Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostropest plamisty - dawka.  (Przeczytany 116128 razy)
misio2682
« : 21-09-2011, 15:56 »

Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka? Mało jest informacji na temat ilości spożywanego ostropestu. Ja mam poważne problemy z wątrobą. Jak wcześniej pisałem ok. 3 lata mam "żółte oczy", lecz wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Nawet nie myślałem, że oczy mogą być żółte i nigdy nie zwracałem na to uwagi. Piję koktajle 3 x dziennie, więc tak jakbym spożywał 3 łyżki ostropestu dziennie. Ktoś na forum pisał, że dawka 2 łyżek ostropestu to dawka dla "kanarka'' i że przy chorej wątrobie powinno się spożywać ok. 8 łyżek ostropestu. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2011, 22:45 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 21-09-2011, 17:36 »

W chorobie wątroby pijesz trzy razy dziennie koktajl błonnikowy, do każdego dodając 1 łyżeczkę ostropestu.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #2 : 21-09-2011, 18:10 »

Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka?

Dawka profilaktyczna ostropestu to 1 łyżka na dzień.
Dawka lecznicza jest trzykrotnie większa od profilaktycznej, czyli 3 łyżki na dzień.
Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #3 : 21-09-2011, 20:43 »

http://bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Cytat
Do porcji koktajlu należy dodać jedną łyżeczkę do herbaty nasion ostropestu. Koktajle można stosować zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. W chorobach wątroby dawka terapeutyczna wynosi trzy koktajle błonnikowe z dodatkiem ostropestu dziennie.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #4 : 22-09-2011, 08:05 »

Ilości ostropestu w koktajlu jednoznacznie ustalić nie można, ale są pewne wskazówki, wedle których profilaktycznie stosuje się go w ilości 2 płaskie łyżeczki do herbaty dziennie. Zwykle dawka terapeutyczna jest trzykrotną wielkością dawki profilaktycznej, czyli 6 płaskich łyżeczek dziennie. A zatem ilość ostropestu należy dobrać indywidualnie, obserwując swój organizm, czy swojego podopiecznego.

Ja pijam codziennie 2, 3 koktajle z ostropestem i żadnych reakcji po jego wdrożeniu nie odnotowałem.

2 łyżeczki = 1 łyżka a 6 łyżeczek = 3 łyżki.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2011, 08:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #5 : 08-02-2012, 15:05 »

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ostropestu w większych dawkach i przez dłuższy okres czasu, u osoby nie mającej dolegliwości ze strony wątroby, trzustki? Ja pijam, średnio 2-3 razy dziennie, KB i dodaję po łyżce stołowej ostropestu do KB i nie widzę żadnych nieprzyjemnych reakcji. W Internecie także nie znalazłem jakichś informacji świadczących o tym, że są jakieś ograniczenia w jego stosowaniu. Jak jest faktycznie? Czy istnieją jakieś przesłanki świadczące o umiarkowanym spożywaniu ostropestu ze względu na możliwe wystąpienie jakichś działań ubocznych?
« Ostatnia zmiana: 08-02-2012, 16:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #6 : 08-02-2012, 15:59 »

Scorpion nie sądzę, żeby ostropest mógł Ci w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Pytanie tylko, po co go aż tyle dodajesz? Na początku picia KB, podobnie jak Ty, spożywałam dość dużo ostropestu - też coś ok. 3 łyżek dziennie. Zmniejszyłam dawkę, jak zorientowałam się, że po KB z ostropestem momentalnie ogarnia mnie totalne zamulenie i niechęć do jakiegokolwiek działania. To zapewne przez uwalniane z wątroby toksyny (jeśli źle myślę, proszę mnie poprawić). Teraz ostropest dodaję do KB tylko raz dziennie, znacznie mniejszą dawkę, a mgła umysłowa i tak się pojawia. Wniosek z tego taki, że ostropest mimo małej dawki ma silne działanie. Scorpion, to że nie masz 'żadnych nieprzyjemnych reakcji' nie znaczy, że u Ciebie ziółko nie działa. Tak więc radziłabym zmniejszyć dawkę, bo zjadanie 3 łyżek dziennie to jednak przesada. No chyba, że kupiłeś tonę ostropestu i chcesz się go szybko pozbyć. msn-wink
Zapisane
Iwoneska
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 17.12.2011; oliwa-1.04.12(przerwa 1.06-1.07)
Skąd: pomorze/Niedersachsen
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #7 : 23-02-2012, 17:07 »

A jaka dawka ostropestu dla cukrzyka i dla dziecka zdrowego?
Zapisane

Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #8 : 15-10-2012, 21:22 »

Od miesiąca dodaję ostropest do KB. Jestem bardzo zadowolona z efektów: zniknęła zgaga, wzdęcia, 2 kupy dziennie o prawidłowej konsystencji, wielkości i kształcie, ale podniosło się również ciśnienie. Czy możliwe, że ostropest to spowodował? Bardzo bym nie chciała z niego zrezygnować, proszę o radę. Dodam, że nie leczę się na nadciśnienie. Ale ostatnio miewam 140/92, 138/88, a dzisiaj miałam 150/100. Trochę jestem zaniepokojona.
 
