Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Energy boost - coś na dłuższe funkcjonowanie  (Przeczytany 21320 razy)
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« : 27-11-2011, 17:25 »

Pytanie odnośnie kawy lub innej substancji, która sprawi, że zachowam jako taką trzeźwość umysłu i nie zasnę za biurkiem - jaką polecacie? Piłem najtańszą fort za 2,50 zł, ale jest zbyt paskudna (oczywiście nie słodzę) i chce mi się po niej spać smile.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2011, 17:40 wysłane przez Solan » Zapisane
Anastazja11
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.03.2010
Skąd: skierniewice
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #1 : 27-11-2011, 17:41 »

Yerba mate może będzie lepiej działać niż kawa, w kazdym razie dłużej i nie wypłukuje tak elektrolitów z organizmu. Kawa to tylko z rana na "rozruch".
http://yerbamateinfo.pl/wlasciwosci-dzialanie-yerba-mate.html
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #2 : 27-11-2011, 23:37 »

Na mnie najlepiej działają regularnie pite koktajle. Mam po nich energii za dwóch (mimo ogromu pracy i małej ilości snu). Rzuciłam kawę i daję bez niej radę.
Calisia, a próbowałeś pić powerdrinki? (woda z miodem i octem jabłkowym swojej roboty).
Skoro chce Ci się spać po kawie, to znaczy, że organizm daje Ci znać, że kawa Ci nie służy.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #3 : 28-11-2011, 10:36 »

Cytat
Pytanie odnośnie kawy lub innej substancji, która sprawi, że zachowam jako taką trzeźwość umysłu i nie zasnę za biurkiem - jaką polecacie?

Polecam krople do nosa oraz artykuł: http://www.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej

Na efekty trzeba trochę poczekać ale może warto.

Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #4 : 28-11-2011, 14:16 »

substancji, która sprawi, że zachowam jako taką trzeźwość umysłu

Ta substancja to zdrowe wysypianie się msn-wink
« Ostatnia zmiana: 20-12-2011, 14:22 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #5 : 02-12-2011, 23:49 »

Ale nie o to chodzi. Jak gapię się na te wszystkie książki, a myśl goni, że zaraz na głowę zawalą się kolokwia i trochę dalej egzaminy, że muszę ogarnąć temat z całego semestru z paru dziedzin, to idę o zakład że mógłbym zasnąć nawet na stojąco. I nie mówcie mi żebym się zrelaksował, bo niewidzialny bicz studiów nad moją głową goni mnie jak poparzonego. NIE MA CZASU NA NIC. Daj bóg, dotrwać do tych głupich świat, to przy wigilijnym stole będę siedział z jedną książką a nie z tuzinem.

Chyba dociera do mnie, że tylko na prochach mogę jechać...
« Ostatnia zmiana: 20-12-2011, 14:23 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #6 : 03-12-2011, 10:04 »

To jak sobie później w życiu poradzisz?
Np.: dom, praca, rodzina, do spłaty kredyt mieszkaniowy, koszty utrzymania auta, właśnie urodziło Ci się dziecko i nie daje spać po nocach, jesteś praktycznie 24h na nogach, a kasa szybciej wypływa niż napływa...

W porównaniu do tego studia to sielanka - sam to jeszcze za kilka lat przyznasz. A ten stres na studiach to głupota.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #7 : 03-12-2011, 12:30 »

...że muszę ogarnąć temat z całego semestru z paru dziedzin...
Bo to trzeba ogarniać tematy na bieżąco czyli studiować a nie, non stop, balować po akademikach i na mieście.

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Student#Kilka_prawd_studenckich..
Zapisane

Eovo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2010
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #8 : 04-12-2011, 08:35 »

Zdecydowanie yerba mate z ziołowych tabletek to różaniec górski naprawdę posiada bardzo silne działanie.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #9 : 04-12-2011, 16:05 »

Zdecydowanie yerba mate z ziołowych tabletek to różaniec górski naprawdę posiada bardzo silne działanie.
Wątpię, żeby studenci brali się za różaniec, nawet górski msn-wink, natomiast różeniec, no może...
Zapisane

Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #10 : 04-12-2011, 19:57 »

A gdzie to można kupić? I za ile? Jak dawkować?
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #11 : 05-12-2011, 00:05 »

Różeniec to ziołowe tabletki można kupić w aptekach. Testowałam to na sobie ale nie widziałam większej różnicy. Podstawa to dobry sen, który jest potrzebny, bo w tym czasie organizm się regeneruje. Czasami jak mam za dużo toksyn to nic nie pomaga, bo muszę więcej pospać. Zasypiam nawet na siedząco. msn-wink

Co do kawy to pijam kawę Lavazza droga, ale ją polecam.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #12 : 15-12-2011, 23:08 »

Ale ja sypiam bardzo dużo i regularnie. Często ucinam sobie drzemki. Najśmieszniejsze jest to, że akurat wtedy kiedy muszę siąść do materiału. Nie mam problemów ze studiami, jednak ciągle jestem zawalony materiałami i często cały materiał robię na parę dni przed kolokwium. Wolałbym uczyć się cały czas po trochę i mieć więcej czasu dla siebie ...

