Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 15:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda w butelce szklanej na słońcu.  (Przeczytany 13876 razy)
gracjan
« : 26-10-2011, 17:22 »

Czy woda w butelce szklanej może stać przy oknie lub na podwórzu i być narażona na promieniowanie słoneczne? Czy to nie spowoduje czegoś niekorzystnego dla zdrowia, oprócz tego, że będzie podgrzana?
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 23:46 wysłane przez Solan » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #1 : 26-10-2011, 17:58 »

A czy z mięsem można tak postępować?

A z owocami i warzywami? (oczywiście jeśli ich nie suszymy)
Zapisane

MO, KB, ZZO.
gracjan
« Odpowiedz #2 : 27-10-2011, 06:44 »

A czy z mięsem można tak postępować?

A z owocami i warzywami? (oczywiście jeśli ich nie suszymy)

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie.

Ale jak jest z wodą w butelce szklanej?

W butelce plastikowej nie warto pić wody i popłuczyn plastiku.

Dlatego pytam o wodę w szklanej butelce, którą kupuję i nieraz zdarzy się, że ogrzewają ją promienie słoneczne.
Pytam, czy trzeba unikać pozostawiania wody w butelce szklanej na słońcu? Czy może nie jest to szkodliwe dla mnie podczas gdy ją spożyję.

Zadaję pytanie inne niż Twoja riposta do mojego pytania.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 23:46 wysłane przez Solan » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #3 : 27-10-2011, 16:48 »

Cytat
Pytam czy trzeba unikać pozostawiania wody w butelce szklanej na słońcu?

To chyba oczywiste, ale dla jasności napiszę jeszcze, że wszystko zależy od czasu ekspozycji tej wody na słońcu. Czym dłużej tym większe ryzyko jej psucia. Co za problem wodę pozostawić w cieniu?
Zapisane

MO, KB, ZZO.
gracjan
« Odpowiedz #4 : 27-10-2011, 18:42 »

Często u mnie w samochodzie woda stoi w miejscach na kubki, umieszczonych blisko gałki zmiany biegów. Tam kładę butelkę, aby popijać jak jadę autem. Dlatego tak pytam o nasłonecznienie i jego wpływ na wodę.
W domu logiczne jest to, że woda ma być umieszczona w cieniu.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #5 : 27-10-2011, 20:41 »

Często u mnie w samochodzie woda stoi w miejscach na kubki, umieszczonych blisko gałki zmiany biegów. Tam kładę butelkę, aby popijać jak jadę autem.
To napisz, proszę, w które rejony kraju jeździsz. Jeśli w Małopolskę to, w które dni - nie będę wychodzić wtedy z domu. Już widziałam jednego szaleńca jak kierując autem pisał SMS i to mi wystarczy.
Zapisane

gracjan
« Odpowiedz #6 : 28-10-2011, 06:30 »

Spokojnie Klara, okolice Poznania.
Jesteś bezpieczna.
Skoro bierzesz udział w dyskusji to może skapniesz słówko odnośnie mojego pytania.


Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #7 : 28-10-2011, 06:53 »

Czy woda w butelce szklanej może stać przy oknie lub na podwórzu i być narażona na promieniowanie słoneczne?
Na tak postawione pytanie mogę odpowiedzieć tylko jedno - może stać i może być narażona. A kto jej zabroni?
Czy to nie spowoduje czegoś niekorzystnego dla zdrowia, oprócz tego, że będzie podgrzana?

Mogą namnożyć się nadmiernie, pod wpływem ciepła i słońca bakterie. Zaowocuje to, być może, rozwolnieniem (stolca, nie mózgu). Czy ciepła, przestana woda jest smaczna? Nie pij w aucie, pij w domu.
Zapisane

gracjan
« Odpowiedz #8 : 28-10-2011, 07:41 »

Nie myśl Klara, że jak osoba narażająca siebie i innych na kolizję piję wodę w miejscach niebezpiecznych i niepozwalających na to.
Jadę autostradą i podczas gdy chce mi się pić to zwalniam i wtedy sięgam po butelkę umieszczoną po mojej prawej stronie w miejscu na butelkę.
Zakrętka jest luźna, więc zdejmuję ją dwoma palcami, biorę łyka lub dwa wody i odstawiam butelkę, następnie nakładam zakrętkę. Nie jest to sytuacja w której mogę kogoś lub siebie narazić na niebezpieczeństwo.
Nie ukrywam, widziałem ludzi w mieście, którzy jadąc pajacują z butelką przykładowo Coli i odginali na dłuższą chwilę głowę do tyłu, w celu dłuższego napicia się napoju, szczególnie w okresie letnim.


Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 28-10-2011, 07:54 »

Gracjan, woda na słońcu to twój największy problem?
Zapisane
gracjan
« Odpowiedz #10 : 28-10-2011, 09:44 »

Woda na słońcu to nie jest  duży problem, ale skoro tego nie wiem i mam możliwość zapytania, to pytam.
Po to chyba jest forum, aby zadawać pytania, poważniejsze i mniej poważne, ale dręczące człowieka.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #11 : 28-10-2011, 10:04 »

Jak już popijasz sobie w czasie jazdy to dla uspokojenia Klary27 i ograniczenia promieni słonecznych docierających do wody proponuje butelkę schować w chłodne ciemne miejsce i połączyć ją z Twoimi ustami za pomocą elastycznej (odpowiednio długiej) rurki, tak byś w każdym momencie mógł bezpiecznie pociągnąć sobie chłodnej wody.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Sobol
« Odpowiedz #12 : 28-10-2011, 10:13 »

Może z hełmofonu? Chociaż nie, tam chłodno nie będzie. ;-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!