Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO i glistnik  (Przeczytany 9987 razy)
Dorotka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.07.2011
Skąd: Londyn
Wiadomości: 11

« : 18-07-2011, 21:56 »

Zaczelam pic MO 2 tygodnie temu (po tygodniu pelna dawke), a glistnik 5 dni temu. Od momentu wprowadzenia glistnika mam biegunke, ale jest ona do opanowania.
Wczoraj cala noc nie spalam, bo mialam bardzo duze wzdecie i bol, a dzisiaj rano wymioty. Do tej pory nie moge nic zjesc.

Czy mam kontynuowac glistnik i MO, czy pic samo MO?

O mnie:

1. 30lat

2. Wzdecia

3. Zaczelo sie od sporadycznych wzdec, teraz sa one permanentne. U angielskiego lekarza zostala postawiona diagnoza  'syndrom nadwrazliwego jelita', jednak nie mialam zadnych badan. Postanowilam wziac sprawe w swoje rece i sama sie zdiagnozowac. Trafilam na Bioslone i wszystko mi pasuje: wzdecia, bialy nalot na jezyku, czeste grzybice pochwy w przeszlosci, zmeczenie, sennosc.
6 tygodni temu otrzymalam 2 antybiotyki na kaszel, od tego momentu mam wzdety brzuch i czuje, ze opadam z sil.
Od 10 lat biore leki hormonalne, teraz Yasmin, jako, ze mam niedobor estrogenu.

4. Odzywianie: warzywa, ryz, chleb na zakwasie, wedliny, owoce, niestety tez slodycze (jestem od nich uzalezniona). Nie jem glutenu. Kawa i mleko wzmagaja wzdecia, a po alkoholu wymiotuje

5. Praca jest glownie siedzaca i wyczerpujaca, jako, ze z dojazdem zajmuje mi 11 godzin dziennie


Przepraszam za pisownie bez polskich znakow, ale nie mam polskiej klawiatury.


Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #1 : 18-07-2011, 22:30 »

Nie piszesz po co bierzesz ten glistnik.

Od 10 lat bierzesz leki hormonalne. Ale tu już nie pytasz czy postępujesz dobrze. Tu zakładam, że wiesz czy postępujesz dobrze i dla kogo dobrze…

Swój post umieściłaś w dziale "Wziąłem zdrowie we własne ręce". Wzięcie zdrowia we własne ręce polega na tym, że samodzielnie się zdobywa wiedzę o zdrowiu i wciela się ją w życie.

Z uwagi na dział, w którym umieściłaś swój post, proponuję byś sama zaproponowała odpowiedź na swoje pytanie smile Ewentualne błędy zostaną skorygowane przez bardziej doświadczonych forumowiczów.

Możliwość używania polskich znaków diakrytycznych nie zależy od tego jaką klawiaturę się posiada. Ja też nie mam polskiej klawiatury. Aby móc używać polskich znaków diakrytycznych wystarczy odpowiednio skonfigurować system operacyjny.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2011, 00:01 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Dorotka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.07.2011
Skąd: Londyn
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #2 : 18-07-2011, 23:17 »

Dziekuje za szybka odpowiedz.
To juz zrobilam pierwszy blad: umiescilam post w niewlasciwym miejscu. Zle zrozumialam, iz jest to dzial dla poczatkujacych. Przepraszam.

Glistnik biore, by wytepic ewentualne robactwa i grzybice. Niestety nie mialam zadnych badan, dlatego nie wiem, co dokladnie mi dolega, ale mam objawy grzybicy. Glistnik kupilam niedawno po radach bioenergoterapeutki i potem czytajac na Bioslone o glistniku, przekonalam sie do jego pozytywnych wlasciowsci.

