Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 08:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marsz Niepodległości  (Przeczytany 164645 razy)
scorupion
« Odpowiedz #200 : 20-03-2013, 14:48 »

Wystarczy znać w podstawowym stopniu historię, żeby zobaczyć jak tłumy ze strachu przed życiem, szły w ciemno za socjalistycznymi oszustami.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 14:49 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #201 : 20-03-2013, 19:02 »

Wystarczy znać w podstawowym stopniu historię, żeby zobaczyć jak tłumy ze strachu przed życiem, szły w ciemno za socjalistycznymi oszustami.

Rzecz pierwsza, caly ten fragment ma sie nijak do marszu na czele ktorego stoi ONR i MW.

Rzecz druga, wystarczy zerknac do Wikipedii by zobaczyc ile jest "odmian" socjalizmu... Tobie, jak przypuszczam, chodzi o komunizm powstaly w w oparciu o ideologie socjalistyczne... historykiem nie jestem i nie wiem ilu wtedy maszerowalo ze strachu, a ilu z wiara w zmiany. A z poparciem dla Hitlera jak bylo? Ile maszerowalo ze strachu, a ile z wiara? (pytanie retoryczne).

Z historia rzecz jest taka, ze z niej powinnismy wyciagac nauki, a nie budowac i pielegnowac uprzedzenia.

Czasy sa inne, mysle ze w Polsce (jak i pewnie w wielu innych krajach) prawdopodobnie nikt nie pomaszeruje w marszu socjalistow ze strachu ;-)
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #202 : 21-03-2013, 12:32 »

Jak dobrze rozumiem, chodzi o strach przed żyiem, a to już zupełnie inny rodzaj strachu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #203 : 21-03-2013, 12:50 »

Dobrze rozumiesz, w przeciwieństwie do Tanzanii. Zdecydowania większość ludzi za tak zwane bezpieczeństwo socjalne odda wolność, przekonania, aj tam, wszystko odda. Z tym, że owe bezpieczeństwo ma im zapewnić państwo, czyli cwaniaczki socjaliści. I zasuwają za nimi nieogarniętym tłumem. Za kimś myślącym inaczej pójdą jednostki.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #204 : 22-03-2013, 16:21 »

Nawet biorac pod uwage ten rodzaj strachu, nie wiem z jakiego powodu uczepiles sie tego socjalizmu. W tej chwili Polska nie jest krajem socjalistycznym, a podobne oczekiwania sa od Panstwa, co jest chyba naturalne? Bo taka powinna byc rola Panstwa, myle sie? Nie oznacza to jednak, ze oddajemy wszystko za to poczucie bezpieczenstwa. A skoro silnie trzymasz sie historii, pewnie bardzo dobrze wiesz, ze mamy zupelnie inny grunt (socjalny, polityczny, itd) pod nogami niz w przeszlosci, co tez powinnismy brac pod uwage.  A trzymajac sie tematu, to niby ONR i WP oferuja bezpieczenstwo? Czytajac ich statuty, nasuwaja sie zupelnie inne odczucia.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2013, 16:29 wysłane przez Tanzania » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #205 : 22-03-2013, 17:09 »

Bo socjalizmem się brzydzę.

Cytat
W tej chwili Polska nie jest krajem socjalistycznym
Hehehe, tylko jakim?
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #206 : 22-03-2013, 17:23 »

Cytat
Odpowiedz cytującCy
Bo socjalizmem się brzydzę.

Zyjac i karmiac sie powyzszym uprzedzeniem, z pewnoscia wszedzie bedziesz widzial socjalizm... a raczej komunizm. Moze gdy nabierzesz dystansu (jesli), zauwazysz cos wiecej...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #207 : 22-03-2013, 17:28 »

Socjaliści to są złodzieje, którzy zabiorą tobie 100 złotych, dadzą komuś innemu z tego trzydzieści, dwadzieścia zmarnują, a pięćdziesiąt rąbną.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #208 : 22-03-2013, 21:42 »

Ech... kiepski z Ciebie piewca ;-) A o Jacque Fresco Ty slyszal?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #209 : 23-03-2013, 06:22 »

Ja słyszał - fałszywa żmija. Co w związku z tym?

