Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ssanie oleju a źródła naukowe  (Przeczytany 53427 razy)
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« : 19-10-2011, 14:21 »

Czy zna ktoś jakieś źródła naukowe odnośnie skuteczności ssania oleju odnośnie usuwania toksyn z organizmu? Stosowałem tą metodę 3 tygodnie. Wierzę w tą metodę w 50%, pozostałe 50%, które do końca mnie przekonają to jakieś źródło naukowe udokumentowane badaniami nad tą metodą bo do tej pory tego nie znalazłem.
Proszę więc wytłumaczyć mechanizm owej absorpcji (wchłaniania). Czy olej absorbuje substancje toksyczne ze:
- śliny,
- dziąseł,
- języka,
- komórek ślinianek?
A może w jakiś inny sposób, o którym nie wiem. Dlatego też chętnie poznałbym ten mechanizm, ponieważ jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi.
Olej (oraz wszystko, co mamy w buzi) pobudza nasz mózg do wytworzenia więcej śliny. Zatem olej jest zaśliniony - stąd ta biała oleista maź, jaką wypluwamy.
  Znalazłem trzy dość ciekawe opracowania, które wnoszą nieco światła na kwestię, poruszoną przez maceratę. Są to materiały angielskojęzyczne (niestety, polskojęzyczny internet w takich kwestiach dopiero raczkuje):

http://www.johcd.org/pdf/Effect_of_O...Gingivitis.pdf

http://academicjournals.org/AJMR/PDF...%20et%20al.pdf

http://www.jisppd.com/article.asp?is...;aulast=Asokan

Zacznę może od końca. Strona jisppd.com należy do Indyjskiego Stowarzyszenia Stomatologii Dziecięcej oraz Profilaktyki Dentystycznej. Na powyższej stronie znalazłem odpowiedź na moje pytanie, a raczej upewnienie się w tym, co wiedziałem do tej pory. Czytamy tam, że:

"It should be clarified that oil pulling cannot actually draw toxins out of the blood as claimed because the oral mucosa does not act as a semi-permeable membrane to allow toxins to pass through."

Chodzi więc o to, że "ssanie" oleju tak naprawdę nie może 'wyciągnąć' toksyn z krwi - jak się powszechnie uważa - ponieważ błona śluzowa jamy ustnej nie zachowuje się tak, jak błona półprzepuszczalna, pozwalając na przedostawanie się przez nią toksyn. Ta wypowiedź - uważam, że - jest kluczowa.

W drugim linku czytamy następującą wypowiedź:

"Toxins and bacteria from the body might be expelled through the tongue and trapped in the oil and removed from the body."

Czyli, że toksyny oraz bakterie pochodzące z naszego organizmu mogą być usunięte przez język i usidlone w oleju, a następnie usunięte poprzez wyplucie. Pamiętajmy, że artykuł ten opisuje "ssanie" oleju sezamowego. Tekst ten pochodzi z artykułu akademickiego czasopisma o nazwie Afrykańskie Czasopismo Badań Mikrobiologicznych. Tytuł tego artykułu to: "Efekt ssania oleju na bakterie wywołane próchnicą". Badania w tym przypadku były prowadzone w sposób in vitro. Zatem chodzi nie o zatoksycznienie naszych organów np. wątroby czy nerek, ale chodzi o konkretne bakterie wywołane próchnicą.

Natomiast pierwszy link mówi o pozytywnym wpływie "ssania" rafinowanego oleju słonecznikowego na płytkę nazębną oraz na zapalenie dziąseł.
I to tyle. Bielsze zęby, delikatniejsza śluzówka jamy ustnej, mocniejsze dziąsła - to pewnie zalety takiego przecedzania oleju między zębami. Jednak upatrywanie w tym wszystkim metody oczyszczania organizmu z toksyn jest - w oparciu o powyższe linki i cytaty przesadą.
    Dlatego też czekam jakiegoś uzasadnienia w tej metodzie, która by potwierdziła skuteczność ssania oleju w oczyszczaniu organizmu z toksyn.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1 : 19-10-2011, 14:59 »

Jednak upatrywanie w tym wszystkim metody oczyszczania organizmu z toksyn jest - w oparciu o powyższe linki i cytaty przesadą.
    Dlatego też czekam jakiegoś uzasadnienia w tej metodzie, która by potwierdziła skuteczność ssania oleju w oczyszczaniu organizmu z toksyn.
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki
Cytat
Efekty oczyszczenia twarzoczaszki

Przede wszystkim oczyszczenie jamy ustnej stwarza bakteriom symbiotycznym warunki do jej zasiedlenia, wskutek czego zanikają nadżerki błony śluzowej, a także patologiczny kożuchowaty nalot na języku. Ponadto ssanie oleju wpływa na ustąpienie wielu zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej, takich jak: zapalenie dziąseł, powiększenie migdałków w tzw. pierścieniu limfatycznym gardła, stany zapalne zatok przynosowych i czołowych, oczodołów, w rejonie ucha środkowego, a także przysadki mózgowej.

