Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 01:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zerwanie mięśnia piersiowego większego, klilka pytań co do rehabilitacji  (Przeczytany 9356 razy)
TataKaji
« : 05-08-2011, 16:49 »

żegnam. 19.07 zerwał mi się na treningu mięsień większy klatki piersiowy. Oczywiście wielki krwiak. Lekarze i ratownicy robili mi zdjęcia, bo sami nie wierzyli, że pierś może mieć taką pojemność, zresztą ja też. Doraźny zabieg odbarczania i w piątek 29.07 zabieg właściwy, czyli zszycie mięśnia. Zalecenie to unieruchomienie ręki na okres 6 tygodni. Lekarz mówił po operacji, że po tym czasie mogę zabrać się za treningi, nie wiem tylko, czy mówił o rehabilitacji, czy siłowni (z gestykulacji raczej o to drugie), mogłem się wypytać . W sumie minął tydzień i mięsień zaczął się goić, bo z dnia na dzień boli coraz mniej. Więcej niż łokieć oddalony o 20cm od korpusu, oczywiście nie próbowałem i nie będę przez jakiś czas.

Teraz mam 3 pytania.
Są wam znane przypadki takich kontuzji i ewentualne dalsze historie takich osób w sporcie?
Czy zdjęcie stabilizatora na noc, o ile ktoś się nie wierci i trzyma rękę blisko ciała i nieruchomą (lub między nogami jeśli sen na boku) jest względnie dopuszczalne?
Szew raczej nie puści, prędzej włókno i tego się boję, dlatego zastanawia mnie, czy gdyby tak miało się stać, to czułbym przy tym wyraźny ból?

Jeśli doczytałeś do tego miejsca to już Ci dziękuję, z góry natomiast za wszelką odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 25-06-2016, 22:02 wysłane przez ArtComp » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 05-08-2011, 17:05 »

Drogi panie, 'wyczyny' (czyli to, co wyczyniacie sami ze sobą), Was 'sportowców', a potem co rusz opisujecie na tym forum to jest niezły 'polew'. Uśmiałam się, po raz kolejny. Dzięki za efektowną poprawę nastroju. thumbup
... zerwał mi się na treningu mięsień większy klatki piersiowy.
Nie jest źle, bo co by było gdyby urwało się panu co innego? blink
« Ostatnia zmiana: 06-08-2011, 13:07 wysłane przez Apollo » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #2 : 05-08-2011, 17:23 »

O tak, zerwanie mięśnia to wyjątkowo humorystyczne zdarzenie, ubaw po pachy (nomen omen).
Do sportu wrócisz, stabilizatora jak nie musisz to nie zdejmuj. W jednym Klara ma rację... to nie to forum.
« Ostatnia zmiana: 06-08-2011, 14:09 wysłane przez Apollo » Zapisane
TataKaji
« Odpowiedz #3 : 05-08-2011, 22:33 »

A to wybaczcie. W tym temacie google dość wysoko wskazał to forum, więc pomyślałem, że warto napisać.

Swoją drogą Klara to fajne rzeczy cię śmieszą, pozazdrościć tylko 'dojrzałości'.
« Ostatnia zmiana: 06-08-2011, 14:09 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #4 : 06-08-2011, 08:45 »

Scorupionie i TatoKaji, nie śmieszy mnie zerwany mięsień, lecz coś zupełnie innego i o ile TataKaji mógł nie zrozumieć aluzji (skoro jak pisze nie jest z tego forum), o tyle Ty Scorupion powinieneś.
« Ostatnia zmiana: 06-08-2011, 14:09 wysłane przez Apollo » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!