Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polskie znaki  (Przeczytany 18059 razy)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« : 26-11-2011, 11:10 »

Posiadam system angielskojęzyczny Windows i niestety  nie mam pl znaków. Dotychczas każdą pl literkę kopiowałem i wklejałem. Jest to bardzo uciążliwe przy większych wypowiedziach. Znam zasady Biosłone i nie chcę dłużej przeciągać struny. Może jest tutaj ktoś kto posiada wiedzę informatyczną co z tym fantem zrobić. Męczące jest to kopiowanie.

                                         Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż ą ć ę ł ń ó ś ź ż
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 17:18 wysłane przez Gloria » Zapisane

Pragmatism
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #1 : 26-11-2011, 11:24 »

A co na ten temat wie wujek Google?

Używam anglojęzycznych Windowsów i nie mam żadnych problemów z uzyskiwaniem polskich znaków diakrytycznych.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #2 : 26-11-2011, 11:38 »

Dobra. Znalałem, bardzo proste Wystarczyło wejść w ustawienia panel sterowania, ustawienia regionalne, tam zmienić język. I działa.
Zapisane

Pragmatism
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 26-11-2011, 12:46 »

Przewodnim motywem tego forum jest dawanie ludziom szansy na samodzielne rozwiązanie ich problemów, bez zbędnego wyręczania ich organizmów w drodze do celu. Dotyczy to nie tylko spraw zdrowia. Ze zdrowiem jest jak ze wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 11-04-2013, 00:06 wysłane przez Whena » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #4 : 26-11-2011, 12:54 »

No właśnie to ciekawe czemu organizmom się nie chce a kiedyś się chciało. Brak pewności siebie? Tak to działa.., mój mózg już pamięta i respektuje czyjeś zasady, bo też swoje ma. Głupio wchodzić z brudnymi buciorami do kogoś do mieszkania.
Zapisane

Pragmatism
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #5 : 26-11-2011, 13:02 »

Organizmom może się nie chcieć na skutek ogłupiania (leki, medytacje, afirmacje, propaganda), przeważnie jednak organizm chce normalnie funkcjonować, tylko zwyczajnie nie może.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2011, 13:03 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #6 : 26-11-2011, 13:18 »

To wszystko wyjaśnia, bo kiedyś robiłem wszystko sam przy komputerze bez najmniejszego trudu. Takie literki to była błahostka dla mnie. Wkońcu studiowałem również informatykę. Szok co się może dziać po nieumiejętnym odżywianiu organizmu.
Zapisane

Pragmatism
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #7 : 23-09-2012, 22:00 »

Dobrym rozwiązaniem jest polska klawiatura online:

http://www.sciweavers.org/i2type/polish-keyboard
(wciskamy myszą Alt na wirtualnej klawiaturze lub klikamy na klawiaturze fizycznej, aby przełączać się pomiędzy samogłoskami a spółgłoskami.)

lub

http://polish.typeit.org/
http://polish.keyboard.su/
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #8 : 11-04-2013, 15:01 »

Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #9 : 30-04-2015, 10:06 »

Dlaczego zawsze pisze Pan wierszem?

Jeśli to nie ułatwia czytania tekstu to będę się pilnował.

Żeby nie było, że manipulacja,
wybrałem po pierwsze trzy produkty,
pozostałe są po to, by się wydawało, że jest OK.

Więc na opak wygląda tak:


Cytat
ZDROWA DIETA RÓWNA SIĘ ZDROWE STAWY

Co jeść: ryby morskie, pieczywo pełnoziarniste, kasze (...)

Czego nie jeść: tłuste mięsa, podroby, uważamy na olej słonecznikowy (...)
reszta jest arrow http://m.rmf24.pl/raport-twojezdrowiewfaktachrmffm/fakty/news-chcesz-miec-zdrowe-stawy-te-potrawy-skresl-z-jadlospisu,nId,1724877

