Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 21:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ego  (Przeczytany 3674 razy)
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

ego
« : 28-10-2011, 08:21 »

Witam, ponieważ nie chcę offtopikować na wątku Nowej Prawicy ale jednocześnie nie mogę sie oprzeć pokusie rozwinięcia tematu ego, który został wywołany i poproszono o jego rozwinięcie to zakładam nowy wątek.
Ego zniekształca sposób interpretowania rzeczywistości. Ego z jednej strony wszędzie widzi zagrożenia przed którymi musi się ochraniać, jeśli jest bezpiecznie to ego coś na pewno wymyśli, znajdzie wroga, podpowie rychły koniec świata bo "wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują", ewentualnie wynajdzie sobie jakąś chorobę albo kosmitów. COKOLWIEK CZEGO MOŻNA SIĘ OBAWIAĆ. W ten sposób to ego często bywa źródłem konfliktów w każdej skali.
Przejawy ego w ludzkim świecie to walka, kontrola w celu panowania nad kimś lub czymś, obawa przed byciem kontrolowanym, poczucie zniewolenia - ładnie nazwane przez Zibiego niewolnictwem mentalnym. Źródłem zachowań prowadzących do tych przejawów ego jest uczucie strachu leżące u podstaw istnienia ego, nieco wyżej jest dominacja ale ona też wynika ze strachu. Potrzeba dominacji ma bowiem swoje źródło w strachu przed byciem zdominowanym.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #1 : 16-01-2012, 19:55 »

Ego zniekształca sposób interpretowania rzeczywistości. Ego z jednej strony wszędzie widzi zagrożenia przed którymi musi się ochraniać, jeśli jest bezpiecznie to ego coś na pewno wymyśli, znajdzie wroga, podpowie rychły koniec świata bo "wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują", ewentualnie wynajdzie sobie jakąś chorobę albo kosmitów. COKOLWIEK CZEGO MOŻNA SIĘ OBAWIAĆ. W ten sposób to ego często bywa źródłem konfliktów w każdej skali.
Przejawy ego w ludzkim świecie to walka, kontrola w celu panowania nad kimś lub czymś, obawa przed byciem kontrolowanym, poczucie zniewolenia - ładnie nazwane przez Zibiego niewolnictwem mentalnym. Źródłem zachowań prowadzących do tych przejawów ego jest uczucie strachu leżące u podstaw istnienia ego, nieco wyżej jest dominacja ale ona też wynika ze strachu. Potrzeba dominacji ma bowiem swoje źródło w strachu przed byciem zdominowanym.
Myślę, że ego samo w sobie nie jest czymś destrukcyjnym. Jest poprostu najbardziej podatnym na wpływy zewnętrzne elementem psychiki i dlatego już od dziecka wykorzystuje się je do manipulacji i kontroli przyszłego człowieka.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #2 : 16-01-2012, 21:05 »

Kiedyś myślałem że ego znajduje się na wysokości serca, teraz mam je w innej części ciała...
Proces przemieszczania ego był długotrwały i męczący, jednak w końcu się udało. Jest tam gdzie ma być.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 21:08 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!