Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczanie i bóle kolan  (Przeczytany 98538 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« : 08-12-2007, 23:21 »

Panie Józefie. Od miesiąca czasu moja żona cierpi na bóle pod kolanami w zgięciach nóg. MO pije od ponad 10 miesięcy. Ból wygląda tak, że w momencie ukucnięcia nie może wstać. Normalnie przy chodzeniu nie ma problemu. Co to może być i czy to może być efekt MO?
« Ostatnia zmiana: 09-08-2009, 00:59 wysłane przez Lacky » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 09-12-2007, 08:09 »

To może być efekt oczyszczania. Jak najbardziej. Doradzam masaż uciskowy bolących miejsc.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #2 : 09-12-2007, 10:13 »

OK dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #3 : 09-12-2007, 18:27 »

Z czego mogą wynikać bóle kolana oprócz tego, że jest to wynik oczyszczania.

Jeżeli bóle są z przodu pod rzepką, to może to być wynikiem przemieszczania się kaletki (szczególnie podczas klękania), co powoduje podrażnienie rzepki lub kości. Po dłuższym okresie przeradza się to w zapalenie kaletki maziowej (wiem, bo sam to miałem).

Dlaczego kaletka się przesuwa:

1. Może być uszkodzona (kiedyś dawno, niekoniecznie teraz).
2. Mała i zła jakość płynu maziowego w kolanie.
3. Słabe mięśnie dwugłowe uda, a dobrze rozwinięte mięśnie 4-głowe uda.

Jak sprawdzić, czy nie ma podstaw do robienia dalszych badań w tym kierunku.

1. Zgiąć kolano tak jakby się chciało przyklęknąć, ale nie klękać, pozostać minutę w takiej pozycji, a potem wstać. Jeżeli kaletka się przesunie, to pod rzepką jest lekko wysunięta chrząstka, kolano zdrowe nie ma wysuniętej chrząstki zwanej kaletką.

2. Położyć osobę chorą na płasko i położyć dłoń na kolanie tak, jakby się go trzymało. Potem zginać kolano. Jeżeli będzie z nim coś nie tak, to będą wyczuwalne przeskoki i trzaski w kolanie (duże niewielkie nie mają znaczenia).


Jeżeli bóle są z tyłu nogi, to w grę wchodzi tylko problem z łękotką. Przy silnym zgięciu łękotka przemieszcza się i blokuje kolano.

Przyczyny:
1. Uszkodzenie łękotki.
2. Mała i zła jakość płynu maziowego w kolanie - to może działać na różne elementy kolana.

Jak sprawdzić, czy nie ma podstaw do robienia dalszych badań w tym kierunku.

1. Położyć osobę chorą na płasko i położyć dłoń na kolanie tak, jakby się go trzymało. Potem zginać kolano. Jeżeli będzie z nim coś nie tak, to będą wyczuwalne przeskoki i trzaski w kolanie (duże niewielkie nie mają znaczenia) - w tym przypadku w boku kolana od zewnętrznej strony lub z tyłu kolana.

To są pierwsze podstawy do powstawania zwyrodnienia w kolanie.


Jeżeli ból nie minie i będzie narastał, to trzeba zacząć się leczyć na kolano.

Jak się leczyć i jak to sprawdzić u lekarza, to napiszę jak się okaże, że są podstawy z których wynika, że ból to nie efekt oczyszczania.

Mam dużą wiedzę na temat kolan, bo miałem z nimi problemy.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2010, 18:04 wysłane przez Solan » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #4 : 09-12-2007, 21:04 »

Przykro mi, ale to chyba ani jedno, ani drugie, ponieważ ból występuje tylko i wyłącznie przy wstawaniu z potocznie zwanych kucków i pojawił on się nagle na obydwu nogach, więc raczej niemożliwe, żeby nagle żona sobie przestawiła lub wystawiła oba kolana. Ale dzięki za info.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:07 wysłane przez Solan » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #5 : 09-12-2007, 21:42 »

Moze kucając uciska jakiś nerw?
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #6 : 10-12-2007, 15:43 »

