Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 08:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy wstrzymywać podawanie mikstury w czasie gęstego, żółtego kataru u 4 latki?  (Przeczytany 5060 razy)
Kurdkowa
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 4 luty 2011
Skąd: Mosty
Wiadomości: 4

« : 14-11-2011, 13:14 »

Wprowadziłam MO 14.02.10 roku i po ok 2 miesiącach cala nasza czwórka(mąż, córka 7 lat, córka 4 lata i ja) zaczęliśmy w mniejszym i większym stopniu odczuwać proces oczyszczania. W połowie wakacji wszystko się unormowało.
Moja młodsza córka ma 4 lata jest przedszkolakiem i od czasu do czasu ma katary oczywiście, ale głównie gęste, żółte i śmierdzące trochę ropą. Dodam, że od czasu gdy pije MO katary te w żaden sposób nie zakłócają jej funkcjonowania tzn. śpi normalnie z buzią zamkniętą, nie chrapie, nie ma zapchanego nosa- po prostu ma potrzebę jego wysmarkania rano- wtedy jest najwięcej tej gęstej, ropnej wydzieliny i sporadycznie oczyszcza nos w ciągu dnia. Im więcej jest na powietrzu tym tej wydzieliny jest mniej. Nie ma uczucia zapchanego nosa- wszystko jest ok. Przestały ją również pobolewać uszy, kiedyś przed MO często bolały ją uszy przy katarach- teraz jest spokój.
Mam pytanie czy w czasie gdy katar jest najbardziej męczący- wydzieliny jest b.dużo powinnam wstrzymywać się z podawaniem MO?
Do tej pory wstrzymywałam jej podawanie tylko na kilka dni gdy infekcja była intensywna, typowo wirusowa z męczącym kaszlem.
Dodam, że od czasu jak córka chodzi do przedszkola (a zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem picia mikstury), katar jak się pojawia to jest od razu gęsty i żółtawy, nie tak jak kiedyś, gdzie zaczynał się "książkowo" od wydzieliny wodnistej, poprzez gęstniejącą i na końcu żółtawą.
Pozdrawiam Marta

Proszę nie rozpoczynać posta od idiotycznego powitania i nie kończyć równie idiotycznym pozdrowieniem. //Mistrz

« Ostatnia zmiana: 27-09-2012, 12:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Marta
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #1 : 14-11-2011, 19:40 »


Mam pytanie czy w czasie gdy katar jest najbardziej męczący- wydzieliny jest b.dużo powinnam wstrzymywać się z podawaniem MO?

My tak robimy. By nie poganiać organizmu i przeprowadzać stopniowe i w miarę spokone oczyszczanie, wstrzymujemy picie MO na kilka dni.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!