Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 14:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Implant zęba Katowice  (Przeczytany 17590 razy)
anberlina
« : 21-06-2011, 13:59 »

Chcę sobie zrobić implant w miejsce utraconego zęba. Czy moglibyście polecić mi jakiś nowoczesny gabinet stomatologiczny gdzie wykonują profesjonalnie tego typu usługi w/koło Katowic; macie jakieś ogólnie przeżycia z tego typu zabiegami, wygląda taki implant naturalnie?
« Ostatnia zmiana: 20-06-2017, 06:11 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 21-06-2011, 16:56 »

Przeżycia to my mamy, ale z MO, KB oraz z dietą prozdrowotną! Pomyłka. Nie to forum.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 20:33 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #2 : 21-06-2011, 17:02 »

Niekoniecznie pomyłka. Nie wykluczamy możliwości instalowania implantów.

Tytanowe implanty wydaja się być idealnym rozwiązaniem w zastępowaniu utraconych zębów. Muszą tylko być spełnione dwa podstawowe warunki: po pierwsze materiał musi być idealnie czysty, gdyż już zawartość 0,02% niklu może wywołać reakcję odrzucenia implantu, po drugie, należy mieć organizm oczyszczony z toksyn, by implant mógł się przyjąć. Zasadniczą wadą jest niestety cena.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2011, 17:06 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
terencza
« Odpowiedz #3 : 28-06-2011, 12:30 »

Teraz właściwie prawie każdy gabinet umożliwia założenie implantów, korzystałam z tej oferty http://www.ortodoncja-stomatologia.pl w Mikołowie, czyli w pobliżu Katowic, mają nowoczesny sprzęt i implant właściwie nie różni się od oryginału.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 20:33 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #4 : 28-06-2011, 20:55 »

Implant, wbrew obiegowej opinii, to sama śruba wkręcana w kość, imitująca korzeń zęba. Wiele osób niesłusznie nazywa implantami cały zestaw: śruba, mocowanie i korona. Implant zatem nigdy nie wygląda "naturalnie" - bo to po prostu śruba.
Niezależnie od terminologii, warto zapamiętać, że implanty służą po prostu do rekonstrukcji braków uzębienia. Na implantach mocować można różnego rodzaju protezy, mosty i korony protetyczne.
Dobrze, Anberlina, że pytasz, dobrze, że szukasz. To, że "właściwie każdy gabinet umożliwia założenie implantów", nie znaczy, że można się wybrać do obojętnie którego. Sam zabieg wymaga niezwykłej precyzji, a materiały muszą być naprawdę dobrej jakości. Zabieg nie trwa długo, przeprowadzany jest w silnym znieczuleniu (wwiercają się przecież w kość), ból w następnych dniach jest bardzo duży. Niezbędne jest doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg, a wystarczy poszperać po rożnych forach, by się dowiedzieć, że często stomatolodzy "uczą się" w swoich gabinetach - co wywołuje czasami niemiłe komplikacje. Implantologia to ogromny biznes, a stomatolodzy przy stosunkowo niskim nakładzie pracy, zarabiają na takim implanciku bardzo dużo. A więc bardzo lubią "się wkręcać" - a potem..? A potem wszystko można zrzucić na "odrzucenie implantu".  naughty
Implant to inwazja w nasz organizm - czasami jednak niezbędna i spełniająca swoje zadanie w przyszłości. Anberlina, pamiętaj jednak, że po wprowadzeniu implantu konieczny jest drugi półroczny okres konieczny do zintegrowania się implantu z kością szczęki. Przez ten czas nie odczuwa się jeszcze żadnej korzyści, ponieważ nie można jeszcze odbudować korony zęba na implancie.
Fachowość, precyzja z jednej strony - a z drugiej zdrowy organizm, by taką śrubę przyjął bez problemu, to podstawy podjęcia decyzji o zastosowaniu implantu.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #5 : 29-06-2011, 15:00 »

Lilijka, dzięki za ten post smile Nie wiedziałam, że trzeba czekać pół roku przed założeniem korony. Żaden stomatolog którego pytałam, nic na ten temat nie wspominał.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 29-06-2011, 20:30 »

Lilijka, dzięki za ten post smile Nie wiedziałam, że trzeba czekać pół roku przed założeniem korony. Żaden stomatolog którego pytałam, nic na ten temat nie wspominał.
No tak ale w tym czasie masz tzw. koronę tymczasową, która bardzo dobrze wygląda.
Dodam, że po wstawieniu implantu o ssaniu oleju należy zapomnieć.
Zapisane

Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #7 : 29-06-2011, 23:33 »

No tak ale w tym czasie masz tzw. koronę tymczasową, która bardzo dobrze wygląda.
Ze względów estetycznych lub funkcjonalnych, po zagojeniu rany (kilkanaście dni), można wykonać tzw. uzupełnienie tymczasowe (prowizorium - dodatkowo płatne), które różnie może wyglądać - w zależności od możliwości zastosowania nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych. Nie zawsze da się umieścić koronę tymczasową, jeżeli nie była wcześniej używana proteza bądź most.
Dodam, że po wstawieniu implantu o ssaniu oleju należy zapomnieć.
Na zawsze? Dlaczego?
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 23:35 wysłane przez Lilijka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #8 : 30-06-2011, 08:02 »

Ja mam implant w miejscu jedynki i koronę tymczasową miałam założoną od razu. Trudno sobie wyobrazić aby pacjent latał pół roku z gwoździem w dziąśle msn-wink.
Ssanie oleju spowodowało u mnie, bardzo szybko, dyskomfort w postaci odczuwalnego poluzowania w miejscu implantu. Zarzuciłam ssanie oleju i  wszystko szybko wróciło do normy.
Ja wstawiałam implant u doktora Stanisława Kownackiego w Krakowie. Jest to facet najlepszy w Polsce ponieważ zajmuje się protetyką, w tym implantologią od wielu lat (był pierwszy w Polsce). Naprawdę zna się na rzeczy i jest ogólnie mądry.
http://www.kowdent.pl/
Zapisane

Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #9 : 30-06-2011, 16:07 »

Ja mam implant w miejscu jedynki i koronę tymczasową miałam założoną od razu. Trudno sobie wyobrazić aby pacjent latał pół roku z gwoździem w dziąśle msn-wink.
Wszystko zależy, trzeba dokładnie wypytać stomatologa o możliwości w konkretnym przypadku. Z gwoździem, po założeniu implantu, lata się już całe życie. smile.
Dalej nie wiem dlaczego nie zaleca się ssania oleju przy implantach...
« Ostatnia zmiana: 30-06-2011, 16:09 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #10 : 11-01-2016, 20:05 »

Dalej nie wiem dlaczego nie zaleca się ssania oleju przy implantach...

I ja bardzo proszę o odpowiedź, czy po wszczepieniu implantu (oczywiście, po zagojeniu się dziąseł) naprawdę nie powinno się ssać oleju. Dlaczego?
Ssanie oleju ratuje moje zatoki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 11-01-2016, 23:33 »

To jakaś głupawka z tym zakazem ssania oleju przy implantach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #12 : 13-01-2016, 12:36 »

Acha, czyli można :-) Dziękuję za odpowiedź.
Też tak myślałam, widzę po sobie, że ssanie oleju korzystnie działa na dziąsła i nie chciałabym go zarzucać, jeśli potrzebny będzie implant.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!