Nie wiem, czy postepuje dobrze z lekami hormonalnymi. Nigdy nie mialam regularnej miesiaczki i dlatego ginekolog przepisal mi leki hormonalne. Przy kazdej probie odstawienia tych lekow nie mialam miesiaczki i lekarze dawali mi zastrzyk z progesteronu i potem znow tabletki na uregulowanie cyklu. Wiem, ze jest to duza ingerencja w moj organizm, ale nie znalam innego sposobu na moje miesiaczki, lekarze nie dali mi innej opcjii. Czytajac Bioslone wiem, ze zaklocenia hormonalne takze sa spowodowane toksycznoscia organizmu. Boje sie jednak podjac juz teraz taki kroku, by odstawic tabletki, jako, ze boje sie, ze znow nie bede miec miesiaczki. Jednak mam zamiar w przyszlosci, przy bardziej oczyszczonym organizmie tego sprobowac.

Przepraszam, ale nie znam sie na systemach operacyjnych i nie wiem jak go skonfigurowac aby miec polskie znaki.

Jako, ze zasugerowales, ze mam sama sprobowac odpowiedziec na pytanie, to wydaje mi sie, ze powinnam pic samo MO, a ewentualny glistnik wprowadzic dopiero po jakims czasie. Wnioskuje tez po Twoim poscie, ze powinnam miec powod, aby pic glistnik, a ja konkretnego nie mam, wiec poddaje w watpliwosc picie glistnika.


Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 18-07-2011, 23:49 »

Najważniejsze to samodzielnie myśleć, samodzielnie odczytywać i interpretować sygnały organizmu. Jesteś na początku dobrej drogi.

Jak słusznie wywnioskowałaś na glistnik jest jeszcze za wcześnie. Natomiast za jakiś czas może się okazać, że glistnik nie będzie Ci w ogóle potrzebny. Zastosowanie każdego leku musi być uzasadnione.

Co do leków hormonalnych to trzeba przygotować się do ich odstawienia, przede wszystkim merytorycznie. Zdobywaj wiedzę. Przejściowe zakłócenie cyklu pewnie okaże się nieuniknione. Odwagi. Trzeba zaufać organizmowi, jego mądrości. Organizm wie co robi, nawet gdy to się nam niepodoba, jest niewygodne. Organizm poprzez objawy chorobowe zmierza do zdrowia. Jeśli te prozdrowotne objawy chorobowe zwalczymy lekami, bez względu na ich rodzaj (hormony, antybiotyki, suplementy, sterydy, techniki psychologiczne, zioła) to organizm stanie w miejscu i nie będzie mógł odzyskać zdrowia. W dłuższej perspektywie czasowej owe stanie w miejscu zmieni się w oddalanie się od zdrowia.

Aby skonfigurować swój system operacyjny do używania polskich znaków wpisz jego nazwę w wyszukiwarkę internetową razem z frazą 'polskie znaki' (lub podobną) i poszukaj rozwiązania.

Wątek przenoszę do działu: W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości
« Ostatnia zmiana: 19-07-2011, 00:01 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Dorotka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.07.2011
Skąd: Londyn
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #4 : 19-07-2011, 00:02 »

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Na odstawienie hormonów już się przygotowuje:)

Jak na razie MO, staram się odżywiać według zaleceń Biosłone i ssać olej.

Dziękuję za wskazówki dotyczące systemu operacyjnego (pozostawiam to zadanie na wolny weekend) widać, że mogę też powiększyć tutaj moją wiedzę informatyczną:)
« Ostatnia zmiana: 19-07-2011, 00:11 wysłane przez Heniek » Zapisane
Zibi0001
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16.07.2012
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #5 : 06-10-2013, 21:54 »

Możecie mi powiedzieć, czy można stosować jednocześnie glistnik i MO. Pragnę rozpocząć kurację jaskółczym zielem ze względu na lamblie i inne pasożyty.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2013, 22:02 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 06-10-2013, 23:02 »

Nic nie stoi na przeszkodzie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi0001
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16.07.2012
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #7 : 07-10-2013, 21:05 »

Dziękuję Mistrzu za wskazówkę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!