Ależ oczywiście, że jej nawymyślam. Ona cały czas mi brzęczy nad uchem, że ją boli. O, ja jej pobrzęczę, czemu ją boli. To, że ma nie jest słodkości, to już jej dawno mówiłem, ale jak to z kobietami - uparte jak nie wiem co, córka jest taka sama, też przepowiedzieć nie można, to chyba genetyczne, bo na cywilizacyjne nie wygląda. Dzięki za info, a z tym lekarstwem co pisałem na privie może coś pomóc czy nic?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Edyta_dkm
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #7 : 28-07-2009, 15:19 »

Może ktoś mógłby coś doradzić w takiej sprawie: tata (po 60-tce) miał uraz łokcia - przewrócił się, najpierw bolało, a po 4 tygodniach zrobił się na łokciu wylew podskórny mazi kaletkowej, łokciowej. Jest to miękka, płynna torbiel wielkości jaja kurzego, przy dotyku boli łokieć. Nasi specjaliści z przychodni dali skierowanie do reumatologa, który ma przepisać jakieś zastrzyki w łokieć.
Może ktoś miał coś podobnego?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 28-07-2009, 15:34 »

Tak, reumatolog daje zastrzyki... stare ludowe sposoby to okłady z octu i wody wymieszanych w stosunku 1:1.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Izotopek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 01.11.2008
Skąd: Kalisz
Wiadomości: 185

« Odpowiedz #9 : 29-07-2009, 22:39 »

Jak reumatolog da zastrzyk, to będzie już za późno na leczenia. Powiem jedno: z daleka omijać pseudolekarzy.
Miałem do czynienia z wieloma i wniosek jest tylko jeden: lepiej leczyć się samemu - powoli, ale sumiennie i dobrze.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:09 wysłane przez Solan » Zapisane

K1 Max - Król Masato powrócił na tron.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 29-07-2009, 23:03 »

Zgadza się. Właśnie dowiedziałem się że znajoma osoba kończy cykl zastrzyków które zapisał reumatolog. Teraz z kolei ta osoba ma zrobić prześwietlenie! Ciekawa kolejność.
Zapisane
tenia
« Odpowiedz #11 : 06-08-2009, 16:44 »

Mój problem to zwyrodnienie stawu kolanowego prawego. Od około 6 lat odżywiam się niskowęglowodanowo. Z moim kolanem było różnie - raz lepiej, raz gorzej. Od chwili rozpoczęcia picia MO, stan mojego kolana ciągle się pogarsza. Dokładnie przeczytałam książki Mistrza. Zdaję sobie sprawę, że to mogą być efekty oczyszczania. Mimo to, jeżeli ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę zrobić, będę wdzięczna. Historia z moim kolanem jest bardzo długa. W roku 1981 uległam wypadkowi samochodowemu, miałam złamane prawe udo. Po 20 latach, tj. od 2001 roku, zaczęło pobolewać mnie kolano. W medycynie akademickiej poza endoprotezą stawu kolanowego nie mam czego szukać. Obecnie mocno utykam, nie mam pełnego wyprostu w stawie. Co mnie teraz bardzo martwi, że przykurcz stawu kolanowego w szybkim tempie postępuje. Jestem na emeryturze, mieszkam obecnie na wsi. Odżywiam się raczej zdrowo, mam swoje kurki, warzywka, mięsko. Wokoło łąki, lasy, pola, czyste powietrze. Jesteście moją ostatnią nadzieją, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:12 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #12 : 06-08-2009, 18:23 »

Można spróbować okładów.
Zapisane
Gunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24-05-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #13 : 06-08-2009, 19:29 »

Jestem na emeryturze, mieszkam obecnie na wsi. Odżywiam się raczej zdrowo, mam swoje kurki, warzywka, mięsko. Wokoło łąki, lasy, pola, czyste powietrze.
Marzę o takim życiu na emeryturze.
Życzę Pani szybkiego powrotu do zdrowia, ale wiem z własnego doświadczenia, że nie da się przyspieszyć spraw, których naprawa została "odłożona na później".
Można spróbować okładów.
Z czego?
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #14 : 06-08-2009, 20:52 »