Bielsze zęby, delikatniejsza śluzówka jamy ustnej, mocniejsze dziąsła - to pewnie zalety takiego przecedzania oleju między zębami.
Jak to nazwać, jeśli to nie jest oczyszczanie organizmu?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 15:04 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #2 : 19-10-2011, 15:31 »

Milosz - żaden z powyższych linków nie działa, przynajmniej u mnie.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #3 : 19-10-2011, 16:06 »

Po co tu badania nałukowe? Nie wystarczy eksperyment, doświadczenie na własnej skórze?

Przy okazji: co to za automat dodaje tu "ł" do określenia badania naukowe? msn-wink Nie lubię, gdy mnie maszyna poprawia...
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 16:22 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #4 : 19-10-2011, 16:22 »

Mam wrażenie, że kolega Miłosz powinien się zwać Tomasz ... Niewierny :-). Mnie ssanie oleju, bez badań naukowych, zlikwidowało bół zęba, zmniejszyło chrypę, jaką miałem w początkowym okresie, czułem jak schodzi mi więcej wydzieliny z nosa, bolały szczęki i żuchwa od ssania.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 17:06 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #5 : 19-10-2011, 16:57 »

Cytat
które do końca mnie przekonają to jakieś źródło naukowe udokumentowane badaniami nad tą metodą bo do tej pory tego nie znalazłem.
Zapomnij o badaniach naukowych, a w szczególności o badaniach medycznych. Cała medycyna na nich stoi i ma się dobrze, a pacjentów przybywa...
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 17:06 wysłane przez Iza38K » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #6 : 19-10-2011, 17:28 »

Napisałem posta na ten temat ponieważ nie znalazłem potwierdzenia tej metody w badaniach.  Nie spotkałem także wiele komentarzy. Nie neguje tej metody, przedstawiłem tylko fakty, cytaty ze stron obcojęzycznych na ten temat.
   Za faktem, że ta metoda działa przemawia to, że pod językiem jest miejsce, które najlepiej wchłania np niektóre leki zaleca się trzymać pod językiem w celu lepszego wchłaniania ich do organizmu.
   Nie napisałem tego posta by się z kimś spierać, że to nie działa bo nie ma badań. Przedstawiłem tylko fakt o braku badan. W zamian liczę na odpowiedzi i podanie powodów, dla których warto ssać olej jeśli chodzi o wspomaganie oczyszczania organizmu.
Link Dusiu70 dał mi odpowiedź bo tego nie doczytałem. Zrozumiałem teraz sens ssania oleju.
  Jeśli są efekty zacznę znowu z olejem słonecznikowym w celu oczyszczenia dziąseł, śluzówki jamy ustnej z bakterii , tylko tyle i aż tyle bo nie spodziewam się po ssaniu oleju wyciągnięcia toksyn z krwi - wewnątrz organizmu, ale za to usunie ,,przyczynę" dolegliwości spowodowanych przez nieprzyjazne środowisko wewnątrz jamy ustnej co skutkuje różnymi schorzeniami. Ja widzę ssanie oleju jako dodatek do MO w celu zdrowienia z tą różnicą, że MO oczyszcza od wewnątrz organizmu w tym krew z toksyn a ssanie oleju usuwa schorzenia jamy ustnej, gardła, migdałków i zatok.
    Jeśli się mylę w moich przypuszczeniach po prostu oświećcie mnie bo ja tak to rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 17:39 wysłane przez Milosz1984 » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #7 : 19-10-2011, 17:49 »

Poczytaj Zibiego:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2817.msg136765#msg136765
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #8 : 19-10-2011, 17:59 »

Cytat
Napisałem posta na ten temat ponieważ nie znalazłem potwierdzenia tej metody w badaniach.  Nie spotkałem także wiele komentarzy. Nie neguje tej metody, przedstawiłem tylko fakty, cytaty ze stron obcojęzycznych na ten temat.

A udało Ci się gdzieś znaleźć potwierdzenie działania MO w badaniach naukowych?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #9 : 19-10-2011, 18:36 »

Ssanie oleju to jest poważna metoda detoksykacyjna. Jest podobna do metody NIA, tylko mniej inwazyjna w ustrój.
  
