Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakość życia zwierząt domowych.  (Przeczytany 3692 razy)
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« : 08-10-2011, 15:23 »

Macie lub znacie ludzi którzy mają w domu kota, psa lub królika? Chodzi mi o te większe ssaki. Jak oceniacie jakość pożywienia tych zwierząt?
Nie trzymam w domu takich zwierzątek ale kilku moich znajomych ma. Dają swoim pupilkom mleko z kartonu (w przypadku kotów), jakaś karma puszkowana i to co sami jedzą a raczej to co zostało z talerza.
Od czasu do czasu gości u mnie kot sąsiada, otwiera drzwi i sobie wchodzi, wtedy zazwyczaj dostaje jakieś mało przetworzone mięso (czyli to co domownicy jedzą) lub surowe. Kotek wcina i domaga się więcej jakby nigdy nie jadł coś tak dobrego. Złości mnie taka sytuacja, że zwierzątka głodne chodzą. Po co brać do domu jak mają być niedokarmione.
Nie wspomniałem jeszcze o warunkach mieszkalnych. Czasem nawet człowiek nie może wyprostować nogi to co dopiero czworonogi.
Dla mnie to jest po prostu nieodpowiedzialność i niezdrowy egoizm, dla swojej wygody i przyjemności skazać na cierpienie innych istot.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 08-10-2011, 15:38 »

Macie lub znacie ludzi którzy mają w domu kota, psa lub królika? Chodzi mi o te większe ssaki. Jak oceniacie jakość pożywienia tych zwierząt?
...
Od czasu do czasu gości u mnie kot sąsiada, otwiera drzwi i sobie wchodzi, wtedy zazwyczaj dostaje jakieś mało przetworzone mięso (czyli to co domownicy jedzą) lub surowe. Kotek wcina i domaga się więcej jakby nigdy nie jadł coś tak dobrego.

Przetestowane na wielu kotach.

Dla mnie to jest po prostu nieodpowiedzialność i niezdrowy egoizm, dla swojej wygody i przyjemności skazać na cierpienie innych istot.

To prawda. Nawet oswojony pies musi być odpowiednio odżywiony, mieć dostateczną ilość ruchu i pewną swobodę aby zachować zdrowie. Trzymanie zwierząt w domach, w klatkach, karmienie ich przetworzonym pokarmem itp. jest chore.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2011, 15:58 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #2 : 08-10-2011, 16:16 »

Największą tragedia jest, jak kupuje się zwierzątko pod wpływem chwili. Bo akurat taka zachcianka czy moda, a pojęcia o tym żadnego się nie ma. Nie dość, że zwierzę skazane jest na pokarm nieodpowiedni, to żadnych warunków na normalny chów nie ma, o tresurze nie wspominając. Na dodatek w różnych filmach takie chore sposoby dbałości o zwierzęta pokazują, że to się w głowie nie mieści.

Dla przykładu:

- Pewien znajomy kupił haskiego... by schudnąć (nadwaga jakieś 60-70 kg)! Po kilku próbach spacerów (taki pies musi się wybiegać po naturalnym podłożu, a nie po asfalcie) jednak zdecydował spędzać ten czas na kapie z psem (dzieląc się Bigmakiem czy podobnym specjałem) - bo to nie "męczy i odstresowuje".

- Pewna znajoma kupiła dla córeczki cziłała, bo córeczka już za duża na strojenie lalek, a pies się nada, no i nauczy ja odpowiedzialności. Więc piesek znosi malowanie, przycinanie, podcinanie, czesanie, farbowanie, perfumowanie, przebieranie i co tam jeszcze im przyjdzie do głowy... W nagrodę za grzeczne pozowanie dostaje to cukierka, to ciastko, to lody czy inne nienaturalne dla psa (zresztą ludzi też) wynalazki.

« Ostatnia zmiana: 08-10-2011, 16:46 wysłane przez Solan » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!