Mój problem to zwyrodnienie stawu kolanowego prawego. Od około 6 lat odżywiam się niskowęglowodanowo. Z moim kolanem było różnie - raz lepiej, raz gorzej. Od chwili rozpoczęcia picia MO, stan mojego kolana ciągle się pogarsza. Dokładnie przeczytałam książki Mistrza. Zdaję sobie sprawę, że to mogą być efekty oczyszczania. Mimo to, jeżeli ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę zrobić, będę wdzięczna. Historia z moim kolanem jest bardzo długa. W roku 1981 uległam wypadkowi samochodowemu, miałam złamane prawe udo. Po 20 latach, tj. od 2001 roku, zaczęło pobolewać mnie kolano. W medycynie akademickiej poza endoprotezą stawu kolanowego nie mam czego szukać. Obecnie mocno utykam, nie mam pełnego wyprostu w stawie. Co mnie teraz bardzo martwi, że przykurcz stawu kolanowego w szybkim tempie postępuje. Jestem na emeryturze, mieszkam obecnie na wsi. Odżywiam się raczej zdrowo, mam swoje kurki, warzywka, mięsko. Wokoło łąki, lasy, pola, czyste powietrze. Jesteście moją ostatnią nadzieją, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Regeneracja stawu jest długa i małe znaczenie ma tutaj wiek (wiem to z obserwacji rodziców będących w podobnym wieku, co Ty, jak i swoich własnych). Zwyrodnienie kolana to zmniejszenie ilości mazi w kolanie, której celem jest smarowanie stawu i niedopuszczenie do obcierania się chrząstki. Ilość mazi się zmniejsza, bo w kolanach nazbierały się toksyny (np. wapń nieorganiczny z mleka) i organizm chce się ich pozbyć. Pozbywanie się toksyn powoduje również uszkadzanie komórek, które trzeba wymienić. Wszystkie sposoby przywrócenia stawu do sprawności bez usunięcia toksyn, to tylko działanie objawowe i okresowe. Problem przy takim działaniu zawsze powróci. Dlatego prawidłową reakcją jest pogorszenie, które wynika z usuwania toksyn i zmniejszania sprawności stawu. Ale ten proces  musi być przemyślany, aby sobie nie uszkodzić bardziej stawu. Bo albo mocno odciążamy staw w okresie regeneracji (okres do 2 lat), albo wspomagamy okresową odbudowę stawu.

Staw się będzie oczyszczał, a to będzie powodowało, że będzie się zmniejszać ilość mazi i będą pojawiały się stany zapalne. W tym okresie trzeba wspomagać kolano kuracją z miśków haribo i jedzeniem galaretek z nóżek - tak, aby odbudować ubytki.

Czyli masz dwa procesy:
1.   Proces czyszczenia z toksyn i chorych komórek, który powoduje upośledzenie kolana.
2.   Proces odbudowy, który powoduje, że zdrowe komórki uzupełniają ubytki.
W przypadku 1., jeżeli mamy mocno zniszczone kolana, wyczyszczenie wszystkich toksyn spowoduje, że nie będziemy mogli chodzić, bo nie będzie mazi. Dlatego czyszczenie powinno odbywać się falami. Trochę wyczyścić i jak pojawia się dysfunkcja - wzmocnić kolano. Po wzmocnieniu znowu wyczyścić i jak pojawi się znowu dysfunkcja, to znowu wzmocnić kolano. Takich cykli będzie kilkadziesiąt.
W przypadku 2. proces odbudowy to nie tylko uzupełnienie ubytków zdrowymi komórkami, ale również częściowo powrót toksyn i namnożenie chorych komórek. Dlatego ten proces trwa bardzo wolno.

Co czyści kolana.
Kolana same się czyszczą przy piciu MO, ale ten proces idzie w kierunku pełnego oczyszczenia. Dlatego aby nie uszkodzić kolan, trzeba stosować procesy odbudowy. Zabiegi do oczyszczania kolan to polewanie zimną wodą codziennie przez 1 minutę, po wieczornym myciu się lub kąpieli.