vs

Żeby nie było, że manipulacja, wybrałem po pierwsze trzy produkty, pozostałe są po to, by się wydawało, że jest OK. Więc na opak wygląda tak:
Cytat
(...) Zdrowa dieta równa się zdrowe stawy. Co jeść: ryby morskie, pieczywo pełnoziarniste, kasze (...). Czego nie jeść: tłuste mięsa, podroby, uważamy na olej słonecznikowy (...).
link: http://m.rmf24.pl/raport-twojezdrowiewfaktachrmffm/fakty/news-chcesz-miec-zdrowe-stawy-te-potrawy-skresl-z-jadlospisu,nId,1724877
Może to być też nieco prowokowane moim 24'' monitorem format 16/9, więc wydaje mi się, że pisząc na całą szerokość trzeba się strasznie rozglądać. Teoria jest taka, że rozstaw oczu wynosi 6,5cm. Dobrze i szybko się czyta coś co jest miedzy oczami, bez rozglądania. Złapałem pierwszą gazetę, jaka mi wpadła w ręce, szerokość kolumny 5,5cm, ilość znaków 36. Błogosławieni krótkowzroczni posiadacze smartfonów, oni nie muszą się rozglądać po ekranie. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #10 : 30-04-2015, 11:02 »

Ja chyba jestem niedorozwinięta, nie mogę VVV zrozumieć, mimo polskich znaków. Chociaż od dłuższego czasu bardzo się staram.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #11 : 30-04-2015, 11:30 »

Bo On prosty nie jest, ale wyraźnie się stara. smile
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #12 : 30-04-2015, 14:22 »

Jakowoż można się obłożyć magnesami, posmarować srebrem i złotem, ale to przecież proteza zdrowia, a nie o to tu biega.
Co to znaczy jakowoż? To samo, co jednakowoż?
Cytat
Czytając jakowoż natychmiast pojawia mi się przed oczami koniec I tomu W pustyni i w puszczy (Jakowoż byli wolni, ale w samym sercu afrykańskiej puszczy).
Jednakowoż może to być drobne przeinaczenie jakowoż cytat z samej książki jest nieco inny. Trudno powiedzieć czy Sienkiewicza nie tłumaczono z polskiego na polski. Mam przedwojenną książkę (medyczną) i wiem, że nie jest ona pisana językiem, który można dać do czytania dzieciom w szkole, bo zaczęłyby robić błędy, bo język się zmienił.
Cytat
Jakoż byli istotnie wolni, ale i zabłąkani w dzikiej bezludnej puszczy, w czeluściach „czarnego lądu”.
link: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/w-pustyni-i-w-puszczy.html
« Ostatnia zmiana: 01-05-2015, 12:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 30-04-2015, 14:42 »

Odpowiedź nijak nie ma się do pytania, które brzmiało jak brzmiało. Po co w ogóle odpowiadać na pytania, pomijając sens tegoż pytania?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #14 : 30-04-2015, 14:57 »

Co to znaczy jakowoż? To samo, co jednakowoż?
Nie, nie to samo. Tak jak "jak" i "jednak" mają różne znaczenia, tak jak "jako" i "jednako" mają różne znaczenia.

Jakowoż można się obłożyć magnesami, posmarować srebrem i złotem, ale to przecież proteza zdrowia, a nie o to tu biega.
Faktycznie można się próbować obłożyć magnesami, posmarować srebrem i złotem, ale to przecież proteza zdrowia, a nie o to tu biega.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2015, 15:28 wysłane przez VVV » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #15 : 01-05-2015, 13:03 »

Synonimem "jednakowoż" jest na przykład "jednak". Co jest synonimem ''jakowoż''? Sienkiewicza przecież nie tłumaczono i nie tłumaczy się, bo pisał po polsku, a słowo "jakowoż" jest archaizmem.

Może taki synonim: wprawdzie można się obłożyć magnesami, posmarować srebrem i złotem, ale to przecież proteza zdrowia (...). Taki jest sens tego zdania?
Zapisane

VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #16 : 01-05-2015, 15:29 »

Taki jest sens tego zdania?
"Jakowoż" w tym przypadku (w intencji piszącego) rozważa przypadek któremu piszący jest niechętny, stąd "wprawdzie...ale" ma zbyt pozytywne zabarwienie, dałbym, jeśli już, "poniekąd...ale":

Poniekąd można się obłożyć magnesami, posmarować srebrem i złotem, ale to przecież proteza zdrowia, a nie o to tu biega.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!