Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Upojenie alkoholowe  (Przeczytany 51204 razy)
darek
« : 10-09-2011, 14:05 »

Upojenie alkoholowe. Powinno pojawić się w momencie wniknięcia dużej ilości alkoholu do krwi. Jeśli jednak "załatamy" sobie cały układ pokarmowy, jak ów alkohol przeniknie do krwi i nastąpi upojenie?

Czy może zdarzyć się tak, że po jakimś czasie picia MO upojenie pojawia się później niż dotychczas i dodatkowo z większą siłą? W ostatnim roku zdarzyło mi się wypić 3 razy i za każdym razem upojenie pojawiało się później i ze zwiększoną siłą.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 10-09-2011, 14:21 »

To kiedy i jakie efekty picia alkoholu wystąpią, zależy od wielu czynników. Uszczelnienie nabłonka, jak również wzmocnienie organizmu poprzez zdrowy tryb życia (dieta), wpływa oczywiście na to, jak reagujemy na wszelkie trucizny.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2011, 15:59 wysłane przez Apollo » Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #2 : 11-09-2011, 09:01 »

Czy to nie jest tak, że oczyszczony organizm silniej reaguje na toksyny z zewnątrz - w tym wypadku alkohol? U siebie zauważyłem, że już po jednym kieliszku wina głowa zaczyna wirować. Nigdy nie wlewałem w siebie wielkich ilości alkoholu, ale to, przyznam, jest zastanawiające.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2011, 09:03 wysłane przez Stamar » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 11-09-2011, 09:41 »

Czy to nie jest tak, że oczyszczony organizm silniej reaguje na toksyny z zewnątrz - w tym wypadku alkohol? U siebie zauważyłem, że już po jednym kieliszku wina głowa zaczyna wirować. Nigdy nie wlewałem w siebie wielkich ilości alkoholu, ale to, przyznam, jest zastanawiające.
Oczyszczony organizm i zdrowy przewód pokarmowy (bez nadżerek) sprawia, moim zdaniem, że możemy pozwolić sobie na więcej w spożyciu (nie tylko alkoholu), bez szczególnych konsekwencji.
Mój przykład: Podobnie jak Ty teraz, ja zawsze miałam problemy (zawroty głowy, ból) po wypiciu nawet jednego (nawet połowy) kieliszka wina. W ubiegłym roku, chcąc poprawić pracę nerek, postanowiłam przejść kurację Nefroseptem. Nic z tego - zawroty i ból głowy, jak za dawnych lat. Tydzień temu, czyli po blisko dwóch latach życia wg Biosłone, zastosowałam Nefrosept na nowo. Żadnych, nawet najmniejszych zawrotów ani bólu głowy nie miałam. W związku z tym wzięłam się za ajerkoniak (coś mocniejszego) - samopoczucie jak po herbacie a nawet lepiej msn-wink.
Zapisane

KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 11-09-2011, 12:15 »

Przy braku homeostazy mikroflory w jelitach, a przy przeroście znanego nam grzybka - który zużywa węglowodany proste i prowadzi sobie spokojnie fermentację alkoholową - organizm jest na permanentnym rauszu i niewiele potrzeba alkoholu z zewnątrz, aby zaspokoić głód organizmu na uzależniającą używkę bądź przekroczyć poziom tolerancji organizmu na tą toksynę. Szybko mamy objawy zatrucia alkoholowego z charakterystycznymi objawami "kaca", a uogólniając podtrucia organizmu.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21148.msg140202#msg140202
 
« Ostatnia zmiana: 11-09-2011, 12:33 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #5 : 11-09-2011, 12:20 »

OK, rozumiem, że w moim przypadku to nie jest wcale oczyszczenie, tylko dziurawe jelita.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2011, 17:53 wysłane przez Apollo » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #6 : 12-09-2011, 04:13 »

Że niby u Stamara badanie krwi wykaże promile?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 12-09-2011, 06:07 »

A przestańcie z tym alkoholem. Trucizna rujnująca zdrowie dziesięć razy bardziej niż sport. No chyba, że ktoś potrzebuje zabić świadomość totalnej beznadziei życia.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 12-09-2011, 09:40 »

Jedna z lepszych substancji zabijająca na raty.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 12-09-2011, 11:50 »

Cytat
No chyba, że ktoś potrzebuje zabić świadomość totalnej beznadziei życia.
To już wiem, dlaczego nie mam potrzeby picia alkoholu. Nie mam świadomości beznadzei życia. Wręcz przeciwnie, z każdym dniem coraz bardziej dostrzegam jego sens. Czego i Tobie Skorupionie życzę :-).
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #10 : 12-09-2011, 12:11 »

Życzysz mi już chyba z piąty raz, jestem głęboko wdzięczny oraz zobowiązany, ale czy mogłabyś łaskawie ten sens zaprezentować? Dopytuję się każdego, kto tak twierdzi i jeszcze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co najwyżej jakieś banialuki.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2011, 16:38 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #11 : 12-09-2011, 12:27 »