Co odbudowuje kolana.  
Stosowanie odpowiedniego jedzenia: galaretki z nóżek, miśki haribo. Bardzo ważne jest nagrzewanie kolan na słońcu, nie blokować opalania kolan (preparatami), robienie parówek na kolana (wymyśl sobie jak można zrobić parę, która będzie ogrzewała kolana przez jakieś 5 minut), ogrzewanie termoforem. Zabiegi te robisz dopiero wtedy, jak osiągniesz jakiś stan oczyszczenia (nie stosujesz czyszczenia i odbudowania razem). Czyli: jak kolana zaczynają boleć i jest z nimi problem, to odbudowujesz (tylko), a jak się polepszy, to tylko oczyszczasz.

Test na stan kolana wykonuje się tak, że się robi przeciąg i staje się w nim. Wtedy bolą wszystkie miejsca, które muszą zostać naprawione w kolanie.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:20 wysłane przez Solan » Zapisane
charles23
« Odpowiedz #15 : 06-08-2009, 21:50 »

A czy takie miśki haribo nie są szkodliwe? Znalazłem ich skład:
Cytat
Skład – syrop glukozowy, cukier, środek żelujący, żelatyna, dekstroza, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, mieszanka składników mineralnych:laktoglukonian wapnia, glukonian cynku, askorbinian sodu, koncentraty owocowe i roślinne(cytryna, pomarańcza, jabłko, kiwi, owoc czarnego bzu, czarna porzeczka, aronia, winogrono, owoc pasifllory, mango, szpinak, pokrzywa), aromaty, tłuszcz roślinny, substancja powlekająca: wosk pszczeli żółty, wosk carnauba, syrop karmelowy, cukier owocowy, syrop cukrowy.

Wprawdzie zawierają żelatynę, która wspomaga regenerację stawów, ale znajduje się w nich między innymi cukier, więc raczej nie dozwolone w pierwszych etapach leczenia kandydozy. Teraz to już sam nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #16 : 06-08-2009, 22:00 »

Cytat
A czy takie miśki haribo nie są szkodliwe? Znalazłem ich skład:

Jako preparat terapeutyczny nie wyrządzą dużej szkody. Jako dodatek do pożywienia są niedobre. Zjadamy je okresowo i tylko 3 sztuki dziennie, więc dawka jest niewielka.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:10 wysłane przez Solan » Zapisane
charles23
« Odpowiedz #17 : 06-08-2009, 22:16 »

Do oczyszczania stawów chciałem również użyć maści propolisowej. Laokoon podał mi wczoraj w moim wątku przepis, ale podobno czegoś w nim brakuje:


Cytat
Maść PMO robi się na oleju i eucerynie. Eucerynę musisz kupić (poprosić bo nie wszędzie sprzedają) w aptece. Do tego rozpuszczasz w oleju propolis (mieszając i nie przekraczając 70  stopni Celsjusza)  i mieszasz z euceryną.


Lacky, czy mógłbyś mi podać dokładny skład maści propolisowej i sposób, w jaki ją przygotować?
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #18 : 06-08-2009, 22:31 »

Cytat
Lacky, czy mógłbyś mi podać dokładny skład maści propolisowej i sposób, w jaki ją przygotować?

Na razie jesteś biorcą a nie dawcą, więc musisz jeszcze trochę poczekać lub pomóc innym. (Mam nadzieję, że rozumiesz pojęcie biorcy i dawcy).
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:26 wysłane przez Solan » Zapisane
Izotopek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 01.11.2008
Skąd: Kalisz
Wiadomości: 185

« Odpowiedz #19 : 06-08-2009, 23:28 »

1. Lacky, a Twoja maść z kitem pszczelim pomaga tylko oczyścić, czy także odbudowuje?

Nie mogę tego dokładnie określić na podstawie swoich dni z bólem i bez.
Ja smaruję plecy i rękę codziennie.

Ostatnio delikatnie ćwiczę hantlami i po treningu smaruję mięśnie maścią, co daje efekt mięśni bez zakwasów, tak jakbym w ogóle nie ćwiczył, i szybką regenerację.

2. Czy na kolana można stosować też okłady z gorącego siemienia lnianego, które przyśpieszy oczyszczanie?
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 17:27 wysłane przez Solan » Zapisane

K1 Max - Król Masato powrócił na tron.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!