Cytat
“Nigdy nie dawaj ludziom prawa do własnej opinii!” – JACQUES FRESCO

Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #210 : 23-03-2013, 08:07 »

Ja słyszał - fałszywa żmija. Co w związku z tym?

Falszywa? Rozumiem, ze masz konkretne dowody stawiajac takie zarzuty...

Cytat
“Nigdy nie dawaj ludziom prawa do własnej opinii!” – JACQUES FRESCO


Ten jeden fragment z jednego polskojezycznego bloga ma nim byc, tak? A choc jakies oryginalne zrodlo tego cytatu?

Ja kojarze go przykladowo z takimi slowami:

"I have no notions of a perfect society, I don’t know what that means. I know we can do much better than what we’ve got, I’m no utopian, I’m not a humanist that would like to see everybody living in warmth and harmony: I know that if we don’t live that way, we’ll kill each other and destroy the Earth.”"
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 08:15 wysłane przez Tanzania » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #211 : 23-03-2013, 11:34 »

Zeitgeist.
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #212 : 23-03-2013, 12:27 »

"I have no notions of a perfect society, I don’t know what that means. I know we can do much better than what we’ve got, I’m not utopian, I’m not a humanist that would like to see everybody living in warmth and harmony: I know that if we don’t live that way, we’ll kill each other and destroy the Earth.”"
W wolnym przekładzie:
„Nie mam pojęcia co to jest idealne społeczeństwo, nie wiem co to oznacza. Wiem, że możemy zrobić dużo więcej niż to co osiągnęliśmy (mamy). Nie jestem utopistą, nie jestem humanistą, który chciał by widzieć wszystkich żyjących w cieple i harmonii. Wiem jednak, że jeśli nie będziemy żyli w ten sposób, to pozabijamy się i zniszczymy Ziemię.”
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 12:46 wysłane przez Bronco » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #213 : 24-03-2013, 23:16 »

Zeitgeist.

A konkretnie? (nie zapomnij o kontekscie) ;-)
« Ostatnia zmiana: 24-03-2013, 23:20 wysłane przez Tanzania » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #214 : 25-03-2013, 06:42 »

Szkoda czasu na tę głupotę. Jak będziesz chciał to bez problemu doszukasz się informacji. Ja poprzestanę na zwróceniu uwagi.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #215 : 25-03-2013, 09:05 »

Szkoda czasu na tę głupotę. Jak będziesz chciał to bez problemu doszukasz się informacji. Ja poprzestanę na zwróceniu uwagi.

To Ty cos zarzucasz, wiec wychodze z zalozenia, ze Ty powinienes to uzasadnic. Ja film obejrzalem, artykul w ktorym szerzej mowa o tym zdaniu tez przeczytalem.

Piszesz ze glupota... dla mnie glupota jest twierdzenie "Polska tylko dla Polakow" i to jeszcze jesli spelniaja okreslone zalozenia - moja luzna interpretacja statutow ONR i MW. A Jacque Fresco skupia sie na wspolczesnych problemach i podsuwa ciekawe koncepcje. Nie sa one idealne.. i nie o to chodzi by byly, ale pokazuja ciekawy kierunek.... Pytales co w zwiazku z tym... ano to, ze jego idee to forma socjalizmu.. z wylaczeniem polityki i monetaryzmu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #216 : 25-03-2013, 10:23 »

Takich fantastów, utopistów i ogólnie myślicieli było w historii wielu, niektóre ich idee wcielone w życie ludzkość boleśnie odczuła. Nie ma co wyważać otwartych drzwi, jest dziesięć przykazań i to powinno wystarczyć. A nie wystarcza niestety, bo człowiek z natury jest zdradziecki, a jest taki bo natura jest zdradziecka, często trzeba zadać uderzenie wyprzedzające, bo jak nie zadamy to będzie po nas. Bądź tu mądry.
Zauważyliście upadek filozofii? Skarlała i nikomu do niczego nie jest potrzebna, filozofowie pożerają swój ogon.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #217 : 25-03-2013, 13:39 »