Ja Ci to wyjaśnię: każdy bezsens ma swój sens, bo gdyby nie miał sensu, to by był bez sensu.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2011, 16:38 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #12 : 12-09-2011, 13:06 »

Stan upojenia zależy od jakości alkoholu, jego procentu, od spożywania lub nie posiłków w trakcie picia, od ruchu, od wcześniejszego wysiłku w ciągu dnia, stresu.....  Tymczasem padła diagnoza, że dziurawe jelita. Przypomina mi to przychodnię.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #13 : 12-09-2011, 13:38 »

Cytat
No chyba, że ktoś potrzebuje zabić świadomość totalnej beznadziei życia.
To już wiem, dlaczego nie mam potrzeby picia alkoholu. Nie mam świadomości beznadzei życia. Wręcz przeciwnie, z każdym dniem coraz bardziej dostrzegam jego sens. Czego i Tobie Skorupionie życzę :-).
Dopytuję się każdego kto tak twierdzi i jeszcze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co najwyżej jakieś banialuki.
Może to banialuki, ale dla mnie życie ma sens, gdy przebywam wśród ludzi życzliwych, pogodnych, pełnych chęci do życia(bez względu na warunki). Gdy jestem wśród ludzi ciągle narzekających, zgnuśniałych, zapijających się alkoholem, momentalnie tracę ochotę do życia.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #14 : 12-09-2011, 13:46 »

Może to banialuki, ale dla mnie życie ma sens, gdy przebywam wśród ludzi życzliwych, pogodnych, pełnych chęci do życia(bez względu na warunki). Gdy jestem wśród ludzi ciągle narzekających, zgnuśniałych, zapijających się alkoholem, momentalnie tracę ochotę do życia.

Rozumiem.
Twoim zdaniem sensem życia, ponoć od kilku miliardów lat rozwijającego się na naszej planecie, a w kosmosie może i dłużej, jest abyś przebywała wśród życzliwych ludzi. Ok. Proszę o kolejne sensy.
A ciekawe właśnie, czy może być tylko jeden sens, czy ich wiele.
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #15 : 12-09-2011, 14:00 »

Cytat
Tymczasem padła diagnoza, że dziurawe jelita. Przypomina mi to przychodnię.

Może nie tyle diagnoza co najprostsza i najszybsza droga do powrotu na prawidłowy tok rozumowania.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #16 : 12-09-2011, 15:03 »

Sens życia pojawia się wtedy, kiedy znika pytanie o niego. Kiedy przestajemy kurczowo trzymać się schematów i szukać odpowiedzi w kolejnych teoriach.

Myślę że taki stan, dobrostan, wynika z ogólnie pojętego zdrowia - równowagi wewnętrznej i szukania równowagi zewnętrznej. Jasne jest, że nie chodzi tutaj o szukanie tylko miłego towarzystwa. Otoczenie oddziałuje także na nas, a ten który ma więcej od tego się więcej wymaga. Jeżeli szukamy tylko tego co łatwe, to niechybnie doczekamy się problemów.

Dla mnie to wszystko również zawarte jest w idei Biosłone, więc raczej nie pytam już o sens życia, raczej o to. jak osiągnąć taki stan, w którym nie będę musiał w ogóle poruszać takiego tematu.

Ilustracja:
http://www.youtube.com/watch?v=of4DBcP5CK0
« Ostatnia zmiana: 12-09-2011, 16:40 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #17 : 12-09-2011, 15:06 »

Scorupion, nie jest z Tobą tak źle :-). Po pierwsze twierdzisz, że życie sensu nie ma, ale żyjesz :-). Brak logiki, czy coś więcej? Bo gdybym ja doszła do takiego wniosku, to bym sobie strzeliła w łeb. Po drugie, skoro zadałeś sobie pytanie o sens życia, to jest to sukces. Większość ludzi śpi i śpiąc idzie przez życie z klapam na oczach, jak konie pociągowe. Nie wiem, czy Cię teraz rozśmieszę, pewnie tak, ale najwięksi mistycy byli w którymś momencie swego życia w takim stanie świadomości, jak Ty. Kto wie, co życie Ci szykuje. Ja nie odpowiem Ci na pytanie, jaki sens ma życie, bo z mojego doświadczenia wynika, że odpowiedź nadchodzi do każdego indywidualnie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 12-09-2011, 15:31 »

Po pierwsze twierdzisz, że życie sensu nie ma, ale żyjesz :-). Brak logiki, czy coś więcej?

Nie ma sprzeczności.

Cytat
Kto wie, co życie Ci szykuje. Ja nie odpowiem Ci na pytanie, jaki sens ma życie, bo z mojego doświadczenia wynika, że odpowiedź nadchodzi do każdego indywidualnie.

No, to wspólnie i w porozumieniu ustaliliśmy, że nie znamy sensu życia i nie wracajmy już do tego tematu.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #19 : 12-09-2011, 16:08 »

Jest sens, czy go nie ma? Raz na jakiś czas w palnik trzeba dać. Reset jest przydatny.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!