« Ostatnia zmiana: 15-10-2012, 21:28 wysłane przez Agata » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #9 : 15-10-2012, 21:44 »

Nie pijesz przypadkiem melisy z citroseptem? (Jeśli tak, to odstaw). A na czym teraz pijesz MO? Nie na citrosepcie? Mnie właśnie podskoczyło ciśnienie, jak przeszłam na aloCIT. Miałam podobne do Twojego. Nie przejęłam się tym zbytnio, bo poczytałam na forum, że podniesienie ciśnienia oznacza oczyszczanie (o ile pamiętam, to gruczołów dokrewnych). Piłam Intractum Crategi, Nefrosept, kwiat głogu (bardzo krótko), później mieszankę na drogi moczowe (oczywiście nie wszystko na raz), ale mam wrażenie, że nawet gdybym tego wszystkiego nie piła, to i tak po pewnym czasie samo by się unormowało. Teraz już rzadko mi skacze (ciśnienie oczywiście), ale czasem się jeszcze zdarza.

Podejdź do tego spokojnie (nerwy i zaniepokojenie jeszcze bardziej podniosą Ci ciśnienie), poczytaj o tym problemie na forum (użyj wyszukiwarki) i uzbrój się w cierpliwość. Oczywiście nikt Ci nie zabrania mierzyć ciśnienia, by kontrolować sytuację smile
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 07:18 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #10 : 16-10-2012, 07:08 »

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Tak, MO piję na citrosepcie z tym że, ja piję miksturę już trzeci rok, pierwszy był z aloesem i faktycznie jak przechodzę na citrosept mam problemy ze skokami ciśnienia ale teraz, po ostropeście te skoki są wysokie. Wiem, że spokój i jeszcze raz spokój. Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy. Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 14:18 wysłane przez Agata » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #11 : 16-10-2012, 15:18 »

Cytat
Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?

Gosiu, korzystaj z wyszukiwarki.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17212.msg146058#msg146058
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #12 : 17-10-2012, 14:24 »

Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy.
Tak jak Ci wcześniej napisałam: podniesienie ciśnienia może oznaczać, że organizm wziął się za porządki. A przecież ostropest też mógł się przyczynić do tego, że coś się w końcu odblokowało i oczyszczanie ruszyło.
Ja jednak bym się zastanowiła, czy przypadkiem to nie ocet jabłkowy w MO jest powodem wzmocnienia objawów oczyszczania. Wiele osób z zadowoleniem pisało, że dopiero taka MO powoduje większe reakcje organizmu (ale przyspieszanie nie jest wskazane), inne narzekały, że ocet w MO im w ogóle nie służy i nie podchodzi. Ja należę do tych drugich (no może z wyjątkiem narzekania smile). Organizm nam wszystko sygnalizuje, trzeba tylko nauczyć się go słuchać.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #13 : 20-02-2013, 08:48 »

Mam pytanko, mój tata ma problemy z wątrobą, mocno otłuszczona i powiększona, przy tym  wysoki
cholesterol, ile razy dziennie mógłby pić koktajle z ostropestem i czy może robić koktajle z samego ostropestu?
« Ostatnia zmiana: 20-02-2013, 11:42 wysłane przez Whena » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #14 : 20-02-2013, 09:04 »

Lecznicza dawka sylimaryny zawartej w ostropeście to 420 mg na dzień, podzielone na trzy porcje.
W nasionach ostropestu jest 5 % sylimaryny. Jak wyliczyli inni, to daje 84 g ostropestu na dzień, czyli 3 duże łyżki. Nie jest konieczne picie trzech KB dziennie, w związku z tym. Ja uważam, że przy stłuszczeniu wątroby jeden KB w zupełności wystarczy a większa ilość może tylko pogorszyć sprawę bo przy stłuszczeniu wątroby należy, do czasu jej uzdrowienia, unikać wszelkich ziaren, oprócz ostropestu. Zalecaną dawkę ostropestu można przyjąć jako przegryzkę (1 porcja), jako zmielone z dodatkiem tylko wody (2 porcja) i w KB (3 porcja).
Przy stłuszczeniu wątroby warto przeczytać, polecaną przez Brajana30, książkę Sandry Cabot:" Stłuszczenie wątroby. Zapobieganie i leczenie." Nie ze wszystkim tam się zgadzam ale ważniejsze punkty, na przykład dieta, są dobre i zgodne z nurtem Biosłone.
Zapisane

Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #15 : 28-03-2013, 10:00 »

Tak, jeżeli jesz dużo tłuszczu to mniej węgli powinno się jeść.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #16 : 28-03-2013, 11:49 »

Spokojnie panowie, jak najbardziej na wiedzę nie należy się zamykać bo taka wiedza staje się religią, a nie o to chodzi. Czytać trzeba, ale przeczytaną wiedzę trzeba „filtrować” tak jak napisała Klara że też nie ze wszystkim się zgadza i ja mam podobne zdanie. Jeśli chodzi o mnie to ja pisałem o książce Sandry Cabot „Leczenie chorób tarczycy” i ta książka jest naprawdę godna polecenia, o czym pisałem tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2628.msg177598#msg177598
Jeśli chodzi o książkę „Zdrowa wątroba, zdrowe jelita” to trzeba tą książkę czytać z uwagą i „filtrować” to co się przeczyta. Sandra Cabot to lekarz, sporo wie o prawdziwym zdrowiu i jak obserwuję jej literaturę to ona przeszła taka ewolucję od leczenia do dbania o zdrowie, oczywiście jako lekarz nie wyzbyła się pewnych uprzedzeń i to właśnie widać w książce „Zdrowa wątroba, zdrowe jelita” zalecając unikanie tłuszczów zwierzęcych rzekomo niezdrowych dla wątroby, ale o oliwie z oliwek już pisze dobrze. A przecież wiadomo że oliwa z oliwek jest dobra dlatego że zawiera dużo kwasów nasyconych, natomiast tłuszcze zwierzęce mają jeszcze więcej tych kwasów i dla wątroby jest to dobre, gdyż żółć nie zalega i nie tworzą się kamienie żółciowe. Ale generalnie książka warta przeczytania przy odpowiednim „filtrowaniu wiedzy”.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #17 : 01-08-2013, 13:37 »

Od paru dni postanowiłam terapeutycznie stosować ostropest. Wielkiej zmiany nie widzę, poza częstszym wypróżnianiem. Wydaje mi się też, że nie ma niestrawności i ogólnie wszelkich bóli w układzie pokarmowym. Na razie to dopiero początek a zdecydowałam się na tą terapię ze względu na pryszcze na twarzy i paraliżujące zimno, jak tylko przyjdą jesienne chłody. Miewam tez bóle okołowątrobowe, chociaż żadnych badań na ten organ nigdy nie robiłam.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2013, 20:08 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #18 : 05-08-2013, 10:02 »

Trochę czasu stosuję już terapię ostropestem. Praktycznie codziennie dwie kupy, zwiększona potliwość (chociaż tu nie mam pewności co do przyczyny, bo za oknem 36*C), zwiększone kłucie w okolicach wątroby i w miejscach jelitowych, w których mam problem od lat. A więc reasumując, nastąpiło zaostrzenie objawów. Dodam, że jestem od kilku miesięcy na MO z oliwą z oliwek i nie wiem czy zmienić olej na kukurydziany, aby MO dotarła do wątroby. Mam problem z określeniem gdzie dokładnie znajduje się konkretny organ, stąd moje wątpliwości (schematy jakiekolwiek, niczego mi nie ułatwiają). Teoretycznie rzecz biorą, to chyba dobrze, że boli, ale robi się to upierdliwe.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #19 : 15-08-2013, 20:17 »

Ciekawe, bo bóle ustały. Była to zatem jakaś naprawa w przewodach żółciowych albo wątrobie. Apetyt na ostropest już mniejszy niż na początku. Stosuję w związku z tym dwie porcje, zamiast trzech. Czy widzę jakąś zmianę? Cera nieco lepsza, no i te częstsze wypróżnienia (nie biegunki) oraz brak wzdęć czy gazów. Jak długo można stosować dawkę terapeutyczną aby nie przegiąć? Co do MO, to zdecydowałam nie zmieniać na razie oleju, jeśli ostropest robi remont wątroby. Chociaż jest zasada, że stosujemy ten olej, który zalecany jest na ten odcinek układu, który nam doskwiera.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!