Takich fantastów, utopistów i ogólnie myślicieli było w historii wielu


Dzieki fantastom, utopistom, myslicielom  korzystasz z wielu wspolczesnych dobrodziejstw. Nawet czytajac ten post, bo to dzieki kreatywnosci i wizjom powstal pierwowzor dzisiejszego Internetu (ARPANET), dzieki nim powstaly i rozwijaly sie protokoly komunikacyjne jak i srodowiska niezbedne do ich funckcjonowania. Pojde dalej.... dzieki naiwnej wierze, ze mozna cos tworzyc razem, dzielic sie i wspolnie z tych tworow korzystac powstala idea i ruch Open Source, a tak sie sklada, ze wiekszosc infrakstruktury sieciowej w mniejszym lub wiekszym stopniu na tych rozwiazaniach bazuje, oczywiscie sztandardowym przykladem jest tu sam system operacyjny Linux, a wlasciwie jego jadro (kernel).

Dlaczego takie bzdurne organizacje jak ONR i WP nie maja w statucie, ze korzystaja tylko z polskich wytworow?  Wtedy bylaby to strzala samobojcza... w siec nie mieli by prawa do istnienia, podazajacy za ich ideami rowniez.
  
Cytat
niektóre ich idee wcielone w życie ludzkość boleśnie odczuła.

Owszem, tutaj moge podkreslic slowo wcielenie bo glownie w realizacji idei lezy problem. Moim zdaniem do realizacji pewnych idei, my musimy dojrzec, bo to nie idea jest zlodziejem jak wyzej pisales, a ludzie. Tak jak gdzies na poczatku napisalem, to nie narody wywoluja wojny, a konkretni ludzie lub ich grupy. Mozliwosci techniczne jakie obecnie mamy wiele ulatwiaja, wiele umozliwiaja, jak i daja ogromna wladze przede wszystkim spoleczenstwu, a nawet jednostkom.
 
Cytat
Nie ma co wyważać otwartych drzwi, jest dziesięć przykazań i to powinno wystarczyć. A nie wystarcza niestety, bo człowiek z natury jest zdradziecki, a jest taki bo natura jest zdradziecka, często trzeba zadać uderzenie wyprzedzające, bo jak nie zadamy to będzie po nas.

Czlowiek ewoluuje, rozwija sie, wartosciuje i sie uczy. Moim zdaniem, to jego srodowisko, jego otoczenie czyni czlowieka zdradzieckim. To troche tak jak z dziecmi a rodzicami, a w duzej czesci to od rodzicow zalezy czy dziecko bedzie bardziej ku dobrej czy zlej drodze (przyjmujac jakies normy ktore umozliwiaja ocene).

Co do przykazan, ilu tak naprawde za nimi podaza? Pomijajac fakt, ze nie wszyscy sa Chrzescijanami.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2013, 14:01 wysłane przez Tanzania » Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #218 : 02-11-2014, 12:55 »

Już niedługo kolejny "Marsz Niepodległości" ktoś z biosłonejczyków  wybiera się?
W zeszły roku zabrałem kamerę na marsz, ponieważ moja rodzina oglądała go tylko z telewizji i miała bardzo zniekształcony obraz. Po obejrzeniu mojego filmiku byli bardzo zaskoczeni i w tym roku niektórzy się wybiorą.

Marsz Niepodległości 2014 nieoficjalna zapowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=9pV_oJfYKD0
Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
scorupion
« Odpowiedz #219 : 10-11-2014, 17:02 »

Wybiera się ponad 15 tysięcy stróżów prawa. Władza musi coś więcej robić niż do tej pory, bo widać jak dorasta nowe przytomniejsze pokolenie. Nieudane lemingi odchodzą w niebyt.
Ja miałem długą tradycję uczestnictwa w różnych marszach. Zaczęło się w stanie wojennym od awantury z patrolem WSW. Po pijaku i całkiem przypadkowo, ale na nieszczęście, a potem się okazało, że na szczęście, awantura wybuchła blisko jakiejś politycznej rozróby. Oberwałem parę pał dla przykładu, a potem potoczyła się sprawa z politycznego paragrafu i to mnie uratowało, bo ogłosili amnestię.
W tym roku nie idę, czas na emeryturę, niech się młodsi szarpią.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!