Kupiłem dziś bombilę, jutro polecę po paczkę energy yerba mate. Tylko nie bardzo wiem jak się z tego korzysta..
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 23:10 wysłane przez Calisia » Zapisane
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #13 : 16-12-2011, 12:19 »

Dobre też są tabletki/pastylki z guaraną (sproszkowane owoce).
Można kupić takie bez żadnej dodatkowej chemii.
Działają lepiej od kawy, nie zatruwają i nie ma po nich np. zejść jak po redbulopodobnych.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 16-12-2011, 18:40 »

Tak na tle zasad prozdrowotnych to jest parnoja całe to energy boost. Jak się ma zdrowie to się ma energię. Forsowanie organizmu, oszukiwanie go to zaciąganie kredytu i igranie ze zdrowiem. Jak się nie ma energii to lepiej nie przesadzać. Jak nie stać nas na studiowanie to lepiej odpuścić, odłożyć studia na czas kiedy ta energia będzie. Inaczej to jest szkodzenie sobie i społeczeństwu.
Zapisane
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #15 : 18-12-2011, 10:35 »

No, mnie się wydaje, że niektórzy aby dotrzymywać tempa cały czas jadą na prochach biggrin

Kupiłem energy yerba mate, jest świetne, jak wypije to wieczorem trzymam jasno umysł pół godziny po północy. Potem oczywiście śpię tak do 10:00, no ale jest niedziela.

Może wam się to wydawać trochę głupie, ale mam tak, że najlepiej mi się pracuje i uczy w godzinach wieczornych, nocnych. Może powiedzenie, że noc jest naturalnym okresem aktywności studenta nie jest przesadzone. smile

@Ciekawy_Świata
Mógłbyś zapodać jakieś zaufane linki na temat tej guarany?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #16 : 18-12-2011, 10:40 »

Cytat
Kupiłem energy yerba mate, jest świetne, jak wypije to wieczorem trzymam jasno umysł pół godziny po północy. Potem oczywiście śpię tak do 10:00, no ale jest niedziela.
Już za niedługo przestanie działać, zmuszając Cię do zwiększenia dawki - przerobiłem ten schemat i nie chcę do tego wracać.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #17 : 18-12-2011, 11:43 »


Tak na tle zasad prozdrowotnych to jest paranoja całe to energy boost.

Czasem w życiu będziesz miał jednak taką jednorazową potrzebę i wtedy warto wiedzieć jak najmniej sobie zaszkodzić np. długa podróż samochodem (np. do rodziny, na wakacje itp.) albo np.  popracować nie 8 a 14 godzin (ja tak mam czasem) i wtedy właśnie taki środek się przydaje.
Ja kiedyś TRUŁEM się pepsi - potrafiłem np. w ciągu 5 godzin wypić trzy dwulitrowe butelki. To jest miazga dla trzustki. Gdybym wtedy o tym wiedział to właśnie brałbym tabletki z guaraną.
A tak pobolało mnie coś w środku i przeszło (po wypiciu tych trutek pepsi) - ale jakieś tam szkody poczyniło. Cukier - insulina cały cyrk hormonalny, kwas ortofosforowy wypłukał magnez i wapń - same szkody i inne ciekawostki.
A taka guarana to takie mniejsze zło.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #18 : 18-12-2011, 12:53 »

Czasem w życiu będziesz miał jednak taką jednorazową potrzebę i wtedy warto wiedzieć jak najmniej sobie zaszkodzić np. długa podróż samochodem (np. do rodziny, na wakacje itp.) albo np.  popracować nie 8 a 14 godzin (ja tak mam czasem) i wtedy właśnie taki środek się przydaje.

Wyjątkowa sytuacja to wyjątkowa. Tam gdzie jest czas na przygotowanie się tam nie ma mowy o czymś takim. Jeżeli coś natomiast przerasta twoje możliwości to stara zasada mówi "mierzyć siły na zamiary". I to jest jedyny rozsądny miernik. Inna zasada mówi "postaw się a zastaw się" i na tym się źle wychodzi.

Może wam się to wydawać trochę głupie, ale mam tak, że najlepiej mi się pracuje i uczy w godzinach wieczornych, nocnych. Może powiedzenie, że noc jest naturalnym okresem aktywności studenta nie jest przesadzone. smile

Wydawać się może. Prawda jest taka że te godziny nocne powinny być przeznaczone na spanie. Nawet jeśli występuje tutaj coś w rodzaju "drugiego oddechu". Ja też tak zaczynałem. Nie mówię że zdrowy człowiek nie może, ale jednak lepiej jest sie dobrze wyspać.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2011, 12:56 wysłane przez Laokoon » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 18-12-2011, 17:38 »

Największego powera dostaję, kiedy przejadę sie chwilę za samochodem prowadzonym przez niewiastę.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!