne (napój) octu jabłkowego mogłoby się sprawdzić. Kwas octowy wspomaga przyswajanie, między innymi wapnia, poprzez wydobycie go ze związków w których się znajduje.
Dlatego, oprócz standardowego powerdrinka, córcia mogłaby, przed każdym posiłkiem lub do niego, wypijać odrobinę (małą łyżeczkę ) octu jabłkowego.

Płukanie ust octem ma zastosowanie raczej do dziąseł i przy usuwaniu kamienia nazębnego.
Zapisane

Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #32 : 29-05-2012, 22:20 »

Podłączam się do pytania. Niestety też mam ślady fluorozy na zębach, w tym na jedynce i dwójce...
Do tego szarawo-żółtawy odcień, i już sam nie wiem czy to jest naturalny kolor mojej kości, czy po prostu jest to konsekwencją poważnie zaburzonej homeostazy od narodzin. Ostatnio myje i płuczę zęby alocitem, a w planach mam zrobienie octu jabłkowego.
Na ładne białe ząbki najlepsza jest soda oczyszczona - jedna łyżeczka na szklankę wody, popłukać i zęby robią się bielutkie.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #33 : 30-05-2012, 07:44 »

Na ładne białe ząbki najlepsza jest soda oczyszczona - jedna łyżeczka na szklankę wody, popłukać i zęby robią się bielutkie.
I okresowo, myć zęby sodą.
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #34 : 30-05-2012, 21:34 »

I okresowo, myć zęby sodą.
Czy przy fluorozie są jakieś przeciwwskazania do codziennej pielęgnacji zębów, pastą wykonaną z sody i oleju kokosowego?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!