Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora wątroba  (Przeczytany 23275 razy)
misio2682
« : 09-09-2011, 20:06 »

Mając chorą wątrobę, lepiej stosować same nasiona z ostropestu 3 x dziennie, czy robić koktajle błonnikowe z dodatkiem ostropestu? Chciałbym się skupić teraz szczególnie na wątrobie. Zamierzam codziennie mielić nasiona ostropestu i zjadać go 3 x dziennie po łyżeczce. Czy robiąc koktajle z dodatkiem ostropestu, zwiększać dawkę ostropestu, czy dawać po 1 łyżeczce nasion słonecznika, dyni, siemienia i ostropestu? I czy koktajle/ostropest lepiej zjadać na czczo, czy to nie ma żadnej różnicy. Niektórzy piszą, że można zjadać zmielone nasiona, inni że zalewać nasiona gorącą wodą. Jak najlepiej stosować ostropest, aby najefektywniej działał?
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 14:17 wysłane przez Apollo » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #1 : 09-09-2011, 20:36 »

Pij po prostu KB i nie kombinuj. Zmiel w młynku łyżkę ostropestu, łyżkę siemienia i łyżkę dyni/słonecznika. Jeżeli jesteś na DP I etapu, to do tego buraczek lub marchewka, jeżeli nie jesteś na DP, to jabłko, jeżyny, maliny czy inny owoc, jaki masz. Ja lubię żurawinę, jest z nią super słodziutki KB. To wszystko zmiksuj blenderem, oczywiście z dodatkiem wody (ja dodaję przegotowaną, letnią). Nigdy nie dosładzam. Wiem, że inni dodają miód. Ja nie lubię za słodkiego KB. Zresztą nie słodzę niczego. W nadmiarze wszystko jest bee...
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 14:17 wysłane przez Apollo » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
misio2682
« Odpowiedz #2 : 10-09-2011, 16:49 »

A robiąc koktajl, to zalewać go wrzątkiem czy zwykłą, przygotowaną letnią wodą? Chodzi o to, czy jak zaleję koktajl (pestki dyni, słonecznika, siemienia, nasiona ostropestu) wrzątkiem, to czy nie straci on swoich wartości odżywczych i leczniczych?
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 18:09 wysłane przez Solan » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #3 : 10-09-2011, 17:03 »

http://www.bioslone.pl/koktajl-b%C5%82onnikowy
Cytat
Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne związki organiczne zostają gwałtownie uaktywnione. Ponieważ w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystać w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl należy wypić stosunkowo szybko – w ciągu powiedzmy kwadransa od jego przyrządzenia.
Po pierwsze zalewając wrzątkiem wydłużysz czas wypicia koktajlu (gorący). Po drugie (specem nie jestem) ale wydaje mi się, że przyspieszysz odparowanie związków organicznych. Mogę się mylić.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
misio2682
« Odpowiedz #4 : 10-09-2011, 17:45 »

Niektórzy piszą, żeby zalewać wrzątkiem i parzyć 15 minut, po czym wypić. Nie jestem do tego przekonany, bo jak pisał Pan Słonecki - związki zawarte w koktajlu są aktywne do 15 min. po zrobieniu koktajlu i w tym czasie należy go spożyć.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 18:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 10-09-2011, 17:54 »

Misio_- co Ty czytasz? Jak parzyć? Czytać książkę "Zdrowie na własne życzenie" - 10, 20, 30 razy, do skutku! Tam jest podane na tacy, jak w najlepszym lokalu!
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 18:11 wysłane przez Solan » Zapisane
misio2682
« Odpowiedz #6 : 10-09-2011, 17:57 »

Nie posiadam niestety jeszcze tej książki. Swoją wiedzę opieram na artykułach zamieszczonych na portalu. Przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 18:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #7 : 10-09-2011, 18:08 »

Ty nie masz przepraszać. Na początek nie pięć kilogramów ostropestu, tylko książki i 20 dkg ostropestu. Za darmo masz dostępny PORTAL O ZDROWIU BIOSŁONE, bez przygotowania to zgaduj_- zgadula!
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 18:10 wysłane przez Solan » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #8 : 10-09-2011, 23:23 »

Nie posiadam niestety jeszcze tej książki. Swoją wiedzę opieram na artykułach zamieszczonych na portalu. Przepraszam.
Cytat
''Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie.'' - Jan Zamoyski (1542 - 1605)
W gorącej wodzie kompany.

Niektórzy piszą, żeby zalewać wrzątkiem i parzyć 15 minut, po czym wypić.
Gdzie tak piszą?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!