Gdzieś czytałem na forum, jak gość żuł sobie olej (słonecznikowy?) - w trakcie oglądania meczu piłkarskiego - przez około 40 minut. Pewnie żułby go sobie dalej, gdyby nie strzelono gola. Strzelona bramka wprowadziła owego kibica w takie duże emocje, że biedny ten cały syf połknął. Prawdopodobnie reszty meczu nie obejrzał, bo go pogotowie odwiozło do szpitala, rzekomo w stanie silnego zatrucia.
Zapisane
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #10 : 19-10-2011, 18:41 »

Cytat
Napisałem posta na ten temat ponieważ nie znalazłem potwierdzenia tej metody w badaniach.  Nie spotkałem także wiele komentarzy. Nie neguje tej metody, przedstawiłem tylko fakty, cytaty ze stron obcojęzycznych na ten temat.

A udało Ci się gdzieś znaleźć potwierdzenie działania MO w badaniach naukowych?

Nie, ale w to wierzę i zdaję się na komentarze użytkowników MO co jest wystarczającym dowodem, że to działa. O oleju może po prostu nie doczytałem, nie mniej jednak nie twierdzę, że to nie działa. Oparłem się na w/w linki, jednak bardziej sobie cenie opinie osób, które miały doświadczenia z ssaniem oleju i widzieli efekty.

Zibi bardzo dobry przykład podałeś, który jeszcze bardziej mnie przekonuje co do słuszności stosowania tej metody. Twoje odpowiedzi są dla mnie bardzo wartościowe. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 18:45 wysłane przez Milosz1984 » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #11 : 20-10-2011, 09:37 »

Ja przeprowadziłem doświadczenie ze ssaniem oleju więc je opiszę bo jest bardzo według mnie obrazowe. Jakieś kilka miesięcy temu, przez około miesiąc (niestety dokładnie nie pamiętam a nie zapisałem), wypluwałem olej po ssaniu na trawnik. Zawsze w tym samym miejscu. Pomyślałem, że jeśli olej ma za zadanie wyciągnąć toksyny, to znaczy, że może uda się ich działanie zaobserwować na roślinkach. Jest taki środek do zwalczania wszystkiego co zielone, nazywa się Roundap. Wypala wszystko jak leci, ale działa tylko na części zielone. Po około trzech tygodniach rośliny usychają aż po korzenie i już nie odżywają. Ale nowe chwasty, których nasiona były w glebie rosną bez przeszkód.
Wypluty olej wypalił trawnik tak skutecznie, że do dzisiaj nic tam nie urosło. Trawa jest uschnięta ale nie tak jak po pestycydach, tylko jest czarna. Ziemia sprawia wrażenie całkiem martwej i żadne chwasty ani w ogóle żadne rośliny na niej nie rosną. Moim zdaniem jest to świetny przykład tego co w sobie nosimy. Poza tym każdy w łatwy sposób może się sam o tym przekonać.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 20-10-2011, 10:07 »

To po prostu naukowy eksperyment, bez jakiejkolwiek przesady. Zwięzły opis, według którego każdy może go przeprowadzić. Nie potrzeba tu podwójnie ślepej próby, randomizacji, efektu placebo, skali Jadada, kryteriów Hilla, jak to mam miejsce w medycznej hochsztaplerce, zwanej eksperymentem medycznym.

A propos. Kto wie, co znaczy to mądre słowo - randomizacja? Na czym ona polega?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #13 : 20-10-2011, 10:12 »

Musiałby obok pluć olejem nieprzessanym.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 20-10-2011, 10:14 »

Musiałby obok pluć olejem nieprzessanym.
No, ale przez które ramię - prawe czy lewe?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #15 : 20-10-2011, 10:51 »

Nie wiem. Ja zawsze przez lewe.
Chodzi o porównanie działania na rośliny oleju po ssaniu i czystego.
Więcej nie piszę, bo spaprałem klawiaturę.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #16 : 20-10-2011, 10:55 »

Musiałby obok pluć olejem nieprzessanym.
No, ale przez które ramię - prawe czy lewe?

Przed wypluciem musiałby rzucić monetą, która wskazałaby, przez które ramię pluć, dzięki temu eliminujemy upodobanie do plucia przez jedno ramię. To tak w kwestii randomizacji
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #17 : 20-10-2011, 11:12 »

Niekoniecznie. Czuję, że Baird pluł na wprost.
Idę do sklepu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 20-10-2011, 11:14 »

Baird pluł na wprost.
Można, byleby nie pod wiatr.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #19 : 20-10-2011, 11:14 »

Niekoniecznie. Czuję, że Baird pluł na wprost.

To wtedy gdy moneta stanie na rancie.
« Ostatnia zmiana: 20-10-2011, 11:19 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!